• Kasperlik (20)
  • Brynkus (13)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Simek, Lehtonen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Bepierszcz, Musioł, Pulkkinen, Smal, Blomqvist.

COMARCH Cracovia: Stojanovic (Zabolotny) - Kinnunen, Krejci, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Jezek, Kapica - Husak, Graborenko, Nemec, Racuk, Tomi - Dziurdzia, Bdzoch, Brynkus, Arrak, Michalski.

GieKSa wróciła do “Satelity”, by w meczu 32. kolejki PHL zmierzyć się z COMARCH Cracovią. W drugiej piątce katowiczan zobaczyliśmy Juraja Simka, który zaraz po podpisaniu z GKS-em Katowice kontraktu wyjechał na lód, by pomóc drużynie. Początek GieKSy był obiecujący. Grzegorz Pasiut miał szansę po strzale z backhandu, ale uderzenie zatrzymało się na parkanach Roka Stojanovicia. W 13. minucie Sebastian Brynkus wykorzystał fakt, że John Murray przy interwencji położył się na lodzie i objechał bramkę strzelając na 1:0. Wynik na 18 sekund przed końcem podwyższył Martin Kasperlik, który wykorzystał podanie zza bramki kolegi.

Na drugą tercję GKS wracaliśmy ze stratą dwóch goli, co oznaczało sporo pracy przed zawodnikami trenera Jacka Płachty. Gospodarze próbowali odpowiedzieć na trafienia Cracovii, ale brakowało dogodnych szans. Kilka razy graliśmy jednego więcej, ale nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki gości, którą dobrze strzegł Rok Stojanović. W 31. minucie karę otrzymał Hampus Olsson. Szansę Cracovii wykorzystał Roman Rac podwyższając prowadzenie gości. Jeszcze przed końcem tercji ponownie graliśmy jednego więcej, ale i tym razem nie udało się stworzyć poważnego zagrożenia.

To oznaczało, że na kolejne 20 minut wracaliśmy ze stratą trzech bramek. W 46. minucie na ławkę kar zjechał Vojtech Tomi, co otworzyło szansę przed GKS-em. Nie udało się jej niestety wykorzystać. W odpowiedzi czwartego gola strzeliła Cracovia, tym razem dobrze z niebieskiej przymierzył Jakub Saur. Zaraz po tej akcji pierwsze trafienie dla GKS-u zanotował Matias Lehtonen. Kilka minut później stratę zmniejszył Hampus Olsson. Katowiczanie mieli 2 minuty na odwrócenie losów spotkania. W końcówce jednak do pustej bramki strzelił Vojtech Tomi, a wynik meczu ustalił Mateusz Michalski.

Dokłada Michalski.

Tomi ustala wynik meczu.

Gramy bez Murraya.

Czas dla GKS-u.

Gol Olssona! Jeszcze walczymy!

Strzał Mikkoli prosto w Stojanovicia.

Dwie szanse Juraja Simka, teraz GKS mocno nacisnął.

Złapany strzał Rompkowskiego.

Odpowiadamy golem Lehtonena.

Czwarta bramka dla Cracovii.

Podanie Wronki łapie Murray.

Kara dla Vojtecha, gramy jednego więcej.

Magee sprzed bramki, niewiele zabrakło.

Uderzenie Krężołka prosto w bramkarza.

Murray zatrzymuje Sawickiego.

Karny dla Cracovii.

Kara dla Bdzocha za podcięcie Magee.

Stojanović łapie uderzenie Mikkoli z niebieskiej.

Murray zatrzymuje Kasperlika.

Uderzenie Pasiuta zatrzymane na Stojanovicu.

Rac dobija po odbiciu krążka od parkanów Murraya.

Kara dla Olssona.

Przewracany pod bramką Magee, ale sędziowie niczego się nie dopatrzyli.

Kara dla Kasperlika, znów zagramy jednego więcej.

Strzał z niebieskiej Mikkoli, ale bez powodzenia.

Murray broni strzał z niebieskiej.

Lehtonen z backhandu, trafia prosto w Stojanovicia.

Potężne zamieszanie pod naszą bramką. Wybijamy krążek, który zatrzymał się przed pustą bramką.

Kara dla Kapserlika, gramy jednego więcej.

Odłożona kara dla gości, gramy w sześciu.

Wracamy do gry i liczymy na skuteczniejszą tercję GieKSy.

Kasperlik podwyższa.

Strzał Wronki obok bramki Murraya.

Blomqvist próbował przekierować, było blisko...

Wanacki strzela w rękawice Stojanovicia.

Była szansa na wyrównanie, strzelał sprzed bramki Pulkkinen, niewiele brakowało.

Brynkus objechał bramkę i daje Cracovii prowadzenie.

Arrak obok bramki w szybkiej akcji gości.

Wajda ucierpiał w starciu z rywalem. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Pasiut obok bramki.

Murray broni strzał Raca w kontrze.

Kara dla Jezka, zagramy w przewadze.

Kontra Fraszki. Uderzał z ostrego kąta i bramkarz odbija ponad pleksą.

Murray łapie uderzenie Guli.

Wanacki sprzed bramkarza. Ten odbija krążek parkanami i przelatuje nad bramką.

Zamieszanie pod bramką Cracovii. Strzelamy z ostrego kąta, ale Stojanović mrozi.

Dobra okazja Pasiuta, z backhandu strzela w parkany Stojanovicia.

Gramy w tercji gości i szukamy miejsca do oddania strzału.

Uderzenie Kruczka obok bramki.

• Obie ekipy na lodzie, za moment zaczynamy.

• Wracamy do "Satelity". W meczu 32. kolejki PHL, GKS Katowice zmierzy się z COMARCH Cracovią. Start meczu o 18:30. Transmisja na POLSKIHOKEJ.TV.