Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Szczepkowski) - Krawczyk, Saur, Szturc, Valtola, Krężołek - Charvat, Andreikiv, Lindgren, Butsenko, Niemi - Naróg, Kotlorz, Nahunko, Tyczyński, Salo oraz Sikora, Bernacki, Kozłowski i Karasiński. Trener: Piotr Sarnik

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Maciaś, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokal, Hitosato - Chodor, Lebek, Bepierszcz, Michalski. Trener: Jacek Płachta

Sędzia: Michał Baca (Polska)
Sędzia 2: Krzysztof Kozłowski (Polska)

W wyjazdowym meczu 35. kolejki TAURON Hokej Ligi, GKS Katowice zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec. Katowiczanie stanęli przed szansą umocnienia się na pozycji lidera tabeli. Już w pierwszej akcji Grzegorz Pasiut obił słupek bramki Patrika Spesnego. Katowiczanie przystąpili do ataku. W 3. minucie Ben Sokay znakomicie ograł rywala na bandzie i wjechał przed bramkę manewrując między kilkoma obrońcami. Znalazł wystarczająco dużo miejsca, by wyprowadzić strzał. Zmieścił krążek obok bramkarza i dał GKS-owi prowadzenie. Zagłębie próbowało odpowiedzieć i najlepsza szansę miał Damian Tyczyński, którego strzał zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Johna Murraya.

W końcówce tercji inicjatywę przejęła GieKSa. Spesny odbił parkanem strzał Kacpra Maciasia. Jako pierwszy do krążka dopadł Sokay, który bez większych kłopotów skierował gumę do bramki zapisując na swoje konto dublet. Na druga tercję katowiczanie wracali z dwubramkowym prowadzeniem. Duety Olli Iisaak - Sam Marklund oraz Bartosz Fraszko - Grzegorz Pasiut miały doskonałe okazje, by zapisać na konto GieKSy trzeciego gola, ale zabrakło precyzji wykończenia. To zemściło się w 32. minucie. Arkadiusz Karasiński wyjechał z kontrą i trafił krążkiem w Noah Delmasa. Guma odbiła się od naszego obrońcy i zaskoczyła Murraya wpadając do jego bramki. Zagłębie nabrało wiatru w żagle.

W 36. minucie po zamieszaniu pod bramką Spesnego na ławkę kar odesłanych zostało aż sześciu graczy. Po stronie GKS-u Olsson, Marklund i Sokay, z kolei w drużynie Zagłębia ukarani zostali Naróg, Szturc i Krężołek. Zaraz po wznowieniu gry Valtteri Niemi mógł doprowadzić do wyrównania, ale nie trafił na pustą bramkę. Na trzecią odsłonę meczu wracaliśmy z wynikiem 2:1 dla GKS-u. Katowiczanie dwukrotnie grali w przewadze, ale żadnej z tych szans nie wykorzystali. W 50. minucie z niebieskiej przymierzył Noah Delmas. Zasłonięty Spesny nie widział krążka i ten wpadł do bramki gospodarzy, dzięki czemu katowiczanie odzyskali dwubramkowe prowadzenie. Goście kontrolowali ostatnie minuty i zapisali na swoje konto kolejne trzy punkty.

60

Koniec, GKS wygrywa mecz!

60

Na 5 sekund przed końcem przepychanka pod bandą. Wcześniej ucierpiał Bartek Fraszko.

59

Pusta bramka Zagłębia.

59

Końcówka meczu pod kontrolą GKS-u.

56

Błąd GKS-u przy wyprowadzeniu krążka. Valtola oko w oko z Murrayem, ale nasz bramkarz wygrywa pojedynek.

55

Olsson uderzał sprzed Spesnego, ale nie miał wystarczająco dużo miejsca, by precyzyjnie przymierzyć.

53

Dużo walki na bandach.

50

Precyzyjne uderzenie naszego obrońcy zaskoczyło zasłoniętego Spesnego.

50

Delmas z niebieskiej!

48

Aktywnie Michalski z prawej strony, ale nie wyprowadził strzału po ograniu defensora.

