(0:0, 0:0, 0:0, k. 1:2)

LOTOS PKH Gdańsk

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Franssila, Wajda, Da Costa, Michalski, Kolusz - Salmi, Tomasik, Lahde, Makkonen, Rajamaki - Cakajik, Jaśkiewicz, Turtiainen, Uski, Cimzar - Krawczyk, Mularczyk, Krężołek, Starzyński i Paszek.

LOTOS PKH Gdańsk: Fucik (Studziński) - Bilcik, Havlik, Steber, Polodna, Vitek - Tesliukevich, Krasovsky, Yelakov, Rozhkov, Golovin - Pastryk, Lehmann, Danieluk, Pesta, Marzec - Naróg, Szurowski, Stasiewicz, Mocarski, Smal.

GieKSa po zwycięstwie w Toruniu wracała do “Satelity” w dobrych nastrojach. Tym razem podopiecznym Risto Dufvy przyszło zmierzyć się z piątym w tabeli Lotosem PKH Gdańsk, który tracił do nas tylko 2 punkty. Widowisko zapowiadało się więc szczególnie interesująco. Na emocje musieliśmy jednak poczekać, bo pierwsza tercja przyniosła bardzo asekuracyjną grę z obu stron. GieKSa miała przewagę wyjść na prowadzenie po karze dla Yegora Rozhkova, ale zabrakło dobrze rozegranej akcji zakończonej precyzyjnym strzałem.

Zatem na drugą tercję zespoły wracały z bezbramkowym remisem. W ostatnim czasie niemal wszystkie mecze katowiczan zaczynały się bez bramek w trakcie pierwszych 20 minut. Ale kto się spodziewał, że tym razem niemoc potrwa aż 40 minut? Druga tercja również nie przyniosła premierowego trafienia w tym spotkaniu, choć trzeba podkreślić, że gospodarze mieli optyczną przewagę i częściej zagrażali bramce rywala.

Rozstrzygnięcie mogła więc przynieść ostatnia tercja. Żadna z drużyn nie chce tracić punktów w tak zaciętej rywalizacji, dlatego zespoły podjęły nieco więcej ryzyka. To GKS naciskał, ale miał ogromne problemy ze znalezieniem drogi do bramki Lotosu PKH. W pewnym momencie goście bronili w trójkę, co otworzyło przed nami doskonałą okazję, ale i ona nie pozwoliła eksplodować kibicom z radości. Dogrywka była nieunikniona i mimo ogromnej przewagi wykreowanej przez GKS, ta również zakończyła się bezbramkowym remisem. Wszyscy chwytali sie za głowy.

O wyniku miały więc rozstrzygnąć rzuty karne. W nich GKS strzelił tylko raz za sprawą Marcina Kolusza. Rywal w ostatnim najeździe pierwszej serii wykorzystał szansę i goście ostatecznie wygrali mecz 20. kolejki.

• Yelakov na 2:1, koniec meczu.

• Fransilla nie znalazł miejsca.

• Yegor Rozhkov na 1:1.

• Fucik broni próbę Lahdego.

• Turtiainen nieskutecznie, ale rywale także, nadal 1:0.

• Rahm broni próbę Golovina!

• KOLUSZ! 1:0.

• 0:0, Polodna także nie wykorzystuje szansy.

• Cimzar nie strzela.

• GieKSa będzie strzelała jako pierwsza.

Koniec, przed nami rzuty karne.

Starzyński minął się z krążkiem w doskonałej sytuacji.

Odpowiedź Lotosu, strzał tuż obok słupka.

Ogromna przewaga GKS-u, z której niestety nic nie wynika.

Wajda sam na sam... w parkany Fucika.

Gramy 3 na 3.

Przed nami dogrywka...

Strzał Tomasika, ale znów sparowany.

Fucik zapracowany, na razie zatrzymuje wszystkie próby.

Jaśkiewicz sam na sam! Nic z tego...

Gramy już 5 na 5.

Wszystkie strzały jak zaczarowane mijają bramkę Fucika.

Kolejna kara dla gości. Tym razem Yelakov, przez 15 sekund Lotos broni w trzech.

Świetna okazja Michalskiego, ale znów obok słupka.

Kara dla Lehmanna, dobra szansa dla GKS-u.

Znakomicie wyłożony krążek do Lahde. Ten jednak za późno się zorientował.

Zagotowało się pod bramką Rahma, ale wychodzimy z opresji cało.

Teraz to my w tercji gości. Dobra obrona PKH uniemożliwia nam otworzenie wyniku.

Dobrze rozegrany atak gdańszczan, ale Rahm na posterunku.

Okazja gości. W ostatnim momencie blokujemy groźny strzał.

Rajamaki z krążkiem przed bramką, za lekko jednak strzelał.

Fucik zatrzymuje dwa strzały Michalskiego.

Wracamy, walczymy!

Koniec tercji, nadal bez goli.

Długi okres bez zagrożenia po jednej i drugiej stronie.

Cakajik ucierpiał w ostrym starciu, mamy nadzieję, że wszystko z nim w porządku.

Strzał Uskiego złapany w parkan.

Kontra Da Costy, znów było bardzo blisko.

Wajda próbował od zakrystii, nic z tego.

Strzał Lahde zatrzymany przez Fucika.

Nie udało się stworzyć zagrożenia, gramy w pełnych zestawieniach.

Kara dla Lehmanna, mamy przewagę jednego zawodnika przez 2 minuty.

Krężołek w samotnej akcji. Powstrzymywany przez obrońcę oddał strzał i ten zatrzymał się pod parkanem Fucika.

Dużo się teraz dzieje pod bramką gości. Krążek mimo wielu prób nie chce wpaść.

Doskonała okazja Michalskiego. Stanął oko w oko z Fucikiem, ale znów to bramkarz gości górą.

Gramy 5 na 5, bez konsekwencji.

Szansa w kontrze GieKSy. Cimzar nie dosięgnął krążka.

Kara dla Michalskiego, bronimy się w czterech.

Kontra GKS-u i strzał o centymetry mija słupek.

Gramy!

Koniec pierwszej tercji spotkania.

Michalski był blisko po szybko rozegranej akcji. Zabrakło precyzji strzału.

Uski sięgał po krążek zagrywany przed bramkę, niewiele zabrakło.

Tercja stoi pod znakiem spalonych, bo to już szósty GieKSy.

Błąd w rozegraniu mógł przynieść bramkę z kontry PKH.

Kara dla Rozhkova, gramy w przewadze.

Długo budowaliśmy akcję w tercji gdańszczan, ale nie udało się wyprowadzić dobrego strzału.

Strzał z niebieskiej Tomasika. Krążek w rękawicy Fucika.

Teraz niebezpiecznie atakują goście. Ratuje nas Robin Rahm.

Strzał Makkonena zatrzymany na parkanie Fucika.

Jednak bez kary dla zawodnika gości, gramy 5 na 5.

Kara dla Lehmanna, gramy w przewadze.

Ogromne zamieszanie przed naszą bramką, Rahm dwukrotnie zatrzymuje krążek.

Krężołek przed szansą, ale nie opanował krążka stojąc przed bramką Fucika.

Przewracany Cimzar za bramką gości. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• W ramach 20. kolejki GKS Katowice u siebie podejmie Lotos PKH Gdańsk. To ekipy sąsiadujące ze sobą w tabeli, więc spotkanie z rodzaju tych za 6 punktów. Dla katowiczan to szansa, by umocnić swoją pozycję w czwórce i tym samym przybliżyć się do gry w Pucharze Polski.