• Welsch (3)
  • Goodwin (3)

GKS Katowice: Simboch (Miarka) - Kruczek, Wajda, Krężołek, Pasiut, Stiepanow - Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Mularczyk - Andersons, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Fraszko - Skrodziuk, Zieliński, Wanat, Nahunko, Adamus.

COMARCH Cracovia: Denis (Kowalówka) - Dudas, Ignatovich, Murphy, Goodwin, Kapica - Doherty, Gutwald, Ferrara, Welsch, Nemec - Saukko, Kostromitin, Tiala, Solovyov, Oksanen - Gosztyła, Gula, Brynkus, Jezek, Csamango.

W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego PHL, GKS Katowice podejmował w “Satelicie” COMARCH Cracovię. Katowiczanie już przed meczem wiedzieli, że zakończą rozgrywki na 4. miejscu, co oznacza, że ćwierćfinały fazy play-off rozpoczną u siebie. Niewiadomą pozostawał rywal, z jakim się GieKSa zmierzy. Jednak te rozmyślania bardzo szybko zostały przysłonięte pierwszymi 10 minutami meczu, po których Cracovia prowadziła… 5:0. Bardzo trudno wyjaśnić, co się na lodzie wydarzyło. Gospodarze zapewne chcieliby jak najszybciej o pierwszej tercji zapomnieć.

Niestety druga miała bardzo podobny przebieg. Dwie bramki stracone w 24. i 25. minucie spowodowały, że chwytaliśmy się za głowę. Przy stanie 7:0, w końcu na listę strzelców wpisał się hokeista GKS-u. Uderzenie z niebieskiej na gola zamienił Grzegorz Pasiut. Niestety ostatnie słowo należało do Darcy’ego Muprhy’ego, który ustalił wynik drugiej odsłony meczu na 3:1. Był to jego trzeci gol w tym spotkaniu.

13 sekund po rozpoczęciu finałowych 20 minut, siatka naszej bramki zatrzepotała ponownie, tym razem po trafieniu Damiana Kapicy. GieKSa ciągle popełniała błędy, znacznie ułatwiając rywalowi zadanie. W 54. minucie na ławkę kar odesłany został Jyri Marttinen i spędził tam aż 4 minuty. W 58. minucie strzelanie zakończył Luke Ferrara.

Trafienie Ferrary.

W bramce robi co może Maciej Miarka.

GieKSa się broni.

Kara dla Marttinena. Aż czterominutowa....

Denis zamroził po próbie Pasiuta.

Miarka dwa razy powstrzymuje Cracovię przed strzeleniem dziesiątej bramki.

Solovyov sam na sam... Miarka górą.

Murphy szukał czwartej bramki, dobra reakcja Miarki.

To goście cały czas w natarciu.

Kolejna szansa gości, ale Miarka zatrzymuje parkanem.

Gol dla gości. Strzelcem Kapica.

Nie potrafimy jednak zadomowić się w tercji Cracovii.

Kara dla Guli, GieKSa zagra jednego więcej.

Fińska czwórka na lodzie zdominowała na minutę rywala, nie przyniosło to jednak bramki.

Wykluczenia dla Kruczka i Nemeca.

Rywal wygrał wyścig po krążek i strzela kolejnego gola.

Pasiut bliski drugiego gola, obił parkan Denisa.

Kara dla Ferrary.

Fantastyczna interwencja Miarki po kolejnym błędzie naszej obrony.

Pasiut z niebieskiej.

Strzał Pasiuta, ale prosto w bramkarza gości.

GKS już w piątkę.

Sporo szczęścia, krążek odbija się od słupka po ogromnym zamieszaniu.

Kontra GieKSy, ale Denis broni najazd z prawej strony.

Kara dla Wanata.

Rohtla a bramką Cracovii. Szukał podania, ale nie znalazł żadnego kolegi.

Akcja sam na sam Solovyova. Koszmar trwa.

Gol Murphy'ego po dobrze rozprowadzonej akcji gości.

Miarka broni potężną bombę mierzoną w okienko.

Gramy już 5 na 5, nie stworzyliśmy zagrożenia.

GieKSa przez 1:46 gra jednego więcej.

Zapominamy o pierwszej tercji i walczymy!

Kara dla Dudasa.

Ferrara kąśliwie, Miarka broni.

Strzał Stiepanow, jednak Denis odbija.

Strzał z niebieskiej centymetry obok słupka naszej bramki.

Krążek wpadł do bramki po strzale Fraszki, ale wcześniej ruszona bramka. Czeka nas chwila przerwy w grze...

Strata we własnej tercji, akcja jeden na jeden gości, ale Miarka dobrze powstrzymuje.

Stiepanow otrzymał cios z krążka, opuszcza lód w asyście kolegów. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Miarka mrozi po akcji Cracovii lewą stroną.

Dudas z niebieskiej idealnie zmieścił.

Kuronen próbował przekierować, krążek przeleciał obok słupka.

Okazja Pasiuta, Denis odbija krążek.

Znowu Goodwin po zamieszaniu pod naszą bramką. GKS nie wyjechał jeszcze z szatni.

Denis mrozi po próbie GKS-u z prawego skrzydła.

Miarka zastąpi Simbocha.

Trudno powiedzieć, co się dzieje. Murphy... trzeci gol gości.

Strzał Marttinena, ale Denis dobrze zamknął kąt.

Koszmarny początek GieKSy. Miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej...

Niestety już druga bramka. Welsch wykorzystuje szybką akcję swojej drużyny.

Goodwin daje gościom prowadzenie.

Kontra gości, ale Simboch zaczyna mecz od dobrej interwencji.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Zaczynamy o 18:00 - transmisja w POLSKIHOKEJ.TV

• Przed GieKSą ostatni akcent sezonu zasadniczego. W meczu 36. kolejki zmierzymy się w "Satelicie" z COMARCH Cracovią. Katowiczanie już na pewno zakończą rozgrywki na 4. miejscu w tabeli, a to oznacza, że w ćwierćfinał fazy play-off rozpoczną dwoma meczami na własnej tafli. Po dzisiejszym meczu poznamy naszego rywala.