• Findlay (24)
  • Hari (8)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Magee, Monto, Fraszko - Mikkola, Wanacki, Hitosato, Lehtonen, Bepierszcz - Wajda, Kruczek, Blomqvist, Pulkkinen, Olsson - Musioł, Maciaś, Ciepielewski, Smal, Prokurat.

Fehérvár AV19: Roy (Horvath) - Nilsson, O’Brien, Kuralt, Hari, Newell - Campbell, Fournier, Petan, Findlay, Erdely - Szabo, Stipsicz, Terbocs, Bartalis, Vertes - Horvath, Betker, Mihaly, Nemeth, Retfalvi.

Po zakończeniu pierwszej rundy zmagań w rozgrywkach PHL, hokeiści GKS-u Katowice wrócili do rywalizacji w Champions Hockey League. GieKSa nie miała już szans na wyjście z grupy, gdyż wcześniej swój udział w kolejnej fazie przypieczętowały Rögle BK oraz ZSC Lions Zurich. Mimo to katowiczanie chcieli powalczyć o kolejne zwycięstwa w CHL z węgierskim Fehérvár AV19, który miał na koncie cztery porażki. W składzie gospodarzy zabrakło chorego Grzegorza Pasiuta oraz leczącego uraz barku Patryka Krężołka.

W pierwszej tercji meczu znacznie więcej szans mieli rywale, którzy częściej gościli w naszej tercji. Jednak to GieKSa jako pierwsza miała poważną sytuację na objęcie prowadzenie, gdy Joona Monto otrzymał podanie od Bartosza Fraszki i wyjechał sam na sam z bramkarzem. Niestety Fin niewiele się pomylił. W 8. minucie to Fehervar wykorzystał swoją okazję. Janos Hari dostał podanie przed bramkę i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. W kolejnych minutach dobrze w bramce reagował Murray.

Tercję kończyliśmy grą w osłabieniu, która przeniosła się także na drugą tercję, a ją zaczynaliśmy z wynikiem 1:0 dla gości z Węgier. W 26. minucie Brett Findlay strzelił dla Fehervaru drugiego gola, gdy kończyła się gra w osłabieniu GKS-u. Kolejne uderzenie przyszło zaledwie dwie minuty później za sprawą Akosa Mihaly’ego. Katowiczanie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, ale nie mieliśmy zamiaru zwieszać głów. Bardzo szybko na gola rywali odpowiedział Teemu Pulkkinen wykorzystując pod bramką podanie kolegi. W kolejnych minutach sędziowie co chwilę odsyłali na ławkę kar kolejnych graczy.

W samej końcówce katowiczanie musieli sobie radzić w osłabieniu po karze dla Murraya, ale GieKSa ruszyła z kontrą i znakomicie bramkarza objechał Bartosz Fraszko. Drugą odsłonę zakończyliśmy remisem 2:2, co zapowiadało sporo emocji podczas kolejnych 20 minut. W 45. minucie graliśmy jednego więcej po karze dla Daniela Szabo. Najlepszą okazję miał Hampus Olsson, ale będąc tuż przed bramkarzem nie zdołał skierować krążka do siatki. Chwlę później dobrą okazję miał Ciepielewski uderzając z backhandu, niestety trafił prosto w bramkarza. W 57. minucie Fehervar znów grał w osłabieniu, ale po raz kolejny świetnie funkcjonowała obrona rywala. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 4:2 po tym, jak Janos Hari trafił do pustej bramki na kilka sekund przed końcem spotkania.

Koniec spotkania.

Gol do pustej bramki. Strzelcem Hari.

Gramy bez bramkarza.

Niestety nie potrafimy wjechać do tercji rywala.

Kara dla O'Briena za celowe wybicie krążka poza lodowisko. Gramy w przewadze, duża szansa dla GKS-u.

Mikkola mocno! Strzał nad poprzeczką.

GieKSa zaczęła naciskać.

Uderzenie Olssona, Roy mrozi.

Próbujemy wjechać do tercji rywala, ale ten dobrze reaguje w obronie.

Murray mrozi po kontrze rywala.

