• Paś (64)
  • Rajamaki (14)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee - Varttinen, Wanacki, Simek, Monto, Hitosato - Kolusz, Wajda, Bepierszcz, Pulkkinen, Krężołek - Maciaś, Mrugała, Ciepielewski, Smal, Lebek.

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (Kieler) - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Horzelski, Jansons, Huhdanpaa, Mikyska, Svec - Sevcenko, Kamenu, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs oraz Górny, Nalewajka R., Jarosz, Nalewajka Ł.

GKS Katowice w ramach 42. kolejki spotkań PHL podejmował na własnej tafli JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni trenera Jacka Płachty chcieli się odkuć po ostatniej domowej porażce i kontynuować dobrą grę z wyjazdowego meczu przeciwko GKS-owi Tychy. W 13. minucie długa akcja GKS-u Katowice w tercji jastrzębian zakończyła się dobrym uderzeniem Bartosza Fraszki, który trafił w parkany bramkarza. Minutę później goście wygrali bulik w naszej tercji i Johna Murraya pokonał Tuuka Rajamaki dając swojej drużynie prowadzenie.

Katowiczanie przed końcem tercji nie stworzyli na tyle dobrej okazji, by doprowadzić do wyrównania. Dodatkowym problemem była dwuminutowa gra w osłabieniu. Ten okres przetrwaliśmy, ale na drugie 20 minut wracaliśmy ze stratą jednego gola. GieKSa wyjechała pełna energii, co przełożyło się na liczne okazje. W 29. minucie Teemu Pulkkinen odnalazł się w zamieszaniu pod bramką i skierował krążek do bramki pod parkanami Bence Balizsa. Przed końcem drugiej tercji dwie okazje miał jeszcze Brandon Magee, ale w obu przypadkach trafiał prosto w bramkarza JKH.

Gol Pulkkinena oznaczał, że na trzecią tercję drużyny wracały z wynikiem 1:1, a to zapowiadało sporo emocji przed końcem spotkania. W 44. minucie gospodarze grali jednego więcej po karze dla Jozefa Sveca, ale nie udało się stworzyć zagrożenia. Chwilę później na ławkę kar zjechał debiutujący dla GieKSy Robert Mrugała. Przed szansą stanęli goście, ale również jej nie wykorzystali. Z każdą kolejną minutą mecz robił się coraz bardziej zacięty, obie ekipy mocno naciskały. Ostatecznie po 60 minutach na tablicy wyników był remis, co oznaczało dogrywkę. W 64. minucie Dominik Paś wykorzystał okazję sam na sam z Murrayem i to jastrzębianie tryumfowali.

Paś kończy mecz.

Murray zatrzymuje Sevcenko, potem Pulkkinen z doskonałą okazją, ale też nieskutecznie.

Zahaczany Magee, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

Zagramy dogrywkę.

Próbował przekierować Radosław Nalewajka, Murray zatrzymuje.

Nerwowe momenty, Murray fantastycznie łapie strzał z okolic bulika.

Długa walka na bandach. Sędzia w końcu przerywa grę.

Murray zatrzymuje Sveca.

Złe wieści, kara dla Grzegorza Pasiuta. JKH w przewadze.

Kara dla Sveca. Gramy 4 na 4.

Bepierszcz obok słupka!

Obie drużyny teraz bardzo mocno naciskają. Obu zależy, by zdobyć pełną pulę.

Marcin Kolusz nad poprzeczką!

Kara dla Mrugały, przed szansą goście.

Nie udało się stworzyć zagrożenia. Gramy w pełnych zestawieniach.

Zamieszanie pod bramką JKH, sędzia przerywa grę.

Kara dla Sveca, zagramy jednego więcej.

Urbanowicz odebrał krążek w naszej tercji. Jego strzał zablokowany.

Varttinen szukał Pulkkinena, niewiele zabrakło.

Magee blisko, trafia w Balizsa!

Faszko oko w oko z bramkarzem, ten odbija krążek.

Dwie szanse GieKSy, ale dobrze ustawiony bramkarz gości zatrzymuje próby.

Kara dla bramkarza JKH. Gramy 2 minuty jednego więcej.

Akcja Monto i Hitosato przed bramką. Można było odnieść wrażenie, że Joona niepotrzebnie podawał, było blisko.

Wajda z ostrego kąta trafia w kask Balizsa.

GOOOL! PULKKINEN! Dobija uderzenie kolegi i doprowadza do remisu.

Aj! Magee blisko! Łapie bramkarz JKH.

Krężołek trafia w Balizsa po najeździe z prawej strony!

Gramy jednego więcej.

Kara dla Dominika Pasia.

Kara dla Kolusza, znów zagramy w osłabieniu przez 2 minuty.

Pulkkinen podawał do Simka przed bramkę! Niewiele zabrakło, by ten przekierował lot krążka.

Wracamy i walczymy!

Blokujemy strzał Kaleinkovasa.

Wytrzymaliśmy i gramy 5 na 5.

Kara dla Mateusza Bepierszcza. Rywale jednego więcej.

Tuuka Rajamaki strzela po wygranym buliku przez JKH.

Długa akcja GieKSy w tercji jastrzębian. Pasiut podawał do Fraszki i ten trafia w parkany bramkarza.

JKH próbowało wjechać do naszej tercji. Dobrze zaasekurował Kolusz.