0:0

B. Fraszko (Pasiut + Marklund) 25’

G. Pasiut (Hitosato + Fraszko) 27’

B. Sokay (Michalski + Koponen) 33’

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Jaśkiewicz, Kaskinen, Korenchuk, Komorski, Łyszczarczyk - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Rac, Bukowski - Bryk, Nilsson, Gościński, Turkin, Padakin - Krzyżek, Bizacki, Ubowski, Galant, Marzec. Trener: Pekka Tirkkonen

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Wanacki, Cook, Olsson, Sokay, Marklund - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski. Trener: Jacek Płachta

Sędzia: Wojciech Wrycza (Polska)
Sędzia 2: Michał Baca (Polska)

W pierwszym meczu nowego roku, GKS Katowice na wyjeździe zagrał z GKS-em Tychy w derbowym starciu. Podopieczni trenera Jacka Płachty mieli okazję zmierzyć się ze zdobywcą Pucharu Polski, więc wszystko wskazuje na to, że przed nami sporo hokejowych emocji. Pierwsza tercja rozkręcała się powoli. GieKSie udało się wypracować drobną przewagę w liczbie stworzonych sytuacji, lecz wszystko zmieniło się w 18. minucie, gdy Ryan Cook dołączył na ławce kar do Aleksiego Varttinena i katowiczanie musieli bronić podwójnego osłabienia.

Ta sztuka się nam niestety nie udała i Szymon Marzec po podaniu przed bramkę znalazł sposób na to, jak pokonać Johna Murraya. Na drugie 20 minut wracaliśmy więc ze stratą jednego gola. Udało się ją odrobić w 25. minucie za sprawą Bartosza Fraszki, który przekierował uderzenie Grzegorza Pasiuta. Dwie minuty później było już 2:1. Tym razem Profesor Pasiut popisał się precyzyjnym uderzeniem w samo okienko bramki podczas gry w przewadze. Tyszanie odpowiedzieli za sprawą Bartłomieja Gościńskiego, który dobił bezpański krążek na pustą bramkę i znów mieliśmy remis.

Jednak katowiczanie nie powiedzieli ostatniego słowa. W 33. minucie Santeri Koponen wykorzystał miejsce przy linii niebieskiej i oddał strzał, który skutecznie przed bramką Tomasa Fucika przekierował Ben Sokay. Na trzecią tercję meczu wracaliśmy z wynikiem 3:2. Tyszanie starali się co chwilę testować czujność Murraya, nawet jeśli nie mieli dobrej pozycji do strzału. W 50. minucie tyszanie wyprowadzili kontrę, po której uratował nas słupek. Za moment, podczas gry w osłabieniu, sam na sam z Fucikiem wyjechał Sam Marklund. Górą był jednak bramkarz tyszan. W końcówce Fraszko i Olli Issakka mieli szansę strzelić na pustą bramkę, by zamknąć mecz. Dobrze jednak zachowała się nasza defensywa i do Katowic wracaliśmy z kompletem punktów.

60

KONIEC! WYGRYWAMY W DERBACH!

59

Fraszko za długo zastanawiał się czy uderzać na pustą bramkę...

58

Gospodarze zagrają bez bramkarza.

58

Tyszanie korzystają z przerwy.

58

Groźnie po strzale Bryka. Murray z trudem odbija krążek.

57

Murray broni uderzenie Kaskinena, a potem mrozi po próbie z niebieskiej.

56

Pasiut próbował przekierować, krążek przeleciał nad bramką rywala.

55

Szybka akcja GieKSy. Zatrzymane przez Fucika uderzenie Joony Monto.

53

Kary dla Wanackiego i Padakina, zrobiło się gorąco na lodowisku w Tychach.

53

Wraca na taflę kapitan GieKSy.

52

Marklund wyjechał sam na sam! Niestety nie znalazł miejsca pomiędzy parkanami Fucika.

51

Kara dla Grzegorza Pasiuta, tyszanie zagrają jednego więcej.

50

Kontra tyszan i ratuje nas słupek.

50

Szansa dla GieKSy, ale Fucik zatrzymuje uderzenie z otwartej pozycji. Olsson starł się pod bramką z rywalem...

48

Odbite uderzenie Gościńskiego w kontrze.

48

Murray broni uderzenie Raca. W ostatnich minutach groźniej atakują gospodarze.

46

Fucik zatrzymuje kolejne uderzenie po akcji lewą stroną GieKSy.

44

Bomba Kruczka trafia w obrońcę.

44

Krążek tuż obok bramki po próbie z niebieskiej Delmasa.

43

Dobrze blokowany Marzec przy próbie najazdu z lewej strony.

42

Zamieszanie pod bramką tyszan, Olsson domagał się interwencji sędziego po starciu z rywalem.

41

Wracamy na trzecią odsłonę spotkania.

40

39

Kontra GieKSy, w której guma podskoczyła tuż przed kijem Hitosato. Szkoda, dobra okazja na podwyższenie prowadzenia.

37

Pociecha i Marklund opuścili ławkę kar.

37

Fraszko szukał Marklunda w szybkiej akcji, ale podanie naszego napastnika nieprecyzyjne.

34

Kara dla Pociechy i Marklunda, zatem podwójne wykluczenie.

34

Jesteśmy w tercji tyszan i szukamy kolejnego trafienia.

33

Ponownie wychodzimy na prowadzenie! Sokay przekierowuje uderzenie Koponena.

32

Groźny strzał Padakina, który trafia prosto w Murraya.

31

Ostatnie minuty obfitują w akcję. Krążek co chwilę znajduje się pod którąś z bramek.