(2:0; 0:0; 0:0)

TAURON Podhale Nowy Targ

GKS Katowice: Simboch (Miarka) - Kruczek, Wajda, Stoklasa, Rohtla, Łopuski - Andersons, Zieliński, Michalski, Starzyński, Wanat - Franssila, Paszek, Fraszko, Pasiut, Krężołek - Schmidt, Mularczyk, Skrodziuk, Nahunko, Adamus.

TAURON Podhale Nowy Targ: Odrobny (Bizub) - Birzins, Chaloupka, Bochnak, Vachovec, Bepierszcz - Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk - Gajor, Jaśkiewicz, Guzik, Kapica, Ankudinov - Kamieniecki, Wsół P., Worwa, Słowakiewicz, Wsół B.

We wtorkowy wieczór GKS Katowice odrabiał zaległości. W ramach 8. kolejki zmierzyliśmy się w “Satelicie” z TAURON Podhalem Nowy Targ. Spotkanie było oficjalnym powrotem do gry w naszych barwach dla niedawno pozyskanego Dominika Nahunko. Tymczasem w składzie gości dobrze znani kibicom z Katowic Oskar Jaśkiewicz i Damian Tomasik. Pierwsza tercja toczyła się pod dyktando katowiczan i została przez nich całkowicie zdominowana. Trafienia Bartosza Fraszki i Patryka Krężołka dały nam dwubramkowe prowadzenie, choć mogło ono być znacznie wyższe.

Podhale wyglądało bardzo niewyraźnie. Nie miało pomysłu na to, jak rozbić dobrze pracującą w ataku GieKSę. Trener Andrej Gusov musiał swoim podopiecznym przekazać bardzo wyrazisty komunikat, bowiem na drugą tercję goście wyjechali znacznie bardziej zmotywowani. Po błędzie Juraja Simbocha w wyprowadzaniu krążka Podhale dostało stuprocentową okazję na złapanie kontaktu. Guma po strzale przeleciała jednak tuż nad poprzeczką pustej bramki. Wysypał się za to worek z karami. Przez 30 sekund to GKS grał 5 na 3, ale nie udało się zamienić tego na trzeciego gola.

Dzięki dobrej pracy w obronie gracze Piotra Sarnika na finałową tercję wracali z wynikiem 2:0, wiele jednak zapowiadało emocje do samego końca. Kolejne kary dla hokeistów GieKSy znacząco utrudniły nam zadanie w dowiezieniu wyniku do ostatniej syreny. Spotkanie toczyło się na dużej intensywności. Nowotarżanie robili co mogli, by złapać kontakt. To się jednak nie udało, bowiem GKS skutecznie się bronił i tym samym zapisuje na swoje konto cenne trzy punkty!

Koniec spotkania, TRZY punkty zostają w Katowicach.

Kara dla Petterssona.

Ogromne zamieszanie przed bramką Simbocha, ale udaje nam się oddalić zagrożenie.

Wajda z dystansu w słupek, to mogło zamknąć mecz.

Łopuski długo mierzył, ale nie wymierzył, wracamy do gry 5 na 5.

Gramy w przewadze, a to Podhale wyprowadza kontrę, w której ratuje nas Simboch.

Kara dla Neupauera za podcinanie.

Mecz toczy się na dużej intensywności, Podhale robi co może, by złapać kontakt.

Krężołek celował w okienko, niewiele zabrakło.

Bepierszcz miał krążek wyłożony na pustą bramkę, nie wiedział, jak się złożyć do strzału.

Słupek po strzale Guzika.

Kara dla Kruczka, znów zagramy w osłabieniu.

Kontra Podhala, dobry powrót naszej obrony odciął rywalowi możliwości i trafia w parkan Simbocha.

Wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Vachovec bliski przekierowania strzału, dopisało nam sporo szczęścia.

Kara dla Pasiuta i Bepierszcza. Dwie minuty czterech na czterech.

Fraszko mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi, Odrobny na miejscu.

Skrodziuk próbował z dystansu, ale krążek przeleciał nad poprzeczką.

Wytrzymaliśmy i gramy już w pięciu.

