1-0
(0:0; 1:0; 0:0)

Fehérvár AV19: Roy (Horvath) - O'Brien, Campbell, Kuralt, Hari, Newell - Horvath, Stipsicz, Petan, Findlay, Erdely - Szabo, Betker, Terbocs, Bartalis, Vertes - Reiter, Mihaly, Ambrus, Sarauer, Nemeth.

GKS Katowice: Miarka (Murray) - Kolusz, Rompkowski, Magee, Pasiut, Fraszko - Wanacki, Mikkola, Krężołek, Monto, Hitosato - Wajda, Kruczek, Blomqvist, Pulkkinen, Olsson - Maciaś, Musioł, Prokurat, Smal, Bepierszcz.

W ostatniej kolejce Champions Hockey League, GKS Katowice na wyjeździe zmierzył się z Fehérvár AV19. Stawką tego meczu było 3. miejsce w grupie D. Podopieczni trenera Jacka Płachty się zrewanżować za poprzednie spotkanie, w którym Węgrom ulegli. Starciu towarzyszyła gorąca atmosfera z trybun, co przełożyło się na poczynania hokeistów. Pierwsze 20 minut było bardzo dynamiczne. Obie ekipy stworzyły zagrożenie. W bramce GieKSy dobrze ze swoich zadań wywiązywał się Maciej Miarka, który zatrzymywał kolejne próby rywala. Po drugiej stronie swoje szanse mieli Hampus Olsson, gdy dwukrotnie znalazł się przed Olivierem Royem i obijał jego parkany oraz Marcin Kolusz, który na przestrzeni kilkunastu sekund oddał dwa groźne strzały tuż obok bramki Fehervaru.

Koniec końców żadna z ekip nie otworzyła wyniku w pierwszej części, więc na drugą wracaliśmy z bezbramkowym remisem. Zespoły utrzymały intensywność gry. Pierwsze 10 minut drugiej tercji toczyło się pod dyktando gospodarzy, ale dobrze na wszystkie próby reagowała nasza defensywa. Sytuacja odwróciła się w 30 minucie, gdy jeden z graczy gospodarzy został odesłany na ławkę kar. Wtedy GieKSa przycisnęła. W 37. minucie w trakcie kolejnej gry jednego więcej, dwie znakomite okazje miał Bartosz Fraszko. Nasz napastnik dostał bliźniacze podania po zmianie stron, ale świetnie w bramce spisał się Olivier Roy, dwukrotnie zatrzymując strzał parkanami. Zgodnie ze starą sportową prawdą o tym, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić, w 39. minucie na prowadzenie wyprowadził Fehervar Alexander Petan.

Przejął krążek w tercji neutralnej i popędził na bramkę Miarki uderzając tuż pod poprzeczkę. Na trzecią tercję wracaliśmy więc z zadaniem odrobienia jednobramkowej straty. Podopiecznym trenera Płachty nie można było odmówić ambicji. Dobrze jednak w defensywie grali gospodarze. W 51. minucie dobry niesygnalizowany strzał oddał Mateusz Bepierszcz. Bramkarz Fehervaru w ostatnim momencie zamknął przestrzeń parkanami. Chwilę później Teemu Pulkkinen uderzył w poprzeczkę, więc GieKSa zaczynała wysyłać ostrzeżenia. Przed końcem spotkania graliśmy jednego więcej przez 2 minuty, ale nie byliśmy w stanie stworzyć poważnego zagrożenia. Szukaliśmy okazji do samego końca, ale drogi do bramki rywala nie znaleźliśmy.

9 sekund do końca, zaczniemy z bulika w tercji Fehervaru. Przerwa dla trenera Płachty.

Roy mrozi strzał Pasiuta z ostrego kąta.

Blomqvist mógł się lepiej zachować w tercji rywala, miał okazję na dobry strzał, ale za długo czekał.

Ostatnia minuta...

Kolusz wyjechał przed bramkarza, próbował podać do lepiej ustawionego kolegi, ale podanie rywal przerwał.

Strzał Olssona wypadł z rękawicy Roya, ale zabrakło gracza na dobitkę.

Blomqvist próbował przekierować uderzenie rywala, bez powodzenia. Nie radzimy sobie najlepiej w tej przewadze.

Kara dla Betkera, GKS przed szansą.

Wjechaliśmy do tercji rywala i przygotowywaliśmy akcję, ale krążek po podaniu Magee trafił w łyżwę sędziego. Ruszyła kontra gospodarzy, ale na szczęście wyszliśmy z niej obronną ręką.

