GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Kruczek, Marklund, Michalski, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Maciaś, Chodor, Lebek, Smal, Kovalchuk. Trener: Jacek Płachta

JKH GKS Jastrzębie: Lacković (Miarka) - Górny, Wajda, Urbanowicz, Jarosz, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Śpirko, Paś, Kolusz - Martiśka, Maceachern, Izacky, Arrak, Ford - Kameneu, Płachetka, Pelaczyk, Kiełbicki, Zając. Trener: Robert Kalaber

Sędzia: Marcin Polak (Polska)
Sędzia 2: Paweł Kosidło (Polska)

W meczu 40. kolejki THL GKS Katowice zmierzył się w “Satelicie” z JKH GKS-em Jastrzębie. Katowiczanie wrócili do ligowej rywalizacji po przerwie reprezentacyjnej. Poza grą z powodu kontuzji górnej części ciała był Grzegorz Pasiut. Z urazem mierzy się również John Murray, dlatego w bramce GKS-u stanął Michał Kieler. Rolę kapitana w tym meczu przejął Mateusz Kruczek. Katowiczanie przejęli inicjatywę w pierwszych fragmentach meczu, dwukrotnie grając w przewadze. Jednak to JKH udało się otworzyć wynik, gdy w 13. minucie Dominik Jarosz zaskoczył Kielera precyzyjnym strzałem obok parkanów.

Minutę później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Emil Bagin, który wykończył składną akcję swojego zespołu precyzyjnym strzałem w okienko. GieKSa przed przerwą grała jeszcze w przewadze, lecz nie udało się zamienić tego na bramkę kontaktową. Po przerwie wracaliśmy więc ze stratą dwóch bramek. Mecz nie układał się jednak po naszej myśli. W drugiej tercji inicjatywę przejęli goście. W 29. minucie Dominik Paś wyjechał oko w oko z Kielerem i skutecznie wykończył akcję. Dwie minuty później prowadzenie JKH urosło do czterech goli po trafieniu Tuuki Rajamakiego.

Katowiczanie byli zepchnięci do defensywy. Dopiero w końcówce udało się stworzyć zagrożenie pod bramką Jakuba Lackovicia. Swoje szanse mieli Ben Sokay i Sam Marklund, ale żaden nie znalazł drogi do bramki, co oznaczało, że na trzecią tercję wracaliśmy z bardzo trudnym zadaniem do wykonania. Na pierwszego gola dla GieKSy musieliśmy czekać aż 50 minut. Na listę strzelców wpisał się Ben Sokay podczas gry w przewadze. Chwilę później było już 2:4 po trafieniu Santeriego Koponena. GieKSa wyraźnie poczuła krew. W końcówce graliśmy w przewadze po karze dla Nicholasa Forda. Emil Bagin strzałem do pustej bramki zamknął mecz w “Satelicie”.

60

60

Ukarani Cook po stronie GKS-u i Wajda oraz Fords po stronie JKH.

60

Zwarcie w samej końcówce. Na zegarze 16 sekund, ale będą jeszcze kary.

59

Gol do pustej bramki zamyka mecz w "Satelicie".

59

Gramy bez Kielera.

59

Tylko Iisakka wie, jak nie trafił do pustej bramki po podaniu kolegi.

58

Kara dla Forda z JKH, więc zagramy w przewadze.

58

Długie dyskusje z sędziami kapitanów obu drużyn po tym, jak Lehtimaki stracił w starciu kij i kask.

57

Strzał Urbanowicza obok słupka.

56

Kieler broni strzał w kontrze odbijając krążek kaskiem.

55

Zatrzymane uderzenie Michalskiego i Kruczka.

54

Potężne zamieszanie pod bramką JKH. Lacković mrozi krążek.

53

Marklund próbował objechać bramkę, Lacković zamknął przestrzeń.