• Dziubiński (52)
  • Themar (30)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Musioł, Jakimienko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Hudson, Wanacki, Eriksson, Lehtonen, Bepierszcz - Kruczek, Wajda, Krężołek, Monto, Michalski - Krawczyk, Mularczyk, Ciepielewski, Smal, Prokurat.

Re-Plast Unia Oświęcim: Kowalówka R. (Płonka) - Noworyta, Skinnars, Themar, Carlsson, Da Costa - Glenn, Bezuska, Orekhin, Dziubiński, Wanat - Yerasov, Paszek, Trandin, Kowalówka S.

W ostatni dzień października hokeiści GKS-u Katowice zamykali drugą rundę sezonu 2021/22 domowym meczem z Re-Plast Unią Oświęcim. Historia pojedynków tych drużyn, zwłaszcza z poprzedniego sezonu, sugerowała, że przed nami wielki mecz. W pierwszej tercji najlepsze szanse miał Bartosz Fraszko. Napastnik GKS-u Katowice dwukrotnie wyjeżdżał oko w oko z Robertem Kowalówką, ale bramkarz Unii oba te pojedynki wygrał. W ostatnich minutach tercji GieKSa grała w przewadze. Świetnym strzałem popisał się Carl Hudson, ale jeszcze lepszą interwencją zaliczył Kowalówka.

W trakcie pierwszej tercji prawdziwe widowisko zrobili na trybunach kibice, którzy przygotowali wyjątkową oprawę i doping. Cała “Satelita” była przez chwilę cała trójkolorowa. Na drugie 20 minut wracaliśmy jednak z bezbramkowym remisem. W 22. minucie sytuacja się skomplikowała, ale tylko pozornie. Graliśmy jednego mniej, ale kontra wyprowadzona przez Bartosza Fraszkę i Grzegorza Pasiuta skończyła się golem dla GieKSy! Unia odpowiedziała w 30. minucie trafieniem Andreja Themara, który uderzył po wygraniu przez kolegę bulika. John Murray był całkowicie zaskoczony tym uderzeniem.

Przy stanie 1:1 kontynuowaliśmy walkę. Gra toczyła się akcja za akcję, sporo pracy mieli obaj bramkarze, których czujność była na bieżąco testowana. W 38. minucie dobrze z lewej strony wyjechał Joona Monto i technicznym uderzeniem znalazł drogę do bramki Unii odzyskując dla katowiczan prowadzenie. Katowiczanie starali się kontrolować wydarzenia na lodzie, ale musieli uważać na kontrataki rywala. W 52. minucie Krystian Dziubiński wykorzystał pechowo odbity od Murraya krążek i ponownie doprowadził do remisu. Dziubiński bardzo szybko mógł wyprowadzić Unię na prowadzenie mając krążek na kiju i pustą bramkę. Na szczęście skutecznie przeszkadzali mu defensorzy z Katowic. W 57. minucie GKS wyjechał akcją 3 na 1, ale strzał Patryka Wronki okazał się nieprecyzyjny.

Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia, co oznaczało dogrywkę, która jednak nie przyniosła rozstrzygnięcia. To oznaczało serię rzutów karnych i tą 2:0 wygrała Unia Oświęcim.

• Fraszko się myli, a to oznacza, że Unia wygrywa mecz.

• Sebastian Kowalówka na 2:0.

• Niestety Pasiut nie trafia.

• Orekhin objechał Murraya, 1:0 dla gości.

• Wronka obok słupka...

• Da Costa w parkany Murraya, nadal 0:0.

• Eriksson także się myli.

• Murray zatrzymuje Dziubińskiego.

• Zacznie Unia.

• 65 min

Zatem karne.

• 65 min

Murray fantastycznie zatrzymał Da Costę!

• 65 min

Gramy zatem 4 na 3.

• 65 min

Kara dla Hudsona na 35 sekund przed końcem...

• 64 min

Kowalówka łapie bombę Pasiuta.

• 63 min

Dwie okazje Monto! Szkoda, że się nie udało.

• 63 min

Blisko Lehtonen!

• 61 min

Zaczynamy! Pierwsza dogrywka GKS-u w tym sezonie.

• Zagramy pięć minut dłużej. Jeśli to nie przyniesie rozstrzygnięcia - karne.

Zagramy dogrywkę.

Pasiut obok bramki!

Ajj! Wronka dostał dobre podanie od Fraszko, zabrakło wykończenia.

Próby Wanackiego i Hudsona w parkany Kowalówki.

Wcześniej Hudson wybijał krążek tuż sprzed linii bramkowej.

Akcja 3 na 1 GKS-u... strzał Wronki zatrzymany.

