Ciarko STS Sanok: Świderski (Wiszyński) - Florczak, Miccoli, Fus, Sienkiewicz, Filipek - Musioł, Koczera, Dobosz, Karnas, Bukowski - Niemczyk, Rybnikar, Radwański, Mazur, Ginda. Trener: Elmo Aittola

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Varttinen, Marklund oraz Pasiut - Kruczek, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Bepierszcz, Hitosato - Maciaś, Lebek, Sokay, Smal, Michalski. Trener: Jacek Płachta

Sędzia: Mateusz Krzywda (Polska)
Sędzia 2: Sebastian Kryś (Polska)

Przebieg spotkania

Ostatni mecz fazy zasadniczej sezonu 2023/2024 rozgrywaliśmy w Sanoku. Hokeiści GieKSy wystąpili w jubileuszowych, złotych strojach, by uczcić dzień 60. urodzin naszego Klubu. W składzie naszej drużyny zabrakło tego dnia Bartosza Fraszki, ponadto w pierwszej formacji oglądaliśmy Aleksiego Varttinena. Przed meczem wiadomo było, że GKS zakończy pierwszą część sezonu na szczycie tabeli, a grający tylko na trzy pełne formacje Marma Ciarko STS na jej samym dole, bez szans na play-offy.

Spotkanie nie było szalenie intensywne, mistrzowie Polski szukali przede wszystkim precyzyjnych uderzeń spod band i szybkich podań wprost przed bramkę Świderskiego. Jednak bramkarz sanoczan spisywał się pewnie i bronił strzały oddawane w jego kierunku, a jego koledzy z drużyny od czasu do czasu odpowiadali solowymi akcjami. Po jednej z nich – w trakcie naszej gry w przewadze – stuprocentową okazję na gola miał Filipek, ale na wysokości zadania stanął Michał Kieler. Po stronie katowickiej najbardziej obiecujące akcje ofensywne zanotowali Pasiut i Maciaś, ale pierwsze dwadzieścia minut meczu obyło się bez goli.

Napór GieKSy nie ustawał w drugiej tercji, Ryan Cook szukał tuż po jej starcie skutecznego strzału po lodzie między parkanami bramkarza, a Hampus Olsson był blisko zmieszczenia gumy między słupkiem a golkiperem STS-u. W końcu w 25. minucie Grzegorz Pasiut otrzymał idealne podanie z pierwszego krążka od Bepierszcza, pomknął sam na sam i zdobył bramkę dla GieKSy. Ten sam zawodnik wpisał się po raz drugi na listę strzelców w 33. minucie, korzystając z gry rywali w podwójnym osłabieniu i precyzyjnego podania Delmasa, koniecznego do oddania strzału w okienko bramki zespołu z Sanoka. Dwie minuty później za wcześniejszą stratę zrehabilitował się Olli Isakka, który dał nam trzeciego gola mierzonym strzałem w prawą stronę.

Biorąc pod uwagę, że GKS zdominował w ostatnich minutach tercji i wynik mógł być zdecydowanie wyższy, mogliśmy być zadowoleni z przebiegu gry. Fiński napastnik GieKSy podwyższył prowadzenie GKS-u dwie minuty po starcie trzeciej odsłony meczu dzięki podaniu od Lehtimakiego i celnym strzale z bliskiej odległości. Pogodzeni z porażką gospodarze zdecydowali się na zmianę w bramce, by w akcji wykazał się Wiszyński. Mistrzowie Polski nie forsowali szybkiego tempa spotkania i korzystając z wyraźnej przewagi fizycznej nad oponentami, do końca meczu spokojnie realizowali swoje założenia. Przykrym momentem końcówki meczu była kontuzja Shigekiego Hitosato, który po starciu z Florczakiem musiał opuścić lód. Tym samym GKS Katowice kończył fazę zasadniczą TAURON Hokej Ligi z imponującym bilansem 33-7.

Składy

60

Koniec meczu, 33. zwycięstwo w sezonie ligowym - teraz czas na play-off!

59

Olsson nie trafia w dwójkowej akcji z 1,5 metra. Kontra gości i Koponen uratował sytuację.

58

Gola honorowego szukał po najeździe lewą stroną Dobosz.

56

Była szansa na piątą bramkę, ale Marklundowi zabrakło dokładności z bliska.

56

Miccoli z Mazurem sprawili, że kibice w Sanoku ożywili się na trybunach.

55

Hitosato zwija się z bólu po starciu z Florczakiem. Japończyk niestety nie dokończy meczu, jest znoszony z lodu przez kolegów.

55

Bepierszcz zaczął akcję za bramką sanoczan i było blisko zupełnego zaskoczenia graczy STS-u.

54

Przydał się kask Kielera, w który trafił spod niebieskiej Musioł.

53

Akcja GieKSy rozkręcała się z każdym podaniem i znalazła finał w mocnym uderzeniu Koponena. Fin później zablokował zagranie Micolliego.

52

Odnotujmy uderzenie Macieja Kruczka po lodzie, które jednak nie zaskoczyło bramkarza.

50

Pasiut walczył o trzecie trafienie, Wiszyński górą.

50

GKS nie forsuje tempa meczu.

49

Strzału w krótki róg po ziemi próbował David Lebek.

48

Sokay do niepilnowanego Marklunda, Olsson mógł trafić nad parkanami bramkarza leżącego na lodzie.

46

Zmiana bramkarza w ekipie przeciwników.

46

Chwila spokojniejszej gry, na bramkę sanockiej ekipy strzelali niedawno Maciaś i Varttinen.

