COMARCH Cracovia

• Rac (50)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Mikkola, Fraszko, Pasiut, Magee - Maciaś, Wanacki, Blomqvist, Pulkkinen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Musioł, Ciepielewski, Bepierszcz, Smal, Prokurat.

COMARCH Cracovia: Zabalotny (Stojanović) - Jeżek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Husak, Nemec, Wronka, Polak, Kapica - Saur, Gula, Brynkus, Racuk, Csamango - Bdzoch, Tynka, Michalski, Arrak, Dziurdzia.

Do meczu 14. kolejki PHL z COMARCH Cracovią podchodziliśmy w szampańskich nastrojach, jako że dwa dni wcześniej efektownie, bo aż 7:1, pokonaliśmy tego rywala w Superpucharze Polski rozgrywanym w „Satelicie”. Trener gości nie zdecydował się na zmiany w składzie poza Martinem Bdzochem w ostatniej piątce, natomiast w zestawieniu GieKSy – bez Marcina Kolusza - doszło do sporych przetasowań.

Pierwsza tercja była remisowa ze zdecydowanym wskazaniem na GieKSę, która była bardziej aktywna w tercji rywala i pazerna na krążek w walce pod bramką. Trzy świetne okazje z bliska miał Pulkkinen, swoją kontrolą krążka popisywał się Brandon Magee, do tego po akcji duetu Krężołek-Kruczek zadźwięczała poprzeczka bramki Stojanovicia. Swoje okazje miał też bohater Superpucharu Olsson, ale za każdym razem dobrze reagująca obrona Cracovii odczytywała jego zamiary. Goście z Krakowa mieli najlepsza sytuację po akcji Michalskiego pod koniec tercji, ale nie byli szczęścia tak blisko jak my przez całe pierwsze 20 minut.

Daliśmy się zaskoczyć naporowi Cracovii w pierwszych minutach drugiej części gry, co mogli wykorzystać Polak i Michalski. Mogliśmy w tym trudnym okresie liczyć na naszych obrońców, którzy zbierali brawa za indywidualne popisy w swojej tercji i zatrzymywanie strzałów krakowian. Od czasu do czasu odpowiadaliśmy szarżami z prawego skrzydła i próbami sforsowania bramki Cracovii, ale cały czas optyczną przewagę mieli oponenci. W 36. minucie było źle po karach dla Wajdy i Rompkowskiego, rywale obtłukiwali słupki naszej bramki, ale wynik wciąż pozostawał bezbramkowy. Oba zespoły zjeżdżały z lodu po syrenie z karami mniejszymi na koncie, co obrazowało zaciętą postawę obu drużyn.

Po 40. minucie aktywnościa imponowali Blomqvist i Mikkola, co dobrze wróżyło na resztę meczu. Wróciliśmy do wywierania presji na przeciwnika w jego tercji, a Rok Stojanović musiał się wykazywać refleksem. Po długich minutach walki doczekaliśmy się pierwszego trafienia, a jego autorem był Brandon Magee, który wykorzystał chwilę zawahania obrony Cracovii. Ale już minutę później na tablicy wyników znów pojawił się remis: straciliśmy gola podczas kary nałożonej na Olssona, a Roman Rac mierzonym strzałem po lodzie dał krakowianom wynik 1:1. Po tej akcji to przyjezdni dyktowali warunki gry, na szczęście trzy minuty później Grzegorz Pasiut zachował czujność pod bramką Cracovii i dobił krążek jak należy! Pozostało nam wytrzymać ataki rywala do końca regulaminowego czasu gry i tak się stało. Wynik strzałem do pustej bramki ustalił Pasiut. Kolejna wygrana z Cracovią stała się faktem!

Koniec, kolejne trzy punkty!

Jeszcze kara dla Bdzocha.

Pasiut do pustej bramki!

Pozostało półtorej minuty czujności. Cracovia prosi i czas, będzie grała bez bramkarza.

Hitosato zaimponował zwodem, ale trafił prosto w golkipera.

Dwa razy szukał trafienia Patrik Husak.

Patryk Krężołek szukał uderzenia z ostrego kąta.

