GKS Katowice: Kieler (Murray) - Delmas, Maciaś, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Chodor, Lebek, Bepierszcz, Smal, Michalski. Trener: Jacek Płachta

PZU Podhale Nowy Targ: Horawski (Bizub) - Pangelov-Yuldashev, Tomasik, Kapica, Wronka, Wielkiewicz - Kiss, Horzelski, Szczechura, Lorraine, Cichy - Zalamai, Kudin, Szczerba, Neupauer, Worwa oraz Słowakiewicz, Paranica, Saroka, Kamiński. Trener: Rafał Sroka

Sędzia: Paweł Pomorzewski (Polska)
Sędzia 2: Wojciech Wrycza (Polska)

Przebieg spotkania

We wtorkowy wieczór GKS Katowice stanął przed szansą na kolejne ligowe zwycięstwo. Podopieczni trenera Jacka Płachty podejmowali w “Satelicie” PZU Podhale Nowy Targ. W składzie ponownie zabrakło Macieja Kruczka, który leczy uraz górnej części ciała. W bramce GKS-u stanął natomiast Michał Kieler, zastępując Johna Murraya. Spotkanie rozpoczęło się z delikatnym opóźnieniem, z uwagi na decyzję hokeistów gości, by nie wyjeżdżać na rozgrzewkę i celowo opóźnić początek meczu. To uśpiło czujność naszych zawodników i w 4. minucie Philip Kiss precyzyjnym uderzeniem pokonał Kielera otwierając wynik spotkania. Na odpowiedź ze strony GKS-u nie musieliśmy długo czekać. W 5. minucie Ryan Cook atomowym uderzeniem skierował krążek do siatki i było 1:1.

W kolejnych minutach trwał napór GieKSy. Alexandra Horawskiego próbowali pokonać m.in. Hampus Olsson, Sam Marklund i Grzegorz Pasiut. Przed końcem pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie. Ale 14 sekund po wznowieniu gry w drugiej tercji, na listę strzelców wpisał się Damian Kapica pokonując Kielera w akcji sam na sam. Jeszcze w tej samej minucie Joona Monto wyrównał po indywidualnej akcji i strzale z backhandu. Po raz drugi w tym spotkaniu katowiczanom udało się szybko odpowiedzieć na straconą bramkę. Jednak Joona Monto chciał więcej. Fin szukał swoich szans, raz po raz zagrażając bramce Podhala. W 29. minucie dopiął swego. Zasłonięty Horawski nie dostrzegł jego technicznej próby i było 3:2 dla GieKSy.

Przed końcem tercji GieKSa mogła podwyższyć prowadzenie i zyskać większy komfort, ale kilkoma skutecznymi interwencjami popisał się Horawski zatrzymując uderzenie pod poprzeczkę Grzegorza Pasiuta i dobry najazd Hampusa Olssona. Na trzecią tercję wracaliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. Ale już w 42. minucie po fantastycznej wymianie podań, na listę strzelców swoje nazwisko dopisał Sam Marklund, dla którego wykończenie akcji było formalnością. W tej samej minucie swoją bramkę dołożył Mateusz Bepierszcz i sytuacja robiła się dla gospodarzy coraz bardziej komfortowa. Ekipa Mistrzów Polski kontrolowała wydarzenia na tafli, a Kieler momentami był bezrobotny. Ostatnim aktem meczu był gol do pustej bramki Bartosza Fraszki.

57

Świetnie z bramki wyjechał Kieler przerywając potencjalną akcję jeden na jeden.

56

Horawski łapie uderzenie Pasiuta.

55

Kara dla Neupauera, zagramy w przewadze.

54

Lorraine przed Kielerem, ale nie trafił w bramkę po próbie z backhandu.

52

Iisakka szukał Lehtimakiego, niewiele zabrakło.

50

Kieler w ostatnich minutach bezrobotny.

48

Dobra interwencja Cooka, który zatrzymuje próbę podania do napastnika wychodzącego sam na sam.

47

Katowiczanie starają się kontrolować wydarzenia na tafli.

44

Lehtimaki uderza w parkany Horawskiego.

42

ZA CIOSEM! Mateusz Bepierszcz!

