• Wajda (26)
  • Fraszko (14)

Re-Plast Unia Oświęcim: Kowalówka (Plonka) - Pangelov, Erofeev, Szczechura, Cichy, Padakin - Jakobsons, Dyukov, Laakso, Dziubiński. Ahopelto - Bezuska, Noworyta P., Da Costa, Krzemień, Kowalówka - Noworyta M., Paszek, Sołtys, Wanat, Denyskin.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto - Kruczek, Wajda, Prokurat, Krężołek, Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.

GKS Katowice szybko wrócił do Oświęcimia, by w ramach 11. kolejki zmierzyć się z Re-Plast Unią, czyli bezpośrednim rywalem o miejsce w tabeli. Spotkania pomiędzy tymi drużynami zawsze budzą wiele emocji, więc liczyliśmy na dużo emocji. Trener Jacek Płachta mógł liczyć w tym meczu na wsparcie wracającego po chorobie Grzegorza Pasiuta oraz Patryka Krężołka, który w ostatnich tygodniach leczył uraz barku, jakiego doznału w pierwszym meczu sezonu 2022/23. Od początku drużyny narzuciły wysokie tempo. Po kilku minutach zarysowała się przewaga GKS-u, którą w 14. minucie udokumentował Bartosz Fraszko.

Napastnik GieKSy dostał idealnie podanie w tercję oświęcimian i choć miał na plecach dwóch obrońców, zdołał się od nich uwolnić i przewracany uderzył krążek tak, że ten przeleciał obok Roberta Kowalówki dając katowiczanom prowadzenie. To gracze z Katowic stwarzali w pierwszej części spotkania więcej groźnych sytuacji, ale przed upływem czasu wyniku nie udało się zmienić i na drugie 20 minut wracaliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. W 24. minucie Maciej Kruczek rzucił się z kijem w kierunku krążka i zdołał podać do będącego przed bramką Unii Mateusza Bepierszcza. Ten będąc oko w oko z bramkarzem trafił jednak prosto w Kowalówkę.

W 26. minucie GKS wykorzystał grę 6 na 5 po karze dla jednego z graczy Unii. Świetnie w okienko bramki Kowalówki przymierzył Patryk Wajda. Jak się okazało - to był dopiero początek strzelania w tej tercji, niestety kolejne gole padały już tylko do bramki GieKSy. W 35. minucie Aleksandr Erofeev przymierzył z dystansu po zamieszaniu w naszej tercji i gospodarze złapali kontakt. Minutę później był już remis, gdy Aleksander Szczechura zauważył krążek opadający przed bramką GieKSy po odbiciu od Murraya. W jednej z kolejnych akcji na 3:2 strzelić mógł Grzegorz Pasiut próbując dobić strzał Fraszki. Dobrze jednak ustawiony był bramkarz Unii.

W jednej z ostatnich akcji drugiej tercji, miejscowi wyjechali z szybką akcją. Podanie przed bramkę dostał Krystian Dziubiński i wyprowadził Unię na prowadzenie. Z wyniku 2:0 przeszliśmy do 3:2 i na trzecią tercję wracaliśmy z koniecznością odrobienia straty. W 47. minucie niestety było już 4:2, gdy Pavel Padakin podczas gry w przewadze swojego zespołu przekierował uderzenie z niebieskiej. Jeszcze przed końcem drugiego gola dołożył Dziubiński. Unia znów wykorzystała grę jednego więcej. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną gospodarzy.

Kara dla Denyskina, znów zagramy 5 na 3.

Zamieszanie w naszej tercji po faulu na Fraszce.

Unia już w czwórkę.

Kara dla Erofeeva i zagramy przez 41 sekund 5 na 3.

Kara dla Wanata.

Kolejny gol Dziubińskiego.

Kara dla Hitosato.

Laakso uderza z lewej strony, Murray odbija krążek parkanem.

Blomqvist z backhandu, krążek nad poprzeczką bramki rywala.

Murray zatrzymuje krążek toczący się w kierunku jego bramki po zamieszaniu.

Od 35 minuty wyraźna przewaga Unii. GieKSa nie potrafi się pozbierać.

Potężne uderzenie Bezuski.

Murray zatrzymuje Da Costę.

Pangelov strzela z niebieskiej.

Kara dla Magee.

Murray łapie uderzenie z niebieskiej.

Szczechura z backhandu, krążek zatrzymuje się na parkanach Murraya.

