GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Maciaś, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Kovalchuk, Lebek, Bepierszcz, Smal, Michalski. Trener: Jacek Płachta

KH Energa Toruń: Pohjanoksa (Studziński) - Johansson, Zieliński, Larionovs, Huhtela, Djumić - Gimiński, Sozanski, Bashirov, Syty, Kviatkouski - Jaworski, Schafer, Kogut, Kalinowski K., Kalinowski M. - Kurnicki, Wenker, Napiórkowski, Prokurat, Maćkowski. Trener: Juha Nurminen

Sędzia: Michał Baca (Polska)
Sędzia 2: Paweł Pomorzewski (Polska)

W pierwszym meczu po powrocie do “Satelity”, hokeiści trenera Jacka Płachty zmierzyli się z KH Energą Toruń. Przed meczem uhonorowany został Maciej Kruczek, który przy okazji turnieju Pucharu Kontynentalnego w Cardiff rozegrał swój 200. mecz dla GieKSy. W piątkowym meczu nie zagrał z powodu urazu górnej części ciała. W pierwszej tercji GieKSa trzykrotnie grała w przewadze, ale żadnej z tych szans nie udało się wykorzystać. Najbliżej byli Grzegorz Pasiut oraz Hampus Olsson, ale obu w dogodnych sytuacjach zabrakło szczęścia. Te dopisało w końcówce Danili Larionovsowi, po którego strzale krążek odbił się od słupka i wpadł do bramki Johna Murraya.

Na pierwszą przerwę w tym meczu wracaliśmy więc ze stratą jednego gola. W 24. minucie dobrze przed bramką rywala zachował się Mateusz Bepierszcz. Zadanie napastnik GieKSy miał relatywnie łatwe, bowiem przed sobą widział tylko krążek i otwartą drogę do bramki. Katowiczanom nie udało się jednak pójść za ciosem. W 31. minucie Mikolai Syty ustawił się tuż przed Johnem Murrayem i skutecznie przekierował uderzenie kolegi. Podopieczni trenera Juhy Nurminena ponownie byli na prowadzeniu. GKS był wyraźnie takim stanem rzeczy podrażniony. Bardzo aktywnie na bramkę pracował Sam Marklund. Jego starania przyniosły efekt w 35. minucie. Objechał bramkę i znalazł miejsce pomiędzy parkanami Juliusa Pohjanoksy.

Inicjatywa była po stronie gospodarzy. Gracze trenera Jacka Płachty bardzo aktywnie dążyli do strzelenia kolejnej bramki i w kilku sytuacjach byli bardzo blisko. Ostatecznie drugą tercję kończyliśmy z wynikiem 2:2. W 44. minucie Bartosz Fraszko stanął przed szansą z karnego, ale Pohjanoksa dobrze pracował parkanami i zatrzymał gumę. W 54. minucie karę otrzymał Shigeki Hitosato, co otworzyło szansę dla torunian. Wykorzystał ją Mirko Djumić strzelając precyzyjnie obok parkanów Johna Murraya. Jednak już minutę później odpowiedział Ryan Cook, a za chwilę skutecznie przekierował Bepierszcz i GKS w mgnieniu oka wyszedł na prowadzenie i już go nie oddał.

60

GieKSa wygrywa mecz!

60

Kara dla Varttinena, 45 sekund do końca. Możemy się spodziewać gry 6 na 4.

59

Kary dla Michalskiego i Gimińskiego.

59

Potężne zamieszanie pod bramką rywala. Próbowaliśmy wyłuskać krążek, ale Pohjanoksa ostatecznie skutecznie mrozi.

57

GOOOOOOOL! Drugi gol Bepierszcza!

56

Szybka odpowiedź! Cook doprowadza do remisu.

55

Djumić znalazł miejsce obok Murraya.

54

Murray wyciąga parkanem trudny strzał.

54

Kolejna w tym meczu kara dla Hitosato. Zagramy jednego mniej.

53

GieKSa aktywniejsza, ale musimy uważać na szybkie ataki torunian.

50

Słupek po przekierowaniu Hitosato.

49

Gramy w pełnych składach.

49

Fantastyczny rajd Olssona. Podawał do kolegi, któremu przeszkadzał już defensor.

49

Słupek po strzale Koguta.

