• Jansons (9)
  • Kaleinikovas (5)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Mikkola, Wanacki, Magee, Lehtonen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Lebek, Musioł, Pulkkinen, Smal, Blomqvist.

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (Kieler) - Kostek, Viikainen, Urbanowicz, Freidenfelds, Rajamaki - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec - Sevcenko, Bryk, Szita, Paś, Nalewajka Ł. - Płachetka, Kamienieu, Sinegubovs, Jarosz, Pelaczyk.

W meczu 30. kolejki PHL mierzyliśmy się z JKH GKS-em Jastrzębie w ostatnim meczu przed zgrupowaniem reprezentacji Polski i jej występem podczas turnieju towarzyskiego w Marsylii. Cel był oczywisty – zwycięstwo i zrewanżowanie się jastrzębianom za bolesną porażkę na ich terenie.

Niestety pierwsza tercja nie przyniosła nam przełamania w starciu z JKH. Rozpędzeni goście prowadzili dwoma bramkami już po 9 minutach, kiedy to swoje szanse wykorzystali Kalinikovas i Jansons, a niewiele brakowało do tego, by przyjezdni zdobyli trzeciego gola po akcji Tuukki Rajamakiego. GKS-owi wyraźnie brakowało argumentów na szybkie kontry i serie celnych pdoań rywali z Jastrzębia-Zdroju; swoje okazje strzeleckie mieli Hitosato i Mikkola, do tego przez dłuższy czas graliśmy w przewadze 4 na 3, ale i wtedy nie byliśmy w stanie stworzyć odpowiedniego zagrożenia pod bramką Balizsa.

Tym bardziej cieszył fakt, że drugą tercję GKS zaczął dużo bardziej agresywnie i przekonująco. Niestety już w czwartej minucie tej części gry Tuuka Rajamaki zdobył gola numer trzy dla JKH mierzonym strzałem z prawego bulika. To trafienie podrażniło GKS, który szukał gola kontaktowego i po serii minut pełnych nieudanych prób z bliskiej odległości w końcu w 29. minucie do bramki JKH trafił spomiędzy bulików Hampus Olsson. Nie nacieszyliśmy się tym gole długo, bo kilkanaście sekund później Kaleinikovas zanotował gola numer dwa w tym meczu po rajdzie prawą stroną. Mieliśmy szanse na zmniejszenie prowadzenia przyjezdnych, ale nadal brakowało celności pod bramka Balizsa. Zaraz po niewykorzystanej sytuacji sam na sam Wanackiego jastrzębianie zdobyli gola numer 5 po zagraniu Sinegubovsa do Jarosza.

Z wiadomych względów nie przystępowaliśmy do trzeciej tercji w dobrych nastrojach. Tym razem walka na lodzie była wyrównana, a drużyna trenera Płachty szukała swoich szans w szybkich zagraniach z tercji neutralnej. W 48. minucie wykorzystaliśmy szybko grę w przewadze i Patryk Krężołęk zmniejszył straty, świetnie reagując pod bramką jastrzębian. Po tym trafieniu to GKS dominował na lodzie i miał nawet okazję na trzeciego gola po strzale Wajdy w poprzeczkę. Tak czy siak mimo niezłej postawy w ostatnich dwudziestu minutach musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Parada Murray'a na koniec,

Ciągle okupujemy tercję jastrzębian.

Ostrzeżenie w postaci strzału Pelaczyka nad poprzeczką naszej bramki.

Blomqvist szukał odważnie trafienia w prawy górny róg.

Groźnie Lehtonen, obok słupka.

Rajamaki przymierzył nad bramką.

Fraszko popędził do kontry podczas osłabienia... Ale tym razem bez gola.

Kara dla Wanackiego.

Ożywiła się GieKSa. Po podaniu Olssona strzelał Wajda, ale trafił w poprzeczkę

Zdobywamy gola w przewadze! Patryk Krężołek w swoim stylu wykorzystał tłok pod bramką JKH.

Kara dla Mikyski, zagramy po 4.

Dwie świetnie interwencje Murray'a, Rajamaki nie zdobył drugiego gola.

Kara dla Brandona Magee.

Miał czas do zagrania dobrze krążka Lehtonen, ale został zablokowany na lewym buliku.

Musioł zagrywa do niepilnowanego Pasiuta, ale mamy spalony.

Murray łapie łatwo strzał Szity.

Przejął krążek Hitosato, który zainicjował kontratak zakończony obroną Balizsa.

Czas na trzecią tercję.

Koniec drugiej tercji. Oby w trzeciej było więcej powodów do radości.

Na krążek pod bramką polował Magee, ale guma go minęła.

Gol numer pięć dla przeciwnika. Jarosz po zagraniu Sinegubovsa zza bramki.

Wanacki sam na sam... Najlepsza okazja na druga bramkę, niewykorzystana,

Odpowiadamy na ataki JKH strzałem Hitosato.

Gramy już w pełnym składzie.

Jansons szukał trafienia z dalszej odległości, ale Murray wyczuł jego intencje.

Do boksu kar zjeżdża Kruczek. Trudne chwile GieKSy.

Szybka kontra i znów przegrywamy trzema bramkami... Kaleinikovas po długim słupku z prawej flanki.

Gol kontaktowy Hampusa Olssona! Szwed wykorzystał podanie Lehtonena.

Krężołek z bliska po zagraniu z Lehtonenem! Znów byliśmy o włos.

Będzie kara dla Viikainena.

Kapitalnie zachował za za bramką rywali Pulkkinen, jego szarża mogła nam dac kontaktowego gola.

Trzeci gol dla ekipy gości. Były gracz GKS-u trafia z prawego bulika.

Za łatwo pod naszą bramkę dostał się Pelaczyk, ale bronimy jego uderzenie.

Dobry najazd Bepierszcza, ale zgubił on krążek.

Wracamy na lod.

Rajamaki o włos od gola nr 3 dla JKH.

Kara dla Grzegorza Pasiuta za atak na rywala.

Strzał Mikkoli, duże zamieszanie pod bramką Balizsa, ale wybijają gracze JKH.

W ostatniej chwili zatrzymany rozpędzony Urbanowicz. Nie wykorzystaliśmy gry w przewadze.

Według Fraszki Magee był atakowany kijem oburącz, ale nie doszło do przyznania kary rywalowi.

Zagramy 4 na 3 po karze dla Mikyski.

Będzie kara dla Blomqvista, a także Urbanowicza.

Uwolnienie po zagraniu do Lehtonena. Brakuje niestety dynamiki w naszych działaniach.

Odpowiadamy szybkim zagraniem na lewa stronę do Hitosato, Japończyk nie zaskoczył Balizsa.

Drugi gol dla gości, szybko wykorzystali przewagę. Jansons przymierzył z dalszej odległości.