Relatywnie spokojny początek tej tercji.

Walczymy do końca!

Dziubiński daje Unii prowadzenie.

Paszek dobrze zatrzymał rozpędzającego się Fraszko.

Wyraźnie pobudzona Unia, teraz inicjatywa należy do gospodarzy.

Aj! Pasiut próbował dobić strzał Fraszki! Niewiele zabrakło.

Krążek odbił się od Murraya i Szczechura podjechał skutecznie dobijając.

Niestety tracimy drugiego gola. Strzelcem Szczechura.

Maciaś wjechał na taflę, ale Erofeev strzela potężnie po zamieszaniu w naszej tercji i Unia łapie kontakt.

Murray mrozi po uderzeniu sprzed bramki Padakina.

Kara dla Maciasia. Zagramy jednego mniej przez kolejne dwie minuty.

Murray łapie trudne uderzenie rywala z dystansu. Trudne dla Murraya, bowiem był cały czas zasłonięty.

Fraszko z backhandu prosto w bramkarza.

Kolejne uderzenie głodnego gry Krężołka. Bramkarz Unii łapie.

Krężołek odbił gumę po wrzuceniu w kierunku bramki Kowalówki, ale bramkarz mimo zmiany lotu krążka zdołał zareagować.

Ahopelto objechał naszą bramkę, ale dobrze reaguje defensywa GKS-u.

GieKSa grała 6 na 5 po karze dla jednego z rywali i wykorzystujemy przewagę dzięki wspaniałemu uderzeniu naszego defensora.

WAJDA! PIĘKNE UDERZENIE!

Hitosato w dogodnej sytuacji, łapie znakomicie Kowalówka.

Murray zatrzymuje strzał Ahopelto.

Szczechura wpadł w bramkę po kontakcie z Magee. Kowalówka został uderzony bramką, ale sędziowie uznali to za przypadkową sytuację. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Kruczek świetnie podał do Bepierszcza, który był oko w oko z bramkarzem! Kowalówka zatrzymuje naszego napastnika.

Leżał przez chwilę na lodzie Blomqvist. Zjechał już na ławkę. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Bomba Da Costy, niewiele zabrakło byłemu zawodnikowi GKS-u.

Strzał Laakso zatrzymany na parkanach Murraya.

Wracamy na drugą tercję!

Wrzucenie krążka przed Kowalówkę, ten nie widział, gdzie leci guma. Ta zatrzymała się na jego parkanach.

Hitosato wyjechał przed Kowalówkę, ale ten dobrze zamknął mu kąt i Japończyk uderzył prosto w bramkarza.

Fraszko technicznie, ale Kowalówka pewnie łapie.

Mikkola mierzył się do strzału, ale nie trafił krążek.

Bezuska strzela po podaniu Da Costy, ale źle uderzył w krążek i przejmuje go obrona GKS-u.

GOOOOOL! Bartosz Fraszko wyjeżdża sam na sam i strzela gola dla GieKSy.

Bepierszcz przed bramkę do Krężołka, ale ten powstrzymany przez Kowalówkę.

Ajj, Pulkkinen szukał podania do Blomqvista, gdyby dotarło nasz napastnik znalazłby się sam na sam z bramkarzem.

Da Costa z lewego bulika, zatrzymuje go Murray, ale nie bez problemów.

Kruczek z niebieskiej prosto w parkany.

Kowalówka łapie strzał Bepierszcza najeżdżającego w kontrze.

Podanie zza naszej bramki, na szczęście nikt nie zamknął.

Z backhandu Blomqvist, trafia jednak w Kowalówkę.

Kowalówka szukał strzału przed bramką Murraya, dobrze blokuje jeden z obrońców.

Magee aktywnie w tercji rywala. Długa akcja z krążkiem tego zawodnika, ale bez strzału na bramkę.

Krężołek odebrał krążek w tercji Unii, ale nieprecyzyjnie podał do lepiej ustawionego kolegi.

Ostatnie dwie minuty spędzone głównie w tercji katowiczan.

Pierwsza groźna okazja GieKSy! Magee strzela w parkany.

• Obie ekipy już na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Do składu GKS-u Katowice wracają Grzegorz Pasiut oraz Patryk Krężołek. Zatem trener Jacek Płachta może liczyć na solidne wsparcie. Początek meczu 11. kolejki PHL w Oświęcimiu o godz. 17:00. Transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.