Poprzeczka po strzale Pulkkinena!

Blomqvist przygotował sobie znakomitą pozycję do strzału, w kluczowym momencie nie trafił w krążek.

Zaskakująca próba Bepierszcza, było blisko, by krążek przeleciał pomiędzy parkanami Roya.

Krążek na kiju Krężołka tuż przed bramką, nie był jednak w stanie złożyć się do uderzenia.

Boczna siatka po próbie Blomqvista.

Odbity strzał Pulkkinena.

Staramy się stworzyć zagrożenie, ale Fehervar skutecznie wyrzuca nas ze swojej tercji.

Wajda zagrywał przed bramkę do Blomqvista, ale temu nie udało się zamknąć tego strzałem.

Gospodarze dobrze wjechali do naszej tercji, strzał odbity przez Miarkę.

Walczymy do końca!

Pasiut dostał podanie przed bramkę, ale nie opanował w porę krążka i bramkarz Fehervaru zamroził.

Próbowaliśmy odpowiedzieć po kontrze zakończonej strzałem Smala, ale odbija krążek Roy.

Kontra gospodarzy i trafienie Petana.

Ponownie Fraszko, ponownie znakomicie broni Roy.

FRASZKO! Najlepsza okazja naszego napastnika w tym meczu, ale znakomicie w bramce reaguje Roy.

Znokautowany przy walce o krążek Hitosato, kolejna kara dla O'Briena.

Groźnie w naszej tercji. Miarka odbija przekierowany strzał parkanem, wcześniej uderzenie minimalnie nad poprzeczką.

Świetnie wjechał Blomqvist tworząc sobie dogodną sytuację na strzał. Trafia jednak prosto w bramkarza.

Gramy już 5 na 5.

Pasiut centymetry nad bramką.

Kara dla O'Briena, teraz my staniemy przed szansą na gola w przewadze.

Zaskakujący strzał Hitosato, Roy mrozi.

Kontra 3 na 1 GKS-u. Pasiut podawał do Kolusza, ale ten niestety nie trafił w krążek.

Pasiut dobrze blokuje podanie rywala i na moment oddala zagrożenie.

Kara dla Olssona, gramy dwie minuty jednego mniej.

Straciliśmy krążek we własnej tercji, na szczęście bez konsekwencji.

Kruczek podbija strzał Bartalisa.

Miarka odbija strzał Kuralta, mogła być dobitka, ale nasza obrona zdążyła zareagować.

Miarka łapie strzał Betkera.

Odbity strzał Pasiuta.

Techniczna próba Hitosato podbita przez obrońcę.

Wracamy na drugą tercję!

Niesygnalizowana próba Blomqvista nad bramką.

Bardzo żywy mecz, teraz napierają rywale, testując czujność Macieja Miarki.

Dwie znakomite okazje Kolusza, obie obok bramki Roya.

Zamieszanie przy zmianach w naszej drużynie. Rywal ruszył z kontrą, ale Miarka zatrzymuje strzał parkanami.

Odważna kontra Blomqvista, krążek znalazł się przed Royem, ale ten zakrył go ciałem.

Miarka odbija próbę Sarauera sprzed bramki.

Lepszy fragment gospodarzy, którzy co chwilę goszczą przed naszą bramką.

Bardzo gorąca atmosfera na trybunach w Székesfehérvár.

Miarka dwukrotnie zatrzymuje rywala. Potem kontra Pasiuta, który wyjechał sam na sam. Trafił jednak w bramkarza gospodarzy.

Monto próbował dobijać po tym, jak krążek odbił się od bandy i wrócił przed bramkę. Bez powodzenia. Gramy już 5 na 5.

Znów blisko Olsson po świetnym podaniu Pasiuta! Krążek dwa razy odbił się od parkanów Roya.

Kara dla Bartalisa. Zagramy w przewadze.

Zamieszanie pod naszą bramką, ale wychodzimy z opresji obronną ręką.

Olsson blokuje strzał z niebeskiej.

Słupek po przekierowaniu strzału Pasiuta!

Rajd Findlaya, dobrze powstrzymuje go nasza defensywa.

Olsson dobijał sprzed bramki po zamieszaniu, niewiele zabrakło. Dynamiczny początek w wykonaniu GieKSy.

Roy mrozi po odbiciu krążka od bandy za bramką.

• Za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami ostatnie emocje związane z Hokejową Ligą Mistrzów. W ramach 6. kolejki na wyjeździe mierzymy się z Fehérvár AV19. Transmisja dzisiejszego meczu na Polsat Sport News.