Bliski szczęścia Neupauer, krążek tuż obok słupka.

Kara dla Łopuskiego, GKS w tarapatach.

Gramy już w piątkę.

Strzał Łyszczarczyka zrobił trochę zamieszania, ale zdołaliśmy oddalić zagrożenie.

Kara dla Adamusa, bronimy w czterech.

Świetnie Simboch, rywal przekierował tuż przed nim, ale dobrze ustawiony bramkarz GKS-u mrozi krążek.

Zieliński dwa razy z niebieskiej, ale dwa razy dobrze interweniuje Odrobny.

Podhale już w czwórkę, GKS bardzo bierny w swoich atakach.

Gramy 5 na 3...

Druga kara dla nowotarżan, na ławce Pettersson.

Kara dla Ankudinova, siły się wyrównały.

Potężny błąd Simbocha, gracz Podhala nie trafia do pustej bramki!

Kara dla Wajdy za podcinanie.

Teraz Simboch mrozi po strzale Bepierszcza. Podhale w tej tercji prezentuje się znacznie lepiej.

Słupek po strzale Ankudinova.

Teraz GKS wjechał do tercji Podhala, lecz nie był w stanie wykreować dobrej okazji na strzał.

Bramka Simbocha pod ostrzałem, ale dobrze reaguje nasza obrona.

Podhale znów stara się mocno nacisnąć, by zmusić GieKSę do błędu.

Łopuski bliski szczęścia, gramy już 5 na 5.

Kara dla Guzika, znów zagramy w przewadze.

Stoklasa szukał podania do kolegi w idealnej sytuacji, ten jednak powstrzymywany przez rywala w ostatnim momencie.

Niebezpiecznie pod naszą bramką, Simboch zatrzymuje strzał w ostatnim momencie.

Walczymy dalej.

Simboch mrozi po zamieszaniu pod bramką.

Nasz napastnik wykorzystał zamieszanie pod bramką i podwyższa wynik.

PATRYK KRĘŻOŁEK!

Kara dla Bepierszcz, znów zagramy w przewadze.

Teraz szansa Krężołka, ale bramkarz Podhala w ostatnim momencie zamyka mu kąt.

Michalski przed bramką, ale nie zdołał dobić krążka.

Bomba Kruczka! Odrobny dobrze reaguje.

Dwie szanse Kruczka, niestety dwa razy trafia w Odrobnego i wściekły zjeżdża na ławkę.

Podhale na tym etapie spotkania ma spory problem ze skonstruowaniem akcji, GieKSa bardzo aktywna.

Łopuski w kontrze, strzał przeleciał nad bramką Podhala.

GOL! Fraszko kończy doskonałą akcję GKS-u.

Odrobny mrozi po strzale Franssili. Sędziowie dopatrzyli się także spalonego w polu bramkowym.

Kara dla Jaśkiewicza, zagramy w przewadze.

Łopuski kąśliwie, ale czujny Odrobny.

GKS zdominował dotychczasową część meczu, jednak brakuje nam skuteczności.

Fraszko sam na sam... niestety.

Nahunko w kontrze, prosto w parkan Odrobnego. W odpowiedzi Podhale i Simboch mrozi techniczne uderzenie.

Strzał z niebieskiej GKS-u, krążek jeszcze przekierowany, jednak wpada prosto w Odrobnego.

Rohtla wyjechał tuż przed Odrobnego, ale strzela prosto w bramkarza gości.

Doskonała okazja po kontrze wyprowadzonej przez Franssilę. Pasiut podawał do Fraszki, lecz ten nie był w stanie skierować krążka do bramki.

Podhale mocno naciska w naszej tercji próbując zmusić GKS do błędu.

Krężołek objechał rywala w szybkiej akcji, ale jego próba zablokowana przez obrońcę.

Pasiut! Bardzo bliski oko w oko z bramkarzem, ale krążek mija słupek.

• Obie ekipy już na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie gości kilka znanych nam dobrze nazwisk. Przeciwko GieKSie zagrają dziś Oskar Jaśkiewicz i Damian Tomasik.