• Michalski (30)
  • Fraszko (1)

Ciarko STS Sanok: Spesny (Świderski) - Olearczyk, Jekunen, Henttonen, Hamalainen, Bukowski - Marva, Pavuk, Witan, Tamminen, Hiltunen - Biłas, Piipo, Sawicki, Mocarski, Strzyżowski - Florczak, Rąpała, Biały, Wilusz, Filipek.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Wajda, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Wronka - Hudson, Wanacki, Eriksson, Lehtonen, Krężołek - Rompkowski, Jakimienko, Bepierszcz, Monto, Michalski - Musioł, Krawczyk, Prokurat, Smal, Mularczyk.

Po zwycięstwie z TAURON Podhalem Nowy Targ, hokeiści GKS-u Katowice w drugiej wyjazdowej potyczce sezonu 2021/22 PHL mierzyli się z Ciarko STS-em Sanok. Wynik już w pierwszych sekundach otworzył Bartosz Fraszko. Wyjechał z krążkiem przed bramkę Patirka Spesnego i znalazł wystarczająco dużo miejsca, by wyprowadzić GieKSę na prowadzenie. Stracona bramka mocno sanoczan podrażniła. Zaczęli grać agresywniej i szybciej. W 9. minucie młodzieżowiec Jakub Bukowski wyjechał z prawego skrzydła i przymierzył prosto w okienko bramki strzeżonej przez Johna Murraya.

W pierwszej tercji nie zarysowała się przewaga żadnej z ekip. Na drugą wracaliśmy z wynikiem 1:1. Katowiczanie po uwagach od trenera Jacka Płachty wyraźnie wrzucili drugi bieg. Sanoczanie nie mieli już tylu okazji do ataku pozycyjnego, bo to GieKSa była przy krążku. Zaowocowało to golem Mateusza Michalskiego, który w 30. minucie dobił strzał Macieja Kruczka. Na tym etapie spotkania goście mieli wyraźną przewagę. Na potwierdzenie tego stanu rzeczy Carl Hudson w 35. minucie podwyższył nasze prowadzenie dobijając krążek odbity od parkanów Spesnego.

Na finałowe 20 minut wracaliśmy więc z przewagą dwóch goli, co nie oznaczało, że możemy się rozluźnić. Z każdą kolejną minutą sanoczanie grali coraz agresywniej. W połowie ostatniej tercji karę otrzymał Patryk Wronka, co dało rywalowi szansę na złapanie kontaktu. Ostatecznie obrona GKS-u wytrzymała napór rywala. W 54. minucie to katowiczanie wykorzystali grę w przewadzę. Hudson posłał bombę z dystansu i po raz drugi zapisał się na listę strzelców. W ostatnich minutach gracze z Katowic w pełni kontrolowali wydarzenia na lodzie, czego potwierdzeniem były trafienia Patryka Krężołka oraz Bartosza Fraszki, które zamknęły strzelanie.

Koniec. Pewne zwycięstwo GKS-u Katowice, brawo!

Pięć? Mało! Fraszko przekierował strzał Wronki.

Strzał Hiltunena odbity przez Murraya.

Krężołek dokłada bramkę numer PIĘĆ!

W pełni kontrolujemy wydarzenia na lodzie.

Wystarczyło nam 16 sekund, by wykorzystać grę jednego więcej.

Bomba Hudsona i 4:1!

A teraz kara dla Marvy za agresywny atak na jednego z naszych zawodników.

Gramy w pełnym zestawieniu, ale to były trudne dwie minuty spędzone głównie w naszej tercji.

Kara dla Wronki.

Rajd Mocarskiego. Powstrzymujemy rywala w ostatniej chwili.

GKS cierpliwie szuka swoich szans. Strzał Lehtonena wylądował na górnej siatce bramki Spesnego.

Sytuacja się uspokoiła. Dużo nerwowości w grze rywala, który będzie grał coraz agresywniej.

