(1:0, 1:0, 0:1)

• Pasiut (44)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Yeronau, Novajovsky, Yafimenka, Komorski, Klimenko - Kotlorz, Tuhkanen, Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Kolarz, Bizacki, Bagiński, Rzeszutko, Kogut.

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Krawczyk, Wajda, Rajamaki, Pasiut, Michalski - Salmi, Jaśkiewicz, Krężołek, Makkonen, Kolusz - Tomasik, Cakajik, Lahde, Cimzar, Starzyński oraz Mularczyk i Paszek.

Na zakończenie hokejowego roku 2019, GKS Katowice zmierzył się w derbowym starciu z GKS-em Tychy. Spotkania pomiędzy tymi zespołami zawsze budziły ogromne emocje, więc wszystko zapowiadało 60 minut naprawdę dobrego hokeja. Strzelanie w 4. minucie otworzył Aliaksei Yafimenka. Po szybkiej zmianie stron znalazł obok Robina Rahma wystarczająco dużo miejsca. Szybko strzelony gol mógł dodać gospodarzom wigoru, jednak w kolejnych minutach to katowiczanie częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Johna Murraya. Przed końcem pierwszej tercji nie udało się mimo wszystko zamienić tego na bramkę wyrównującą stan meczu.

Na drugie 20 minut zespoły wracały z wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony, sędziowie na ławkę kar odesłali Filipa Starzyńskiego i Alexandra Szczechurę, a to oznaczało, że przez ponad minutę graliśmy 4 na 4. Tym razem tyszanom udało się zarysować przewagę i to oni dochodzili do sytuacji bramkowych. Jednak w momencie, w którym katowiczanie zaczęli na przewagę rywala odpowiadać, Alexander Szczechura w szybkiej akcji swojego zespołu idealnie przymierzył w krążek zagrywany zza bramki i podwyższył prowadzenie miejscowych.

W samej końcówce tercjo doszło do przepychanki między Filipem Starzyńskim i Jakubem Witeckim. Ten drugi za nadmierną agresję został ukarany 10-minutową przerwą w grze. W 44. minucie GieKSa w końcu się przełamała. Doskonale przymierzył Grzegorz Pasiut trafiając prosto w okienko bramki Johna Murraya. Nawiązaliśmy kontakt i walczyliśmy do samego końca. Szanse mieli Marcin Kolusz i Mateusz Michalski, ale Murray drugi raz nie skapitulował i gospodarze utrzymali prowadzenie wygrywając przed własną publicznością. To dla tyszan oznaczało 1. miejsce w tabeli.

Nie udało się, koniec meczu.

Michalski sam na sam! Znów górą Murray.

Kolusz zagrywał przed bramkę, ta była pusta, ale nikt z katowiczan nie dopadł do krążka.

Niestety brakuje strzałów z naszej strony.

Rajamaki szukał Makkonena, niewiele zabrakło do celnego strzału.

Mamy sporo szczęścia, Mroczkowski był gotowy do strzału, ale Makkonen skutecznie mu utrudnił zadanie.

Ataki z obu stron, zrobiło się naprawdę interesująco na Stadionie Zimowym w Tychach.

Murray mrozi po próbie Starzyńskiego z prawego skrzydła.

Zamieszanie pod bramką Murraya, ale krążek nie znajduje drogi do siatki.

Cichy pudłuje w kontrze 2 na 1.

Gramy już w pełnych zestawieniach.

Nieczysto trafia Michalski po dobrej zmianie stron.

Witecki sam na sam z Rahmem... górą nasz bramkarz. Mamy sporo szczęścia.

Kara dla tyszan.

Piękny gol Pasiuta! Walczymy

Gramy już 5 na 5.

Murray świetnie interweniuje po strzale w kontrze GieKSy.

Wracamy na finałową odsłonę meczu. GieKSa zagra przez dwie minuty w przewadze.

Koniec drugiej tercji meczu.

Kara dla Witeckiego za atak na Starzyńskiego. Ale kara także dla Filipa.

Kolusz tuż obok słupka.

