• Kotlorz (10)
  • Friberg (8)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee - Kolusz, Wajda, Simek, Monto, Bepierszcz - Varttinen, Wanecki, Hitosato, Pulkkinen, Olsson - Mrugała, Maciaś, Ciepielewski, Smal, Krężołek.

Zagłębie Sosnowiec: Szczepkowski (Lipiński) - Motloch, Kotlorz, Blomqvist, Friberg, Nahunko - Andreikiv, Naróg, Pavlenko, Butsenko, Kozłowski - Michałowski, Krawczyk, Witecki, Rzeszutko, Piotrowicz - Piotrowski, Khoperia, Dubinin, Sikora, Kogut.

GKS Katowice w ramach 44. kolejki spotkań zmierzył się na własnej tafli z Zagłębiem Sosnowiec. Była to przedostatnia potyczka katowiczan w ramach sezonu zasadniczego. Od pierwszych minut wiele wskazywało na to, że to będzie emocjonujące spotkanie. Brandon Magee wdał się w bójkę z Jakubem Michałowskim i obaj panowie otrzymali karę meczu. Niestety ten fragment lepiej wpłynął na gości. W 8. minucie pierwszego gola dla Zagłębia strzelił Tim Friberg, a dwie minuty później po kolejnej kontrze podwyższył Michał Kotlorz. Katowiczanie dość nieoczekiwanie znaleźli się w trudnym położeniu.

Przed końcem pierwszej tercji szukaliśmy gola kontaktowego, ale nie byliśmy w stanie stworzyć poważnego zagrożenia bramce strzeżonej przez Mikołaja Szczepkowskiego. Na drugie 20 minut wracaliśmy z wynikiem 0:2. Już w pierwszej akcji Grzegorz Pasiut podawał do Bartosza Fraszki, ale ten był powstrzymywany przez obrońcę. GieKSa długo próbowała i w końcu w 37. minucie Shigeki Hitosato obrócony tyłem do bramki uderzył z backhandu i pokonał Szczepkowskiego. Dzięki temu GKS złapał kontakt i nabrał wiatru w żagle. Kolejne ataki były coraz groźniejsze. Na minutę przed końcem Marcin Kolusz dopadł do odbitego krążka i uderzył pod poprzeczką.

Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu przed końcem tercji, co oznaczało, że na trzecią odsłonę spotkania wracaliśmy z wynikiem 2:2. W 46. minucie to Zagłębie mogło ponownie objąć prowadzenie, gdy strzał Dominika Nahunki zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Johna Murraya. Ostatecznie zespoły nie rozstrzygnęły wynik przed końcem tercji, co oznaczało, że zagramy dogrywkę. Ona również nie przyniosła rozstrzygnięcia, pomimo faktu, że obie drużyny grały okresy w przewadze. O wyniku spotkania miały więc zadecydować najazdy. Bramki Marcina Kolusza i Grzegorza Pasiuta pozwoliły nam odnieść ważne zwycięstwo.

• Naróg zatrzymany! Wygrywamy! 2:0

• Pasiut na 2:0!

• Witecki przegrał z Murrayem. 1:0 dla GieKSy.

• Bartosz Fraszko przestrzelił.

• Rzeszutko zatrzymany na parkanach Murraya. 1:0.

• Marcin Kolusz strzela pierwszego gola dla GKS-u!

• Murray zatrzymuje Motlocha. 0:0

• Hitosato nie trafia.

Koniec... rzuty karne.

Fraszko znalazł miejsce, Sczepkowski obronił i zabrakło dobitki!

Kara dla Zagłębia, teraz my zagramy 4 na 3. Na ławce Tim Friberg.

Kolusz w parkany.

Friberg nad poprzeczką.

Zagramy 4 na 3 przez kolejne dwie minuty.

Kara dla Johna Murraya.

Zaczęliśmy!

Zagramy dogrywkę.

Coraz mniej czasu, GieKSa naciska.

Zablokowane uderzenia Ciepielewskiego i Krężołka.

Hitosato zaskakująco z niebieskiej. Szczepkowski broni.

Nieustannie szukamy swoich szans na trzeciego gola.

Bez konkretów ze strony GKS-u. Gramy 5 na 5.

W efekcie zamieszania kara dla Friberga. Zagramy jednego więcej.

Murray mrozi po zamieszaniu przed naszą bramką.

Wanacki z niebieskiej obok bramki.

Simek przed bramką, ale nie doczekał się krążka na kij.

Ratuje nas słupek po uderzeniu Nahunki.

Zatrzymane uderzenie Krężołka.

Murray zatrzymuje Butsenko.

Wracamy na trzecią tercję!

Groźna kontra Zagłębia. Wychodzimy obronną ręką.

Zaczynamy od nowa!

DWAAAA! MARCIN KOLUSZ!

Murray mrozi uderzenie Witeckiego.

Japończyk był obrócony do bramki plecami i uderzył z backhandu.

GOOOOL! SHIGEKI HITOSATO! CO ZA TECHNIKA!

Simek dobijał, znakomicie zareagował Szczepkowski.

Uderzenie Kolusza w kask Szczepkowskiego.

Pasiut odebrał krążek w tercji Zagłębia, ale nie był w stanie skonstruować samodzielnie akcji.

Kara dla Mrugały. Zagramy jednego mniej.

Bepierszcz wyjeżdżał sam na sam, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Olsson nad poprzeczką po podaniu Pulkkinena.

Pasiut blisko! Jego próba przekierowania odbija się od parkanów Szczepkowskiego.

Simek z krążkiem na kiju przed bramką, za późno zdecydował się na oddanie strzału.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Pasiut obok słupka!

Kara dla Rzeszutki.

Pasiut do Fraszki przed bramkę. Ten drugi powstrzymywany przez obrońcę.

Wracamy na drugą tercję, oby lepszą dla katowiczan.

GKS próbuje wjechać do tercji rywala, ale ma problem, by utrzymać w niej krążek.

Murray zatrzymuje strzał Kozłowskiego.

Blomqvist bliski pokonania Murraya. Sporo szczęścia GieKSy po tej kontrze Zagłębia.

Olsson sam na sam z bramkarzem. Zdecydował się na podanie, ale przeciął je obrońca.

Bepierszcz przed bramką, było blisko gola kontaktowego.

Kotlorz podwyższa po kontrze Zagłębia.

Kontra Zagłębia, zatrzymany Kogut.

Gol dla gości. Strzelcem Friberg.

Od początku bardzo gorąco. Kara dla Bepierszcza i Witeckiego.

Piotrowicz mocno zaatakowany przez Fraszkę. Nie było jednak przekroczenia przepisów.

GKS aktywnie w tercji Zagłębia.

Kontynuujemy grę 5 na 5.

Magee i Michałowski zjechali już z tafli i wszystko wskazuje na to, że nie wrócą do gry.

Długi pięściarski pojedynek Magee z rywalem. Sędziowie pozwolili hokeistom na długą wymianę ciosów. Wcześniej przewracany Fraszko.

Uderzaliśmy groźnie po ataku z lewej strony. Krążek o centymetry minął słupek bramki.

Zamieszanie pod bramką Zagłębia, ale goście oddalają zagrożenie. Rywal strzelał w kierunku bramki Murraya i ten na wszelki wypadek mrozi.

• Obie ekipy już na lodzie, za moment zaczynamy mecz.

• Przed nami mecz 44. kolejki PHL. Mierzymy się na własnej tafli z Zagłębiem Sosnowiec. Transmisja spotkania na POLSKIHOKEJ.TV.