• Monto (34)
  • Varttinen (3)

Marma Ciarko STS Sanok: Świderski (Wiszyński) - Karlsson, Valtola, Ahoniemi, Tamminen, Filipek - Florczak, Lysenko, Dobosz, Miccoli, Mocarski - Rąpała, Wróbel, Heikkinen, Makela, Sienkiewicz oraz Dulęba.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee - Varttinen, Wanacki, Simek, Monto, Hitosato - Kolusz, Wajda, Bepierszcz, Pulkkinen, Krężołek oraz Maciaś, Mrugała, Ciepielewski, Smal

Ostatnie wyjazdowe starcie w Sanoku w ramach fazy zasadniczej PHL wiązało się niezmiennie z walką o komplet punktów i jak najwyższą pozycję przed fazą play-off. Dla hokeistów naszego Klubu była to okazja do zmniejszenia czteropunktowej straty w tabeli do trzeciego GKS-u Tychy tuż przed dłuższą przerwą w terminarzu ligi wynikającą z meczów kadry Polski.

Zaczęliśmy dobrze, bo już w 3. minucie Aleksi Varttinen spokojnie przymierzył z dalszej odległości i pokonał Świderskiego mierzonym strzałem. Od tamtej pory utrzymywaliśmy dominację na lodzie i testowaliśmy raz po raz szczelność obrony STS-u, choć sanoczanie mieli okazję po karze mniejszej dla Juraja Simka. Kiedy wydawało się, że sytuacja jest jasna i wygramy tercję, sanoczanie po naszej stracie wyprowadzili kontratak, po którym Ahoniemi wyrównał w 19. minucie stan rywalizacji. Tym samym zemściły się wcześniejsze niewykorzystane okazje GieKSy.

Po powrocie na taflę zaczęliśmy od dobrych szans Pasiuta i Monto, a następnie kary dla Varttinena. W jej trakcie Miccoli oddał strzał, który Murray przepuścił między parkanami i od 24. minuty to gospodarze prowadzili 2:1. To zmieniło obraz gry, tym razem to nasi rywale byli aktywniejsi, a GieKSie brakowało skuteczności. Co gorsza, w 32. minucie sanoczanie wyprowadzili kolejną zabójczą kontrę, którą sfinalizował Kalle Valtola. Dwie minuty później sędziowie długo weryfikowali sytuacje z udziałem Monto i Hitosato pod bramką STS-u, ostatecznie uznano gola fińskiego napastnika. To zdarzenie zdecydowanie przyspieszyło grę obu ekip, zdeterminowanych, by zdobywać kolejne gole. ale do 40.minuty nie padło więcej goli.

Trzecia tercja zapowiadała się dynamicznie i agresywnie u obu drużyn. Szukaliśmy szans na wyrównanie po karze dla Ahoniemiego, jednak przez dłuższy czas nie przynosił to powodzenia, a najbliższej trzeciej bramki dla nas był Grzegorz Pasiut w 46. minucie. Gospodarze odpowiadali akcjami napędzanymi przez Valtolę i Ahoniemiego. Mimo długich minut starań GKS nie zdołał wyrównać wyniku meczu i ostatecznie przegrał w Sanoku.

Koniec meczu.

Bepierszcz! Ale mrozi Świderski.

Czas dla GKS-u Katowice, zagramy bez bramkarza.

Ostatnia minuta szans.

Samotna akcja jednego z napastników gospodarzy, bronimy.

Rywale chcieli wybić krążek broniącemu Murray'owi, zażegnaliśmy zagrożenie.

Dobre podanie do Pasiuta, zamieszanie w tercji rywala... Kara dla Bepierszcza.

Dwa kółka Ahoniemiego wokół naszej bramki, sekundy uciekają.

Gramy 5 na 5.

Valtola po wymianie podań uderzał nad naszą bramką.

Raz za razem obie drużyny wyprowadzają kontry i obie były blisko bramki w ostatnich 30 sekundach.

Niestety, na ławce kar ląduje Monto.