48

Tym razem również bez skutecznego strzału. Gramy 5 na 5.

46

Sokay wymusił karę Naróga. Znów gramy jednego więcej.

45

Spesny zatrzymuje uderzenie Koponena. Gramy już w pełnych składach.

44

GKS aktywny w tercji Zagłębia, brakuje jednak skutecznego strzału.

43

Kara dla Salo, GKS przez dwie minuty w przewadze.

41

40

40

Smal obok słupka po najeździe z lewego bulika.

39

Było sporo okazji, ale ostatecznie bez gola. Gramy 5 na 5.

37

Dwie minuty kary dla Nahunki. Zagramy w przewadze.

36

Niemi nie trafił na pustą bramkę. Mnóstwo szczęścia GKS-u.

36

Po trzech graczy na ławkach kar po stronie obu drużyn. Gramy jednak 5 na 5. Po stronie GKS-u Olsson, Marklund i Sokay, z kolei w drużynie Zagłębia ukarani Naróg, Szturc i Krężołek.

36

Potężne zamieszanie pod bramką Zagłębia. Będą wykluczenia...

35

Zatrzymane uderzenie Szturca.

34

Odważny rajd Tyczyńskiego. Murray zatrzymuje szarżę rywala. Lepsze minuty ze strony gospodarzy.

32

Krążek pechowo odbił się od nogi Delmasa i zaskoczył Murraya.

32

Karasiński strzela gola kontaktowego w kontrze Zagłębia.

31

30

Dwa na jeden Fraszko z Pasiutem. Odrobinę nasi doświadczeni gracze przekombinowali.

29

Kara dla Igora Smala. Zagłębie jednego więcej przez 2 minuty.

29

Murray łapie strzał Charvata.

28

Kontra 2 na 1 Iisakki i Marklunda, ale zabrakło precyzji wykończenia akcji.

26

Dobrze Lehtimaki dograł do Monto. Jego uderzenie z backhandu zatrzymuje się na bramkarzu.

25

Teraz Spesny odbija bombę Wanackiego.

25

Smal zmienił tor lotu krążka, lecz nie udało mu się znaleźć miejsca obok Spesnego.

24

Mocne uderzenie Koponena z niebieskiej, ale bramkarz odbija jego strzał.

21

21

Wracamy do gry, jeszcze przez 39 sekund w czterech po karze dla Varttinena.

20

19

Kara dla Varttinena.

18

Dublet Sokaya! Ben dobija uderzenie odbite od parkanów Spesnego i daje GKS-owi dwubramkowe prowadzenie.

17

Strzał Olssona tuż nad poprzeczką.

16

Spesny mrozi po indywidualnej próbie Wanackiego.

15

Bomba Tyczyńskiego centymetry obok słupka naszej bramki.

13

Strzał Niemiego, ale Murray mrozi bez problemów.

12

Kary dla Kozłowskiego i Hitosato.

12

Fraszko z szansą! Jego strzał odbity przez Spesnego.

11

Słupek po strzale Tyczyńskiego.

10

Złe zagranie Krawczyka w tercji Zagłębia. Gospodarze ratują się z poważnych tarapatów.

8

Lepszy fragment Zagłębia. Valtola miał dogodną okazję na to, by doprowadzić do remisu, ale spudłował po podaniu kolegi.

8

Strzał Andreikiva obok naszej bramki.

7

Marklund najeżdał z prawej strony. Tuż przed uderzeniem zgubił jednak krążek.

5

Maciaś podawał przed bramkę, żaden z kolegów nie przejął krążka.

3

CO ZROBIŁ BEN SOKAY! Fantastyczna indywidualna akcja Kanadyjczyka daje nam prowadzenie.

2

Monto oko w oko ze Spesnym! Niewiele zabrakło.

1

Grzegorz Pasiut w słupek!

1

W meczu 35. kolejki THL, GKS Katowice zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Dla podopiecznych trenera Jacka Płachty to szansa, by umocnić się na pozycji lidera. Transmisja spotkania tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV od godz. 18:00.