Krężołek przed bramką Murraya, jednak nie znalazł skutecznego sposobu na celny strzał.

Próba Bagińskiego, Rahm zasłonięty, ale zatrzymuje krążek pod parkanem.

Próba Krężołka, ale Murray wybija poza lodowisko.

Wytrzymaliśmy, gramy już w pełnych zestawieniach.

Kara dla Pasiuta. Przez dwie minuty gramy w czterech.

Bardzo niecelna próba Mularczyka.

Ale niestety to Szczechura doskonale strzela obok Rahma i gospodarze podwyższają.

Oddaliliśmy zagrożenie i teraz to my próbujemy dojść do głosu w tercji tyszan.

Próbował Wajda, ale obok bramki. Gramy 5 na 5.

Kara dla Kolarza, a to oznacza szansę dla nas, bo zagramy przez 2 minuty w przewadze.

W tej części spotkania zdecydowana przewaga GKS-u Tychy. Szukamy naszych szans w kontrataku.

Gospodarze zdecydowanie lepsi w walce na bandach.

Błąd naszej obrony, Galant strzelał tuż sprzed naszej bramki, ale trafia prosto w Rahma.

Bronimy się przed atakami tyszan w naszej tercji.

Tuhkanen spod niebieskiej, ale Rahm łapie prosto w rękawice.

Yafimenka w kontrze, na posterunku Rahm.

Strzał Bagińskiego mija naszą bramkę.

Groźna kontra gospodarzy. Ciura przed szansą, ale nie opanował krążka przed bramką Rahma.

Wracamy na drugą część i przez ponad minutę gramy 4 na 4.

Koniec pierwszej tercji spotkania.

Tym razem na ławkę kar zjedzie Szczechura...

Kara dla Starzyńskiego na 36 sekund przed końcem tercji.

Przed doskonałą okazją Jaśkiewicz, wyjechał prosto przed Murraya z krążkiem, ale nie znalazł sposobu na zaskoczenie rywala.

Próba Pasiut mija słupek bramki Murraya.

Nie udało się wykorzystać szansy, gramy w pełnych zestawieniach.

GieKSa w piątkę przez minutę.

Sześciu tyszan na lodzie, przez minutę 4 na 4.

Kara dla Cakajika, gramy w czterech przez 2 minuty.

Groźna kontra tyszan. Strzelał Galant, lecz krążek odbity od parkana naszego bramkarza.

Poprzeczka ratuje gospodarzy po uderzeniu Krawczyka.

Cichy z ostrego kąta, Rahm na posterunku.

Makkonen dobrze dostrzegł Krawczyka, ale ten źle dołożył kij i nie udało się oddać celnego strzału.

Zablokowany strzał Makkonena w kontrze.

Teraz Pasiut mógł wykorzystać błąd defensywy, ale w wyścigu po krążek przegrał z obrońcą.

Pusta bramka po błędzie Murraya, ale nie udało się wykorzystać dogodnej sytuacji.

Długa akcja tyszan w naszej tercji. Przerwana po poruszeniu bramki.

Strzał Krężołka wysoko nad bramką.

Yafimenka otwiera wynik.

Groźnie pod naszą bramką, ale Rahm oddala zagrożenie.

Teraz próba Kolusza, Murray mrozi.

Michalski! Dobra próba w pierwszej akcji GieKSy, ale krążek mija bramkę Murraya.

• Obie ekipy już na tafli. Za moment zaczynamy spotkanie...

• Poza grą cały czas Jaakko Turtiainen, który leczy uraz pachwiny. W trakcie diagnozowania problemów kardiologicznych jest Dusan Devecka, z kolei napastnik Teddy Da Costa przeszedł zabieg artroskopii. Do pełni zdrowia nie wrócił jeszcze Miika Franssila.

• Przed nami derby, które zakończą dla GKS-u Katowice granie w 2019 roku. Spotkania pomiędzy ekipami z Katowic i Tychów zawsze budziły ogromne emocje. Przed nami zatem bardzo interesujące starcie. Zaczynamy o godzinie 17:00.