GRZEGORZ PASIUT czujny pod bramką!

Wyjeżdżał sam na sam Kasperlik, ale Jasiu Murasz górą!

Odpowiedź Blomqvista na niebezpiecznie najazdy Arraka.

Szybki remis w wykonaniu gości. Rac wyrównuje mierzonym strzałem po lodzie podczas gry rywala w przewadze.

Ukarany został Hampus Olsson.

TAK JEST! BRANDON MAGEE! Krążek w okienku bramki po podaniu Fraszki.

Poczarował Pulkkinen przed linią bramkową... Znów o włos.

Był ewidentny faul na Hitosato. Ale decyzja tylko o spalonym.

Dobry strzał Wanackiego, jeszcze lepsza parada bramkarza Cracovii.

Bekhendem zza bramki Olsson - było blisko!

Mikkola chciał zaskoczyć golkipera gości strzałem między słupek a parkan.

Zatrzymana akcja aktywnego Blomqvista.

Decydujące 20 minut czas zaczynać.

Druga tercja też bez goli.

Kasperlik ewidentnie podcinał Fraszkę, wylądował na ławce kar.

Jeszcze pod koniec tercji kara dla Blomqvista.

Z ostrego kąta obiecująco uderzał Krężołek.

Akcja sam na sam niewykorzystana przez Hitosato.

Wychodzimy obronną ręką z tej sytuacji, już gramy 5 na 5.

Słupek i poprzeczka po akcji Polaka.

Jest źle. Do boksu kar zjechał Rompkowski i zagramy 51 sekund 3 na 5.

Dwie przytomne interwencje Murray'a, Rac bez szans.

Wajda w boksie kar.

Duża odwaga Smala w tej szarży, ale napotkał zbyt wielu rywali na drodze lotu krążka.

Gra w przewadze znów bez efektu.

Do boksu kar zjeżdża Husak

Niko Mikkola z odważnym najazdem na bramkę Stojanovicia.

Racuk wyjeżdżał zza naszej bramki, ale kontrolowaliśmy wydarzenia na lodzie.

Nie zaskoczył nas Saur strzałem z dalszej odległości.

Blisko celnego przekierowania strzału Bepierszcza.

Kruczek razem z Maciasiem zatrzymali Kapicę, potem wykazali się Wajda i Murray!

Pasiut! Ale w parkany Stojanovicia.

Maciaś sprawnie zatrzymał Jeżka przed naszą bramką.

Murray wybija pod górę po akcji Michalskiego.

Polak obił słupek naszej bramki.

Świetna interwencja Rompkowskiego!

Wracamy na lód.

Trzecia okazja Pulkkinena z bardzo bliska.

Blomqvist pazernie na bramkę po strzale Olssona.

Nie umiemy wykorzystać swoich szans w tercji rywala.

Kruczek spod niebieskiej... tylko poprzeczka.

Dobra, szyba wymiana podań, ale Olsson ładuje krążek prosto w Stojanovicia.

Kara mniejsza dla Arraka.

Olsson nie przeciął zagrania Monto, ależ okazja!

Magee popisuje się swoją doskonałą kontrolą krążka za bramką Stojanovicia, który jednak stoi w bramce Cracovii.

Oba zespoły postawiły na szybkie przerywanie akcji w zalążku.

Magee zagrał Pasiutowi niemal idealnie przed bramkę. No właśnie, niemal.

Czujnie Murray przy strzałach Roberta Arraka.

Kacper Maciaś był blisko strzału spomiędzy bulików, ale krążek został mu wyłuskany.

Olsson zastopowany w ostatniej chwili przez obronę rywala.

Aktywny Radosław Sawicki w naszej tercji, ale bez celnego strzału.

A przed chwilą przed szansą sam na sam stanął Blomqvist.

Świetne podanie zza bramki do Pulkkinena, zabrakło dokładności.

Gramy.

• Obie drużyny już prezentują się na lodzie.

• Przypominamy, że dzisiaj sprzedaż stacjonarna biletów przed meczem będzie prowadzona wyłącznie w kasie przy al. Korfantego.