Kara dla sanoczan, Simek upadł jak długi przed polem bramkowym STS-u.

Vatola i Ahoniemi dają się nam we znaki.

Ofiarna interwencja Wanackiego, który położył się przy bramce Murray'a.

Dużo szczęścia, bo Ahoniemi mógł dopaść bezpańskiego krążka.

Wajda na ławce kar za nieprzepisowe zatrzymanie Florczaka.

Dwie próby Pasiuta, druga przenosi gumę nad poprzeczką.

Niewykorzystany powerplay GKS-u.

Zabrakło wepchnięcia krążka do bramki sanoczan po strzale Varttinena z prawego bulika.

Magee celował w krótki róg, krążek mija słupek.

Będzie kara dla rywali.

Miccola odważnie z okolic linii niebieskiej, bronimy.

Ostatnia tercja - ruszamy do walki o odrobienie strat.

Nacierała GieKSa, ale nie strzeliła gola do syreny kończącej tercję.

Murray spokojnie wybronił uderzenie Valtoli.

Bepierszcz objechał samotnie bramkę rywala, pokusił się o dobry strzał.

Krężołek celował w górny róg bramki Świderskiego, bez powodzenia.

Magee z pierwszego krążka, ale niecelnie.

Tamminen sam na sam, interweniuje efektownie Murray!

Zagramy w przewadze po karze dla Dulęby.

Odłożona kara sanoczan, walczymy o kolejne trafienie.

Uznana bramka GKS-u! Monto trafił po podaniu Simka zza bramki.

Czekamy na decyzję sędziów w sprawie gola dla GieKSy.

Makela i Hitosato wdali się w małą bójkę po ostatniej akcji w tercji sanoczan.

Kontra sanoczan po zablokowanym strzale Pasiuta, trzeci gol miejscowych.

Heikkinen strzelił, by zyskać nieco czasu po odzyskaniu krążka.

Magee po podaniu Kolusza, boczna siatka.

Gramy już w równowadze.

Dwa spalone odgwizdane w krótkim czasie.

Gorąco pod naszą bramką, ale Murray mrozi krążek.

Kolejna kara dla Varttinena.

Gol gospodarzy w przewadze, Murray puszcza strzał Miccoli między parkanami.

Varttinen na ławce kar.

Monto, pusta bramka... Dużo szczęścia naszych rywali.

Świderski zatrzymał strzał Pasiuta, który zmierzał do bramki sanoczan.

Czas na tercję numer dwa.

Koniec tercji.

Niestety, Ahoniemi po kontrze doprowadza do remisu.

Kolejna próba Simka, tym razem z daleka.

Makela nie zdążył do zagrania Sienkiewicza, nasza obrona zachowuje koncentrację.

Wzorowy obrót Simka po podaniu Monto, to mogło być 2:0!

Pasiut obił obramowanie bramki STS-u! Dobra wymiana podań w tercji przeciwnika.

Odpowiedź rywala, konkretnie Miccoliego.

Brakuje skuteczności w grze 5 na 4 naszego zespołu.

Simek i Kruczek polowali na krążek po zagraniu w pole bramkowe.

Bepierszcz do Krężołka, strzał zablokowany.

Hitosato sprawdził refleks Świderskiego.

Wymiana podań między Fraszką i Pasiutem, ale znów zgubione tempo akcji.

Simek po powrocie na lód szybko wyjechał sam na sam, do gola zabrakło niewiele.

Karlsson blisko dobrego strzału, ale Wajda własnym ciałem zablokował jego próbę.

Dwójkowa akcja GieKSy, ale zgubiony krążek Pulkkinena po podaniu Monto.

Kara dla Juraja Simka.

GKS dominuje na tafli, ale brakuje prób jak ta, która dała nam prowadzenie.

Varttinen otwiera wynik! Mocne, pewne uderzenie sprzed strefy międzybulikowej.

W pierwszych minutach meczu na razie najgroźniejsza akcja po strzale Ahoniemiego z dalszej odległości.