48

Nie wykorzystaliśmy okazji dwa na jeden w kontrze. Fraszko podawał do Wanackiego, ale ten trafia w parkany bramkarza.

47

Kara dla Bepierszcza, rywal jednego więcej przez kolejne dwie minuty.

47

Groźny najazd na naszą bramkę, ratuje nas nieudane podanie rywala.

45

Składna akcja GieKSy w tercji rywala. Pohjanoksa mrozi próbę sprzed bramki.

44

Fraszko szukał miejsca między parkanami, dobra reakcja Pohjanoksy i nadal 2:2.

44

Karny dla GKS-u.

44

Fraszko sam na sam, jego uderzenie podbite parkanem.

42

Gorąco pod bramką torunian po kilku próbach dobicia strzału przez GieKSę.

42

Wykluczenie dla Hitosato i Gimińskiego. Ciągle gramy 5 na 5.

41

Pasiut centymetry obok słupka!

41

Wracamy na trzecią tercję. Do boju GKS!

40

39

GieKSa poczuła krew, trwa oblężenie tercji rywala.

37

Akcja Pasiut - Fraszko. Bramkarz torunian uratował się tym, że zostawił parkany blisko słupka.

36

Pohjanoksa mrozi strzał Sokaya.

35

Sam Marklund pracował na to całą tercję!

34

Fraszko z szansą na dobitkę, trafił w defensora torunian.

32

Trzy strzały Sama Marklunda, ale wszystkie w dobrze ustawionego Pohjanoksę.

32

GieKSa podrażniona utratą gola. Staramy się jak najszybciej odrobić stratę.

32

Pohjanoksa łapie strzał Sokaya.

31

Goście wracają na prowadzenie. Skutecznie przekierowany strzał z niebieskiej. Strzelcem Syty.

30

Dobra postawa w defensywie katowiczan i już gramy 5 na 5.

28

Kara dla Hitosato, goście ponownie jednego więcej.

28

Pasiut z bliska... bramkarz w porę zamknął parkany.

28

Zamieszanie pod bramką torunian. Smal zablokowany przed dobitką.

27

Agresywnie najeżdżał Sokay, ale skutecznie zablokowany przez obrońcę.

25

Michalski próbował przekierować uderzenie Smala. Mrozi bramkarz gości.

24

Skuteczna dobitka Bepierszcza!

23

Wytrzymaliśmy i gramy 5 na 5.

21

Kara dla Hitosato. KH Energa przez dwie minuty jednego więcej.

21

Zaczynamy drugą tercję.

20

20

Na 6 sekund przed końcem Larionovs strzela dla gości.

20

19

Zmasowane ataki GieKSy.

18

Wróciliśmy do gry 5 na 5, ale od razu kolejna kara dla torunian. Na ławce usiądzie Atte Huhtela.

17

Słupek po strzale Huhtela.

17

Goście w pełnym zestawieniu.

16

Kara dla Koponena, przez 45 sekund gramy 4 na 4, a potem w przewadze spróbują torunianie.

14

Kara dla Szymona Maćkowskiego, znów zagramy jednego więcej.

14

Pohjanoksa popisuje się znakomitą interwencją po strzale Olssona podczas gry 6 na 5 GKS-u.

13

Dużo szczęścia, że Larionovsowi nie udało się dołożyć kija do podania kolegi.

11

Podbite uderzenie Sokaya.

10

Murray zatrzymuje uderzenie Larionovsa.

9

Fraszko dobrze najeżdżał z lewej strony, ale w porę interweniował obrońca.

7

Olsson oko w oko z Pohjanoksą! Nie znalazł jednak miejsca obok bramkarza z Torunia.

6

Murray odbija uderzenie z niebieskiej.

4

4

Pasiut w słupek po znakomitym podaniu kolegi.

2

Kara dla Jakuba Gimińskiego, zagramy w przewadze.

1

Obie ekipy na lodzie, za moment zaczynamy.

Przed meczem uhonorowany zostanie Maciej Kruczek, który podczas turnieju w Cardiff rozegrał swój 200. mecz w barwach GKS-u Katowice. Dzisiaj poza składem z uwagi na uraz górnej części ciała.

Przed nami mecz 34. kolejki THL. GieKSa wraca do "Satelity" i zmierzy się z KH Energą Toruń w walce o ligowe punkty. Transmisja meczu tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.