JKH GKS Jastrzębie: Lacković (Miarka) - Maceachern, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Kiełbicki, Starzyński, Izacky - Górny, Martiska, Kolusz, Jarosz, Śpirko - Kostek, Kameneu, Nalewajka, Arrak, Ford. Trener: Robert Kalaber

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Varttinen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Bepierszcz - Lebek, Kovalchuk, Hitosato, Smal, Michalski. Trener: Jacek Płachta

Sędzia: Bartosz Kaczmarek (Polska)
Sędzia 2: Patryk Pyrskała (Polska)

Dzięki wygranej w trzecim meczu serii, GKS Katowice do starcia numer cztery przystępował z prowadzeniem 2-1. Katowiczanie stanęli zatem przed szansą, by do “Satelity” wracać z wynikiem 3-1 i możliwością zamknięcia półfinałowej serii przeciwko JKH GKS-owi Jastrzębie. Od początku spotkania inicjatywa należała do jastrzębian, którzy co chwilę testowali czujność Johna Murraya. Ten odbijał kolejne strzały i dawał GieKSie szansę na kontrataki. W 8. minucie krążek znalazł się w naszej bramce, ale wcześniej sędzia sygnalizował za wysoko uniesiony kij, więc bramka nie została uznana.

Chwilę później to gościom udało się wjechać do tercji JKH. Hampus Olsson dopadł do odbitego przez Jakuba Lackovicia strzału i skutecznie dobił wyprowadzając gości na prowadzenie. Już w kolejnej akcji podwyższyć mógł Grzegorz Pasiut po podaniu Bartosza Fraszki. W końcówce tercji sędziowie wyrzucili na ławkę kar aż czterech graczy po przepychance mającej miejsce po najeździe Filipa Starzyńskiego. On razem z Jakubem Izackim zostali ukarani dwoma minutami. To samo spotkało Joonę Monto i Ryana Cooka. Nadal graliśmy 5 na 5, ale wynik przed końcem tercji nie uległ zmianie. Po powrocie do gry częściej zagrażała GieKSa, ale to Dominik Paś w 27. minucie dobił krążek sprzed Johna Murraya i doprowadził do remisu.

Szybko jednak odpowiedzieliśmy. Ryan Cook najpierw uderzył nad poprzeczką, a po chwili poprawił po podaniu kolegi i przywrócił katowiczan na prowadzenie. Pięć minut później było już 3:1, gdy Olli Iisakka wygrał walkę o krążek i w samotnej akcji pokonał Lackovicia dając GKS-owi dwubramkowe prowadzenie. Z takim wracaliśmy na trzecią odsłonę spotkania. W 48. minucie Ben Sokay precyzyjnym uderzeniem pokonał Lackovicia i GKS wykorzystał grę w przewadze. W drużynie gospodarzy doszło do zmiany bramkarza i na lód wjechał Maciej Miarka. GieKSa kontrolowała wydarzenia na lodzie. Wynik spotkania już nie uległ zmianie i GKS Katowice prowadzi w serii 3-1.

60

KONIEC! GieKSa prowadzi w serii 3-1.

60

Przepychanka Maciasia ze Starzyńskim. Obaj odesłani na ławkę kar.

54

Dużo walki na bandach, JKH próbuje coraz prostszymi środkami.

51

Podbite uderzenie Sokaya w kontrze.

51

GieKSa stara się kontrolować tempo gry.

48

Maciej Miarka zastępuje Jakuba Lackovicia.

48

Poprawka Bena Sokaya!

48

Fraszko blisko! Niewiele zabrakło.

47

Długa akcja GKS-u w tercji rywala, ale bez efektu w postaci strzału.

45

Służby techniczne w Jastrzębiu naprawiają uszkodzoną bandę. Przerwa w grze.

45

Kara dla Izackiego, zagramy jednego więcej przez 4 minuty.

45

Agresywne starcie Maciasia z rywalem na bandzie. Jej część została uszkodzona.

38

Teraz odpocznie Viinikainen i znów zagramy jednego więcej przez 2 minuty.

36

Kara dla Patryka Wajdy, zagramy w przewadze.

36

Fin znakomicie wykończył indywidualną akcję po walce na niebieskiej.

35

IISAKKAAA!

34

Narzucenie krążka przed Murraya i ten na wszelki wypadek mrozi.

32

Joona Monto tuż obok słupka.

32

Kąśliwe uderzenie Sokaya! Zatrzymuje Lacković.

30

Cook przeniósł uderzenie nad poprzeczką, ale za moment poprawił i wracamy na prowadzenie!

28

Kruczek z niebieskiej, łapie Lacković.

27

Skuteczna dobitka Pasia.

26

Teraz Murray mrozi po uderzeniu rywala. Zastanawiał się, czy nie wypuścić, ale tuż za jego kolegą czaił się rywal.

25

Odbite uderzenie Fraszki po najeździe z lewej strony.

25

Podanie do Smala przed bramką, ale ten nie był w pozycji do strzału. Lacković zamroził krążek.

22

Teraz Iisakka nad poprzeczką.

22

Zablokowane uderzenie Olssona w kontrze po podaniu Sokaya.