COMARCH Cracovia: Krasanovsky (Hebda) - Jezek, Zurek, Latal, Raska, Spacek - Younan, Kunst, Kasperlik, Lundgren, Berling - Jalasvaara, Krenzelok, Brunkus, Sawicki, Vildumetz - Jaracz, Bieniek, Sterbenz, Dziurdzia, Mocarski. Trener: Rudolf Rohacek

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Kovalchuk, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Michalski. Trener: Jacek Płachta

Sędzia: Krzysztof Kozłowski (Polska)
Sędzia 2: Przemysław Gabryszak (Polska)

Przebieg spotkania

W ramach 31. kolejki spotkań TAURON Hokej Ligi, GKS Katowice rozegrał wyjazdowe spotkanie z Comarch Cracovią. To był ostatni mecz podopiecznych trenera Jacka Płachty przed wylotem do Cardiff, gdzie GieKSę czeka rywalizacja o Puchar Kontynentalny. Mecz rozpoczął się od doskonałej szansy Bartosza Fraszki, który wyjechał sam na sam. Napastnik GKS-u przegrał jednak bezpośrednie starcie z Filipem Krasanovskym. W 10. minucie bramkarz Cracovii ostatecznie skapitulował po raz pierwszy, gdy Mateusz Michalski wykorzystał zamieszanie pod bramką i dał katowiczanom prowadzenie.

Przed końcem pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie, choć Johan Lundgren miał okazję na doprowadzenie do remisu po akcji oko w oko z Johnem Murrayem. Cracovia grała przez ostatnie dwie minuty w przewadze, ale tej szansy gospodarze również nie wykorzystali. Druga tercja nie pozostawiła już wątpliwości, do kogo należy inicjatywa. Najpierw Hampus Olsson wykorzystał grę w przewadze, a w 27. i 36. minucie na listę strzelców dwa razy wpisał się Bartosz Fraszko, który wykorzystał sytuacje wykreowane przez Sama Marklunda. Po drugiej stronie GKS wykazywał się dużą czujnością, gdy Cracovia szukała szans w kontrataku.

Zatem na trzecią tercję gracze z Katowic wracali z przewagą czterech bramek, która dawała im duży komfort, ale z pewnością nie mogła uśpić czujności, bowiem Cracovia swoją szybką grą potrafiła stworzyć poważne zagrożenie. Po karach dla Olssona i Ryana Cooka GKS przez 30 sekund bronił 3 na 5, ale wyszedł z tego obronną ręką. Przed szansą na gola stanął Sam Marklund, który wygrał z Krasanovskim wyścig po krążek i miał pustą bramkę. Przy próbie strzału stracił jednak równowagę. Poprawił go Fraszko, który w 52. minucie skompletował hat tricka uderzając skutecznie z lewej strony. Wynik w 55. minucie prowadzenie gości podwyższył Aleksi Varttinen wykorzystując grę 5 na 3, a na 5 sekund przed końcem wynik ustalił Shigeki Hitosato. John Murray zakończył spotkanie shutoutem.

Składy

60

Koniec meczu, deklasacja w wykonaniu GKS-u Katowice!

60

Hitosato zwieńczył dzieło!

59

Kara dla Zurka, znów gramy jednego więcej.

58

Krasanovsky zatrzymuje uderzenie Bepierszcza.

57

Cały czas inicjatywa należy do GieKSy, która szuka kolejnych trafień.

55

Gospodarze jeszcze przez minutę będą grać w osłabieniu.

55

Varttinen wykorzystuje podwójną przewagę na 3 sekundy przed końcem!

54

Teraz Cracovia w trójkę po karze dla Kasperlika. GKS ma 62 sekundy...

53

Kara dla Sawickiego. Zagramy w przewadze.

53

Olsson znalazł się tuż przed bramkarzem Cracovii. W ostatnim momencie jego próba zablokowana.

52

HAT TRICK FRASZKO!

51

Krasanovsky odbija bombe jednego z naszych zawodników.

49

Sam Marklund wygrał wyścig po krążek z bramkarzem i mógł strzelić do pustej bramki. Niestety stracił równowagę

48

Gramy już w czterech.

47

Przez 30 sekund bronimy 5 na 3 po karze dla Cooka.

45

Kara dla Olssona za spowodowanie upadku, Cracovia z szansą na grę w przewadze.

45

Murray odbija strzał z niebieskiej.

42

Teraz Krasanovsky popisuje się refleksem po uderzeniu Varttinena.

41

Murray odbija uderzenie Raski w kontrze.

41

Rozpoczęliśmy trzecią tercję.

40

Koniec drugiej tercji. GieKSa wygrywa tę część 3:0!

40

Iisakka świetnie wykreował miejsce do strzału, ale jego próba zablokowana.

39

Bardzo dobre zachowanie obrony GKS-u i zatrzymujemy kontrę dwa na jeden rywala.

37

37

GieKSie cały czas jest mało. UDerzenie Delmasa obok bramki.

36

Fraszko po raz drugi! Marklund wykreował akcję przed bramką rywala, a jego kolega zwieńczył dzieło.

35

Michalski szukał Fraszki i jego podanie przerwane.

33

Kary dla Żurka i Iisakki, nadal gramy 5 na 5.

33

Murray mrozi gumę po zamieszaniu pod naszą bramką.

32

Dobra gra w obronie GKS-u i wychodzimy z opresji obronną ręką.

30

Kara dla Sama Marklunda, zagramy w osłabieniu.

29

Dwa na jeden Cracovii. Latal zdecydował się strzelać i jego próba po backhandzie przeleciała nad bramką GKS-u.

28

Smal wpadł do bramki Cracovii. Mamy nadzieję, że nic poważnego się nie stało.

27

Akcja gospodarzy. Spacek wyjechał przed Murraya, ale trafia prosto w naszego bramkarza.

27

Trzeci gol GieKSy! Fraszko dobił strzał Marklunda.

24

Zablokowany strzał Maciasia, wcześniej Raska z doskonałą szansą, ale nie wykorzystał sytuacji, w której Murray zmieniał stronę i zostawił otwartą bramkę.

24

GOL! Hampus Olsson podwyższa prowadzenie gości.

22

Kasperlik na ławce kar, gramy jednego więcej.

21

Murray łapie strzał Żurka spod niebieskiej.