Występy hokeistów GieKSy w reprezentacji Polski

13.02.2023 11:01

Hokeiści GKS-u Katowice reprezentowali nasz kraj podczas towarzyskiego turnieju międzynarodowego w Coventry.

W dniach 10-12 lutego hokejowa reprezentacja Polski rozegrała w angielskim Coventry trzy mecze sparingowe w ramach turnieju Euro Ice Hockey Challenge. W pierwszym meczu Biało-Czerwoni pokonali kadrę Rumunii 8:0, by w kolejnym starciu ulec 1:4 drużynie Wielkiej Brytanii. W ostatnim meczu turnieju Polacy przegrali po dogrywce 3:4 z reprezentacją Japonii i tym samym zakończyli zmagania na trzeciej pozycji.

We wszystkich meczach turnieju EIHC wystąpili zawodnicy GKS-u Katowice Maciej Kruczek, Patryk Wajda i Patryk Krężołek, ponadto w meczu z Wielką Brytanią w bramce reprezentacji Polski zagrał Maciej Miarka. W tym samym spotkaniu asystę zanotował Maciej Kruczek. Przedstawicieli naszego Klubu nie zabrakło także w sztabie kadry Polski. Funkcję asystenta selekcjonera reprezentacji Polski pełnił trener Ireneusz Jarosz, a team leaderem kadry był Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice.

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na dwa ostatnie domowe spotkanie GKS-u Katowice w fazie zasadniczej Polskiej Hokej Ligi sezonu 2022/2023. W środę 15 lutego zagramy w "Satelicie" z Tauron Podhalem Nowy Targ, a w piątek 17 lutego podejmiemy Zagłębie Sosnowiec. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 18:30. Bilety na te mecze można zakupić internetowo na stronie BILETY.GKSKATOWICE.EU, a stacjonarnie w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00 a także - w dni meczowe - w kasie hali.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga