• Neupauer (37)
  • Wsół (43)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Kruczek, Wajda, Fraszko, Wronka, Bepierszcz - Hudson, Wanacki, Krężołek, Smal, Lebek - Rompkowski, Jakimienko, Michalski, Ciepielewski, Mularczyk oraz Krawczyk, Musioł, Prokurat, Skrodziuk.

TAURON Podhale Nowy Targ: Bizub (Polak) - Tomasik, Mrugała, Bondaruk, Neupauer, Nowżyłow - Szurowski, Wsół P., Siuty, Bryniczka, Dudkiewicz - Sulka, Szlembarski, Kapica, Słowakiewicz, Worwa - Nykaza, Kamieniecki, Bochnak, Majoch, Wsół B.

Dla hokeistów naszego Klubu był to pierwszy sparing przed sezonem 2021/22 i pierwsze spotkanie pod wodzą trenera Jacka Płachty. W zestawieniu na sparing z Tauron Podhalem Nowy Targ pojawiło się kilku testowanych graczy. Już w 3. minucie Piotr Ciepielewski otworzył wynik spotkania po podaniu Lebka. GKS przeważał na lodzie, nie pozwalając rywalowi na wiele, a w 16. minucie podwyższył prowadzenie po akcji duetu Wronka-Mularczyk. W kolejnej części meczu zawodnicy GieKSy częściej trafiał do boksu kar, co poskutkowało kilkoma niebezpiecznymi strzałami graczy gości.

W czasie sygnalizowanej kary dla nowotarżan wyprowadziliśmy kontrę, która dała nam trzecie trafienie za sprawą precyzji Patryka Wajdy i Szymona Skrodziuka. Chwilę później spotkaliśmy się w ripostą przyjezdnych i trafieniem Neupauera pod parkany Macieja Miarki. Wróciliśmy do prowadzenia trzema bramkami po trafieniu Mateusza Bepierszcza i wykorzystaniu gry w przewadze z 38. minuty. Tuż po rozpoczęciu ostatniej tercji pięknym trafieniem w okienko bramki Bizuba popisał się Bartosz Fraszko, na co nowotarski zespół odpowiedział minutę później przekierowaniem krążka do bramki Miarki. Więcej bramek w tym meczu, mimo okazji po obu stronach, nie padło.

W dniach 13-15 sierpnia nasza drużyna wystąpi w towarzyskim turnieju w Oświęcimiu, w którym zagra z gospodarzami, a także JKH GKS-em Jastrzębie i GKS-em Tychy.