Aktywny początek w wykonaniu rywala. Musimy być czujni w defensywie.

Zaczynamy finałowe 20 minut!

Koniec drugiej tercji.

Teraz Wronka z doskonałą okazją. Po raz kolejny jednak Spesny ratuje swoją drużynę.

Kontra GKS-u. Fantastyczne podanie Wronki przed bramkę do Kruczka. Ten próbował podnieść krążek, ale Spesnemu udaje się zatrzymać ten strzał.

Podrażnieni gospodarze odpowiadają. Strzał z niebieskiej zatrzymuje się na parkanach Murraya.

Błąd STS-u przy wyprowadzaniu krążka, szansa dla Hudsona, ale ten wybrał złe rozwiązanie.

Potwierdzamy naszą przewagę i podwyższamy prowadzenie.

HUDSON! Trzeci gol dla GieKSy po szybkiej akcji naszego zespołu.

Teraz dobrze w obronie Wronka, który zatrzymuje kontrę jeszcze przed wjazdem rywala do naszej tercji.

Ostatnie minuty to stały napór hokeistów GKS-u.

Aj! Dobra sytuacja Rompkowskiego po podaniu Monty. Jego strzał zatrzymuje jednak bramkarz STS-u.

Spesny mrozi po technicznym strzale Wajdy.

GOOOL! Michalski dobija strzał Kruczka!

Wracamy do gry 5 na 5.

Wronka blisko! Spesny zamknął mu jednak miejsce pomiędzy parkanami.

Sanoczanie przy krążku, ale bez dogodnej sytuacji.

Kary dla Michalskiego i Biłasa, gramy 4 na 4.

Michalski objechał bramkę, oddał strzał, ale trafił prosto w parkany bramkarzy.

Rywal z krążkiem tuż przed naszą bramką. Dobrze reaguje Murray i chroni nas przed utratą gola.

Znów blokuje Pavuk, tym razem próbę Erikssona.

Murray broni strzał Bukowskiego z ostrego kąta.

Kontra Filipka z Wiluszem, ale strzał na nasze szczęście nieudany.

Hudson potężnie z dystansu. Krążek zatrzymał się na Pavuku.

Wracamy!

Koniec pierwszej tercji.

Bukowski próbował się przebić przez całą naszą obronę, lecz nie daliśmy mu na to szansy.

Uderzenie rywala z czystej pozycji, ale Wajda zatrzymuje krążek łyżwą.

Krężołek w kontrze, ale trafia prosto w Spesnego.

Wronka mierzył z ostrego kąta i znacznie się pomylił.

Bepierszcz znalazł krążek pod kijem i oddał strzał, niestety ten minął światło bramki.

Kruczek próbował objechać bramkę Spesnego, ale ten czujnie i nie pozwala się zaskoczyć naszemu defensorowi.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Próbowali Lehtonen i Rompkowski, ale bezskutecznie.

Kara dla Marvy, GieKSa z kolejną szansą na gre w przewadze.

Bukowski doprowadza do remisu strzałem prosto w okienko.

Już 5 na 5.

Bepierszcz próbował z backhandu, ale Spesny na posterunku.

Kara dla Witana za podcięcie Pasiuta. GKS zagra przez dwie minuty w przewadze.

Murray poruszył bramką, przerwa w grze.

Niebezpiecznie pod bramką Murraya, ale ostatecznie blokujemy próbę strzału.

GOL! Bartosz Fraszko! Szybko otwieramy wynik w Sanoku.

• Obie ekipy już na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• O godz. 18:00 GKS Katowice rozpocznie spotkanie 2. kolejki PHL. Tym razem na wyjeździe zmierzymy się z Ciarko STS Sanok i postaramy się powtórzyć sukces z Nowego Targu, gdzie zapisaliśmy na swoje konto pierwszą wygraną w sezonie 2021/22. Transmisja na polskihokej.tv.