42

Fantastyczna wymiana podań zakończona golem Marklunda!

42

Kieler mrozi po próbie z niebieskiej Zalamaia.

41

Wracamy na trzecią tercję, która zapowiada się nad wyraz emocjonująco.

37

Horawski zatrzymuje Olssona. Świetna interwencja bramkarza gości.

36

Iisakka próbował objechać bramkę, czujny Horawski.

36

Dobra praca Kielera w trakcie tego osłabienia. Gramy już w pełnych zestawieniach.

34

Kara dla Marklunda, zagramy jednego mniej.

31

Zablokowane uderzenie Sokaya. Chwilę wcześniej czujność Kielera przetestował Wronka.

30

Kary dla Marklunda i Wielkiewicza.

29

Joona dopiął swego! Dublet Fina!

29

Znów groźnie Monto. Jego próba w kontrze tuż obok słupka.

27

Zamrożony strzał Michalskiego.

27

Marklund wyjechał oko w oko z Horawskim, ale nie znalazł miejsca na strzał.

26

Wielkiewicz w ostatnim momencie zatrzymał przygotowującego się do strzału Marklunda.

25

Dobitka Monto obok słupka.

24

Precyzyjne uderzenie Pasiuta pod poprzeczkę, ale instynktowna obrona Horawskiego ratuje Podhale przed utratą gola.

24

Horawski zatrzymuje uderzenie Wanackiego.

21

Ponownie szybka odpowiedź GKS-u! Joona Monto precyzyjnie z backhandu.

21

Kapica przywraca Podhale na prowadzenie po akcji sam na sam.

21

Wracamy na drugą tercję spotkania.

20

Koniec pierwszej tercji.

20

Koponen do Varttinena w kontrze. Wszystko działo się tak szybko, że ten drugi nie zdążył opanować krążka.

20

Zamieszanie pod bramką Kielera. Ten mrozi krążek.

19

Podbity strzał Sokaya, który dobrze wyjechał na zmianę.

18

16

Strzał Pasiuta w kontrze nad poprzeczką.

16

Igor Smal wędruje na ławkę kar. Podhale jednego więcej przez kolejne dwie minuty.

15

Kieler pewnie łapie uderzenie Wielkiewicza.

14

Trwa napór GKS-u Katowice. Teraz przed szansą Hitosato, który nieznacznie przestrzelił.

13

Horawski odbija strzał Delmasa.

12

Marklund otrzymał dobre podanie i miał otwartą bramkę. Zabrakło precyzji.

11

Kieler mrozi krążek przy słupku.

10

Kontra 2 na 1 Podhala. Neupauer uderzył z backhandu i na nasze szczęście nie zrobił tego precyzyjnie.

9

Zablokowane próby Olssona i Maciasia z lewego bulika.

8

Podbite uderzenie Olssona po agresywnym najeździe z lewej strony.

6

Niebezpieczna próba Wronki, krążek obok słupka naszej bramki.

5

Bomba Cooka!

4

Uderzenie Szczechury nad poprzeczką.

4

Kiss otwiera wynik meczu precyzyjnym strzałem obok słupka.

3

Kontra gości, Kieler zatrzymuje krążek parkanem.

3

Podhale już w piątkę.

2

Varttinen z dystansu trafia w słupek.

1

Z uwagi na celowe opóźnienie meczu, Podhale z 2-minutową karą.

1

Otrzymaliśmy informację, że zawodnicy Podhala Nowy Targ wyjadą na lód z opóźnieniem.

W bramce GKS-u na dzisiejszy mecz Michał Kieler.

GKS Katowice stanie przed szansą na kolejne ligowe zwycięstwo. Podopieczni trenera Jacka Płachty podejmą w “Satelicie” PZU Podhale Nowy Targ. W składzie ponownie brakuje Macieja Kruczka, który leczy uraz górnej części ciała. Transmisja meczu od godz. 18:30 w POLSKIHOKEJ.TV.

aH03I7-VA4w

Podczas dzisiejszego meczu w "Satelicie" po raz kolejny gościć będziemy przedstawicieli WCR Katowice. Koniecznie do nich zajrzycie, z pewnością zabiorą ze sobą ciekawe gadżety