Ciepielewski z backhandu! Trafia jednak w Roya.

Magee do Olssona przed bramkę! Niewiele zabrakło.

Kara dla Szabo, zagramy jednego więcej.

Mikkola z niebieskiej trafia w parkany bramkarza.

Murray łapie strzał Findlaya.

Murray broni dwa strzały z bliskiej odległości.

Uderzenie Magee w kontrze ląduje na parkanach bramkarza.

Jeden z rywali uderzył głową w bandę i potrzebował pomocy medycznej.

GOL! Łapiemy kontakt pomimo gry w osłabieniu!

Kolejna kara dla Murraya. Tym razem my w osłabieniu.

Od razu ofensywa rywala. Murray mrozi po strzale z prawego skrzydła.

Nie udało się GieKSie założyć zamka. Gramy 5 na 5.

Rywal w czwórkę.

I jeszcze jedna kara dla rywala. Zjedzie Campbell i przez 27 sekund gramy 5 na 3.

Kolejna kara dla gracza Fehervar. Na ławkę zjedzie Daniel Szabo.

Świetnie najeżdżał Fraszko! Niewiele zabrakło.

Gramy w przewadze przez 1:25.

Kara dla rywala. Sześciu na lodzie.

Jesteśmy w czwórkę.

Problemy się pogłębiają. Kara dla Murraya i przez 1:22 bronimy w trzech.

Kara dla Prokurata. Znów rywal dwie minuty w przewadze.

Gol! Pulkkinen i zmniejszamy straty.

Doskonała okazja Fraszki... zabrakło precyzji.

Kara dla Nilssona, zagramy jednego więcej.

Mihaly podwyższa dla gości.

Gol Findlaya.

Rywal już w pięciu.

Teraz niestety kara dla Bepierszcza. Aż 4 minuty.

Strzał Blomqvista w parkany, potem mrozi Roy.

Kara dla Retfalviego, gramy jednego więcej.

Murray opuścił bramkę przy fantastycznej obronie rywala, przez moment była pusta, ale Fehervar strzela obok słupka.

Zaczynamy drugą tercję!

Kara dla Mikkoli za wyrzucenie krążka z lodu.

Sytuacyjne uderzenie Blomqvista sprzed bramki. Niewiele zabrakło...

Uderzenie Smala z niebieskiej nad bramką.

Dużo szczęścia po naszej stronie. Węgrzy zmienili stronę i jeden z graczy znalazł się oko w oko z Murrayem. Ten mrozi.

Dużo walki, GKS próbuje odpowiedzieć na przewagę przeciwnika.

Strzał Betkera mrozi Murray.

Długa akcja rywala w naszej tercji, ale udaje nam się oddalić zagrożenie.

Akcja GKS-u w tercji rywala. Niestety nie udało się oddać strzału.

Tracimy gola, strzelcem Hari.

Błąd w rozegraniu krążka, rywal wjechał w naszą tercję, ale uderzył obok słupka.

Wielka szansa Monto. Bramkarz już leżał, a on szukał miejsca na strzał. Zabrakło centymetrów.

Szansa GKS-u, Smal uderza obok słupka.

Akcja sam na sam z Murrayem, rywal uderza obok słupka.

Zamieszanie pod bramką Murraya. Nasz bramkarz mrozi krążek.

W pierwszych minutach aktywniejszy rywal, który oddał kilka nieprzygotowanych strzałów na naszą bramkę.

• Obie ekipy już na lodzie, tuż po hymnach rozpoczniemy mecz!

• Po zakończeniu pierwszej rundy zmagań w rozgrywkach PHL, hokeiści GKS-u Katowice wrócą do rywalizacji w Champions Hockey League. GieKSa nie ma już szans na wyjście z grupy, gdyż wcześniej swój udział w kolejnej fazie przypieczętowały Rögle BK oraz ZSC Lions Zurich. Mimo to katowiczanie chcą powalczyć o kolejne zwycięstwo w CHL z węgierskim Fehérvár AV19, który ma na koncie cztery porażki. W składzie gospodarzy zabraknie chorego Grzegorza Pasiuta oraz leczącego uraz barku Patryka Krężołka.