• Rompkowski (55)
  • Pulkkinen (39)

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) - Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, Kapica - Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk - Bezwiński, Krejci, Brynkus, Michalski, Tomi.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Magee - Kolusz, Wajda, Simek, Monto, Krężołek - Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson - Mrugała, Musioł, Hitosato, Smal, Ciepielewski.

Zaledwie dwa dni po awansie GKS-u Katowice do półfinału play-off PHL, na lodowisku w Krakowie rozpoczęliśmy kolejną serię zmagań. Cracovia sezon zasadniczy zakończyła na 1. miejscu w tabeli, co oznacza, że w każdej rywalizacji ma przewagę własnego lodu. Na 1. mecz półfinału do składu GKS-u Katowice wrócił Patryk Wajda, który leczył uraz. Niestety poza grą byli walczący z chorobą Bartosz Fraszko oraz Aleksi Varttinen. Pierwsza tercja przyniosła kilka szans dla obu drużyn. Gracze testowali czujność zarówno Roka Stojanovicia, jak i Johna Murraya. Ostatecznie jednak na przerwę zespoły zjeżdżały z bezbramkowym remisem.

Po powrocie na taflę lepiej rozpoczęłą Cracovia, która za wszelką cenę starała się wymusić błąd GieKSy we własnej tercji. W 25. minucie Maciej Kruczek przegrał walkę o krażek z Damianem Kapicą i nagle zawodnik Cracovii znalazł się oko w oko z Murrayem mając obok Patryka Wronkę. Podał do kolegi i ten bez większych problemów wpakował krążek do bramki wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Trzy minuty później mogło być 2:0, gdy Roman Rac wyjechał sam na sam. Dobrze jednak w bramce zachował się John Murray ratując swój zespół. GieKSa odpowiedziała na przewagę rywala. Tuż przed końcem tercji Shigeki Hitosato przejął krążek i podał przed bramkę do Teemu Pulkkinena. Ten objechał Stojanovicia i strzelił do pustej bramki.

Katowiczanom udało się więc doprowadzić do remisu jeszcze przed końcem tercji. Na trzecią odsłonę spotkania wracaliśmy z wynikiem 1:1 i wszystko mogło się w tym meczu wydarzyć. Już w 42. minucie Rac idealnie znalazł miejsce obok Murraya po walce na buliku i ponownie dał Cracovii prowadzenie. Chwilę później Rac trafił w słupek po kontrze dwa na jeden Cracovii. W 47. minucie świetnie obrońcę na plecach przytrzymał Damian Kapica. Jego uderzenie w okienko bramki nie dało Murrayowi szans. GieKSa nie miałą zamiaru rezygnować. W 55. minucie Mateusz Rompkowski uderzył z dystansu i Stojanović nie zauważył krążka lecącego w światło bramki.

Złapaliśmy kontakt i walczyliśmy o remis. Niestety w 58. minucie Jakub Wanacki otrzymał karę, co znacząco utrudniło nam zadanie w kontekście walki o remis. Vojtech Tomi wykorzystał ten moment i ponownie dał gospodarzom dwubramkowe prowadzenie, co w gruncie rzeczy zakończyło mecz. Wynik ustalił Rac strzelając do pustej bramki po tym, jak GKS wycofał Johna Murraya.

Koniec meczu.

Rac do pustej bramki.

Gramy bez Murraya.

Tomi dobija uderzenie z niebieskiej.

Złe wieści... kara dla Wanackiego.

GieKSa mocno naciska.

Zamieszanie pod bramką Stojanovicia. Pulkkinen szukał miejsca na dobitkę, ale Cracovia wychodzi z opresji.

Teraz bomba Kolusza! Tym razem Stojanović widział lecący krążek.

ROMPKOWSKI! Łapiemy kontakt!

Smal próbował przekierować uderzenie Musioła. Krążek minął światło bramki.

Wanacki z niebieskiej, ale odbija Stojanović.

Cracovia skutecznie wyrzuca nas z własnej tercji.

Gramy 5 na 5.

Magee miał krążek na kiju, ale skutecznie przeszkodził mu obrońca w dogodnej dla GKS-u sytuacji.

Pasiut centymetry obok słupka bramki Stojanovicia.

Kara dla Romana Raca.

Kapica podwyższa prowadzenie gospodarzy.

Zablokowane uderzenie Wronki.

Mierzył w kontrze Hitosato, tuż obok bramki.

Rac w słupek po kontrze dwa na jeden.

Rac znalazł miejsce i idealnie uderzył.

Teraz podbite uderzenie Sawickiego.

Wronka uderza w boczną siatkę.