Naciskamy, ale Unia także nie odpuszcza. To będzie bardzo ciekawa końcówka tercji.

Trudno powiedzieć jak to nie wpadło, Dziubiński miał pustą bramkę. Tym razem sporo szczęścia.

Gol Dziubińskiego, trochę pecha w tej sytuacji GKS-u.

Jakimienko z niebieskiej, Kowalówka zatrzymuje uderzenie między parkanami.

Themar wyjechał przed bramkę Murraya. Próbował back-handem, ale nic z tego.

Musioł miał problem z opanowaniem krążka. Na szczęście Murray mrozi.

Groźnie Dziubiński, na szczęście Murray cały czas wiedział, co się dzieje pod jego bramką.

Lehtonen celował w okienko, ale Kowalówka dobrze go widział.

Odzyskaliśmy krążek w tercji neutralnej, Krężołek szukał podania w sytuacji, w której mógł strzelać. Niestety nie znalazł adresata.

Wronka bliski przekierowania!

Murray broni uderzenie Carlssona.

Ostra walka na lodzie. Unia chce zagrozić szybkimi akcjami.

Fraszko i Eriksson blisko! GKS napiera w tercji Unii.

Wracamy na trzecią tercję meczu, do końca GIEKSA!

• Zaczynają nasi siatkarze. Powodzenia panowie!

Koniec drugiej tercji.

Hudson zrobił sobie miejsce... zabrakło centymetrów.

Unia w naszej tercji, chcą się jak najszybciej odkuć.

Fin znalazł sposób technicznym uderzeniem.

GOOOOOL! JOONA MONTO!

Akcja za akcję.

Unia w kontrze, ale dobrze ustawiony Murray.

Najpierw próba Dziubińskiego nad bramką, a potem odpowiedź Bepierszcza, który strzelał technicznie, ale prosto w Kowalówkę.

Strzał Musioła w boczną siatkę.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Prawdziwa nawałnica na bramkę Kowalówki ale ten na razie wytrzymuje.

Kara dla Dziubińskiego. Zagramy w przewadze.

Poprzeczka po strzale Fraszki!

Strzał zaraz po buliku i Unia wyrównuje stan meczu. Gol Andreja Themara.

Bramka nie została uznana.

Krążek w bramce po dobitce Krężołka, ale sędziowie nie uznali gola, bo wcześniej Kowalówka poruszył bramkę. Cała sytuacja będzie jednak sprawdzana.

Eriksson z ostrego kąta prosto w bramkarza.

Wanacki mógł zaskoczyć zasłoniętego Kowalówkę, niewiele brakowało.

Gramy 5 na 5.

Themar popchnął Wronkę na słupek bramki, ale sędziowie uznali, że nie było to zachowanie przekraczające przepisy.

Kara dla Trandina.

Musioł dostał doskonałe podanie przed bramkę! Było blisko podwyższenia.

Strzał Wronki w parkany.

Wytrzymaliśmy i gramy już w pełnych zestawieniach.

Przewaga? Jaka przewaga? GRZEGORZ PASIUT!

Kara dla Hudsona, teraz to my w tarapatach przez kolejne dwie minuty.

Hudson! Było blisko, Kowalówka dobrze zostawił parkan.

Wracamy, walczymy!

Koniec pierwszej tercji.

Gramy 5 na 5, kilka prób, ale bez bramki dla GieKSy.

Świetne uderzenie Hudsona, ale jeszcze lepsza obrona Kowalówki.

Kara dla Noworyty. Zagramy dwie minuty w przewadze.

Fraszko technicznie, ale Kowalówka nie dał się zaskoczyć.

Murray mrozi w niegroźnej sytuacji. Nie chciał jednak ryzykować.

Themar centymetry obok słupka.

Strzał Orekhina w kontrze, czujnie w bramce Murray.

Akcja przeniosła się do tercji gości.

Kolejna szansa oko w oko Fraszki! Znów górą bramkarz gości.

Fraszko sam na sam! Nie trafił w bramkę.

Zamieszanie pod bramką Unii, blisko Ciepielewski, ale ostatecznie obrońcy gości oddalili zagrożenie.

Wronka groźnie! Kąt był jednak za ostry.

Rajd Pasiuta, czujny w bramce Kowalówka.

Prokurat mógł uruchomić kontrę, ale za długo zwlekał z podaniem.

Początek nerwowy, ekipy starają się siebie wyczuć.

• Obie ekipy na tafli, za moment zaczynamy mecz.

• Przed nami ostatni mecz drugiej rundy sezonu 2021/22. Na zakończenie października w "Satelicie" zmierzymy się z Re-Plast Unią Oświęcim. Emocje gwarantowane! Transmisja tego spotkania na POLSKIHOKEJ.TV.