45

Sanoczanie zamknięci we własnej tercji, rzadko kiedy oddajemy im krążek.

43

Cook uderzał zza lewego bulika po podaniu Wanackiego.

42

Iisakka po raz drugi! Wykorzystał podanie od Lehtimakiego i w swoim stylu trafił z bliska.

41

Zaczynamy trzecią tercję, Varttinen i Fus na ławkach kar.

40

Koniec udanej tercji GieKSy!

39

Kary dla Varttinena i Fusa, efekt krótkiej kłótni obu panów.

38

Michalski pracował wytrwale za bramką rywali, podawał do Lebka, ale ten nie przejął gumy.

38

Jedna z nielicznych akcji sanoczan, Karnas huknął w lewą stronę, ale obok bramki Kielera.

37

Lehtimaki chciał iść solowo za bramkę STS-u, sytuacja nie była groźna aż do późniejszego strzału Iisakki.

36

Pasiut łatwo mija rywala, ale trafia obok prawego słupka.

35

Michalski z Doboszem ostro walczyli o krążek pod bramką gospodarzy.

35

Olli Iisakka poprawił się po wcześniejszym kiksie i pewnie umieszcza gumę w bramce!

34

Koponen uderzał z typowej dla siebie pozycji w grze 5 na 4, ale tym razem prosto w golkipera.

33

Kolejne precyzyjne trafienie Pasiuta!

33

Hitosato blisko trafienia, będzie drugie wykluczenie dla sanoczan po zagraniu Musioła.

32

Kolejny raz zbyt duża liczba graczy na lodzie po stronie Marmy Ciarko STS-u.

32

Niestety uciekł krążek Varttinenowi po podaniu Marklunda i gospodarze mogli wyjechać z kontrą.

31

Marklund szukał trafienia po strzale w prawa stronę, ale uprzedził go w dobrym stylu Świderski.

31

Wanacki długo jechał z krążkiem, mijając obrońców, ostatecznie skończyło się na wybiciu krążka w tercji sanoczan.

29

Błyskotliwe podanie do idącego środkiem Bepierszcza. Coraz bliżej gola numer dwa.

28

Michalski po przejęciu krążka i podążeniu na bramkę STS-u dogrywał przed pole bramkowe, ale jednak za szybko.

27

Potężne uderzenie Cooka, Sokay starał się o przekierowanie.

26

Próbują kontrować gospodarze, ale brakuje im dynamiki i pomysłu na rozpracowanie naszej formacji obronnej.

25

Pasiut trafia! Dostał idealnie wymierzone podanie do akcji sam na sam i spisał się na medal.

23

Olsson najbliżej skutecznego przekierowania do bramki STS-u. Trafił w boczną siatkę.

22

Cook próbował strzału po lodzie między parkanami Świderskiego.

21

Dłuższa akcja w ataku sanoczan, ale nie mieliśmy problemów z przejęciem krążka u wyprowadzeniem własnej akcji.

21

I wracamy do rywalizacji w Sanoku.

20

Koniec tercji.

18

Koniec kary dla gospodarzy, poruszona bramka przeciwników.

18

Varttinen naprawił swój błąd po straceniu krążka na środku lodu.

17

Pasiut długo pracował nad pozycją do strzału, ostatecznie krążek w rękawicy Świderskiego.

17

Strata GieKSy, Filipek wyjechał sam na sam, Kieler w porę ratuję sytuację.

16

Sześciu na lodzie po stronie STS-u.

16

Obronione uderzenie Delmasa po wyminięciu całej obrony rywala..

15

Zaszalał jadący lewą stroną Bukowski, ale został zatrzymany.

15

Wyraźna fizyczna przewaga GKS-u w tercji rywala. Korzystamy ze strat rywali.

13

Pasiut wyłożył krążęk między buliki do Cooka, zabrakło strzału.

12

Maciaś mocno pod bramkę, to uderzenie nieco zaskoczyło golkipera STS-u.

11

I znowu gramy w pięciu, GKS szuka cały czas precyzyjnego podania przed samą bramkę sanoczan.

10

Sanoczanie mimo gry jednego więcej nie stwarzają dużego zagrożenia.

9

Pierwsze wykluczenie w tym meczu, Olsson w boksie kar za zahaczanie.

8

Po raz Koponen szukał trafienia spod linii niebieskiej, tym razem bliżej bandy.

8

Fus nie był w stanie przedrzeć się przez trójkę naszych graczy w obronie, potem strzelał Karnas.

7

Odważniejsza akcja gospodarzy, guma po strzale Florczaka poza polem gry.

6

Aktywniejsi katowiczanie, próbował teraz swoich sił Hampus Olsson.

4

Dłuższa wymiana podań, zablokowane uderzenie Bepierszcza.

3

Poruszona bramka rywali i spaliła na panewce akcja zakończona strzałem Macieja Kruczka.

2

Spalony zatrzymuje solową akcję Fusa. Wcześniej Sokay próbował strzału z ostrego kąta.

2

Spokojne pierwsze minuty gry, brakuje strzałów na bramkę Świderskiego.

1

Zaczynamy mecz. W bramce GieKSy Michał Kieler.

Trwa sprzedaż biletów na domowe mecze GieKSy w ćwierćfinale TAURON Hokej Ligi! Widzimy się w "Satelicie" 1 i 2 marca.

Witamy przed startem ostatniego meczu rundy zasadniczej sezonu 2023/2024 TAURON Hokej Ligi.