KADRA PZHL

• Matusik (31)

GKS Katowice: Kieler (Berggruen) - Devecka, Heikkinen, Fraszko, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Wanacki, Malasiński, Pasiut, Wronka - Skokan, Krawczyk, Urbanowicz, Sawicki, Krężołek

KADRA PZHL: Lewartowski (Zawalski) - Bizacki, Kameneu, Sołtys, Wałęga, Paś - Michałowski, Matusik, Wróbel, Jarosz, Pelaczyk - Wysocki, Chorążyczewski, Sztwiertnia, Maciej Rybak, Olszewski - Noworyta, Horzelski, Michał Rybak, Ubowski, Słowakiewicz

Po raz drugi i ostatni w tym sezonie hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice zmierzyli się z Kadrą PZHL. Podobnie jak w pierwszym starciu, mecz zakończył się dwucyfrowym zwycięstwem wicemistrzów Polski.

Wtorkowe spotkanie katowiczanie rozpoczęli spokojnie, ale od początku mieli zdecydowaną przewagę nad rywalami. W szóstej minucie wynik spotkania otworzył Martin Cakajik strzałem spod niebieskiej linii. Chwilę później było już 2:0, gdy Radosław Sawicki popisał się indywidualną akcją i umieścił krążek w siatce. Kolejne minuty to nieustanny szturm bramki rywali, ale wynik zmienił się dopiero na 150 sekund przed końcem tercji, gdy bramkarza pokonał Mikołaj Łopuski.

Druga tercja to już prawdziwy festiwal strzelecki GieKSy. Na samym początku tej części gry ponownie trafił Łopuski, a między 33. a 39. minutą padło kolejnych pięć bramek dla naszego zespołu, których autorami byli Tomasz Malasiński, Radosław Sawicki, Patryk Krężołek oraz dwukrotnie Grzegorz Pasiut.

Dziesiątą bramkę dla wicemistrzów Polski zdobył na początku trzeciej tercji Patryk Wronka. Na tym jednak GieKSa nie zamierzała kończyć swojego strzeleckiego festiwalu. W 45. minucie do bramki Kadry PZHL trafił ponownie Tomasz Malasiński, trzy minuty później swoje pierwsze trafienie zaliczył Jesse Rohtla, a po nim hat-tricka ustrzelił Grzegorz Pasiut. Ostatnie trzy bramki to drugie trafienie Rohtli i kolejne dwa celne strzały Grzegorza Pasiuta, który łącznie zdobył pięć bramek i ustalił wynik na 16:1.

Koniec meczu. Efektowne zwycięstwo GieKSy różnicą pietnastu bramek.

Festiwal Grzegorza Pasiuta trwa. Piąta bramka naszego zawodnika.

Czwarta w dzisiejszym meczu bramka Grzegorza Pasiuta.

Nasi zawodnicy nieco zwolnili tempo, ale ciągle mają gigantyczną przewagę na tafli.

Efektowna bramka Rohtli z okolic niebieskiej linii. Potężny strzał.

Szturm na bramkę Kadry PZHL nie ustaje.

Trzecia bramka w dzisiejszym meczu Grzegorza Pasiuta. Tym razem po indywidualnej akcji.

Jesse Rohtla po raz pierwszy w dzisiejszym meczu wpisuje się na listę strzelców.

Tomasz Malasiński umieszcza krążek między słupkiem a parkanem bramkarza rywali.

Próba Radosława Sawickiego, ale krążek wędruje ponad bramką.

Patryk Wronka autorem dziesiątej bramki GieKSy w tym meczu.

Zaczynamy trzecią tercję. Od teraz w bramce GieKSy Kamil Berggruen.

Solowa akcja i bramka Patryka Krężołka.

Kolejne trafienie Grzegorza w przeciągu zaledwie kilkunastu sekund.

Grzegorz Pasiut autorem siódmej bramki dla GieKSy.

Bartosz Fraszko w sytuacji sam na sam, ale w ostatniej chwili naszemu zawodnikowi uciekł nieco krążek.

Radosław Sawicki ponownie wpisuje się na listę strzelców.

Minęło kilka sekundy gry w przewadze i mamy bramkę Tomasza Malasińskiego.

Teraz na ławce kar zasiadają rywale. Pierwsza gra w przewadze GieKSy.

Rywale wykorzystują grę w przewadze.

Pierwsza kara dzisiejszego meczu. Do boksu wędruje Martin Cakajik.

Tomek Malasiński blisko podwyższenia prowadzenia, ale wciąż czekamy na kolejną bramkę.

Patryk Wronka strzela, ale tor lotu krążka w ostatniej chwili zmienia obrońca.

Krążek po strzale Radosława Sawickiego trafia w słupek.

Druga bramka Mikołaja Łopuskiego.

Zaczynamy drugą tercję.

• O 17.00 widzimy się na Bukowej!

Teraz Łopuski już skutecznie pokonuje bramkarza rywali.

Mikołaj Łopuski popisał się solową akcją, ale krążek w ostatniech chwili wyłapał bramkarz rywali.

Okazja Malasińskiego, ale krążek wędruje ponad bramką.

Próba Wanackiego ląduje w parkanach bramkarza. Dobra postawa golkipera rywali.

Cakajik bliski zdobycia drugiej bramki, ale krążek trafia w słupek.

Trwa szturm bramki rywali, ale wciąż czekamy na kolejne trafienia.

Groźny strzał Eetu Heikkinena, ale skutecznie Lewartowski.

Szybka kontra i efektowna bramka Radosława Sawickiego.

Martin Cakajik otwiera wynik spotkania strzałem spod niebieskiej linii.

Kolejna groźna sytuacja Sawickiego, ale krążek zamrożony przez bramkarza rywali.

Teraz dwie okazje Mikołaja Łopuskiego, ale krążek nie trafia do bramki rywali.

Dwa strzały Radosława Sawickiego minęły bramkę rywali.

Rozpoczynamy spotkanie!

• W pierwszym meczu katowiczanie ograli rywali 12:0. Czy dwucyfrowy wynik padnie równeiż dzisiaj?

• Przed naszym zespołem drugie i ostatnie w tym sezonie starcie z Kadrą PZHL.