Gramy, do boju GKS!

Koniec drugiej tercji.

Strzał Guli zatrzymany na kasku Murraya.

Hitosato przejął krążek i podał do Pulkkinena, który świetnie zachował się przed bramką Stojanovicia doprowadzając do remisu.

GOOOOOOOL! PULKKINEN!

Magee bliski zaskoczenia Stojanovicia! Nie sygnalizował uderzenia, ale trafia w dobrze przesuwającego się bramkarza.

Simek nie opanował podania Lehtonena, szkoda, była okazja na wyprowadzenie uderzenia.

Kruczek podbija uderzenie Wronki.

Wronka z back-handu, dobrze ustawiony Murray zatrzymuje strzał.

Teraz odbity strzał Pulkkinena. GieKSa chce odpowiedzieć.

Dobra pozycja Simka, ale niestety trafia prosto w bramkarza.

Lehtonen do Monto przed bramkę, niewiele zabrakło, by nasz gracz dosięgnął kijem krążka.

Podbite uderzenie Ciepielewskiego.

Strzał Maciasia wysoko nad poprzeczką.

W ostatnich fragmentach inicjatywa należy do Cracovii.

Rac przegrał sam na sam z Murrayem.

Zatrzymany przed strzałem Polak.

Musioł z ostrego kąta, ale trafia w parkany Stojanovicia. Przed bramką kilku kolegów czekało na dobitkę, ale bramkarz gospodarzy mrozi krążek.

Straciliśmy krążek we własnej tercji i gospodarze wyprowadzili zabójczą akcję.

Wronka strzela dla gospodarzy.

Michalski w parkany Murraya po groźnej akcji Cracovii.

Michalski szukał Brynkusa w akcji dwa na dwa. Ten dobrze blokowany przez obrońcę GieKSy.

Błąd Mrugały przy wyprowadzeniu krążka, na szczęście bez konsekwencji.

Olsson! Zasłonięty bramkarz nie widział, gdzie jest krążek, ale ten trafił prosto w niego.

Simek uderzał mocno obok słupka.

Kruczek z niebieskiej, ale odbija Stojanović.

Wracamy na drugą tercję.

Koniec pierwszej tercji.

Kontra za kontrę! Emocjonująca końcówka pierwszej tercji. Obie drużyny miały teraz szansę na rozpoczęcie strzelania. Ostatecznie Murray mrozi na 6 sekund przed końcem.

Kontra GKS-u i strzał Pasiuta! Odbity przez bramkarza.

Podbite uderzenie Brynkusa. Zaczniemy z bulika w naszej tercji.

Łyszczarczyk mierzył po wjeździe do naszej tercji, ale zatrzymany przez obrońcę.

Simek uderzał po tym, jak wygraliśmy bulik w tercji Cracovii. Trafia jednak w dobrze ustawionego Stojanovicia.

Pasiut strzelał mając obok siebie trzech obrońców. Stojanović mrozi krążek.

Kasperlik nad bramką po dobrej wymianie krążka w naszej tercji.

Krężołek w parkany bramkarza gospodarzy. Obie ekipy nie tracą czasu...

Graborenko z niebieskiej, ale Murray odbija.

Teraz Pulkkinen trafia w Stojanovicia po najeździe z lewej strony.

W odpowiedzi bardzo groźnie pod naszą bramką po dynamicznej akcji krakowian.

Lehtonen w słupek po akcji sam na sam!

Dobrze wjechaliśmy do tercji Cracovii. Magee przygotowywał się do strzału, ale nie trafił w krążek przy technicznej próbie.

Murray odbija uderzenie Nemca.

Uderzenie Simka w kontrze, Stojanović mrozi.

Podbite uderzenie Kruczka, zaczniemy z bulika w tercji gospodarzy.

Kontra Cracovii. Techniczne uderzenie Łyszczarczyka zatrzymuje się na parkanie Murraya.

Błąd Stojanovicia, uderzał z dystansu Hitosato, ale nie trafił w bramkę.

Rompkowski uderzał z niebieskiej, mogła z tego wyjść kontra, ale pierwszy do krążka dopadł Murray.

Długa akcja Cracovii w naszej tercji, ale udaje nam się uniknąć poważnego zagrożenia.

Próba podania Wronki przed naszą bramkę, ale bez adresata.

• Obie ekipy już na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Do składu GKS-u wraca Patryk Wajda, który ostatnio zmagał się z kontuzją ręki. Poza grą cały czas walczący z chorobą Bartosz Fraszko oraz Aleksi Varttinen. 1. mecz półfinału rozpoczynamy o godz. 18:30. Transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.