Sukces reprezentacji Polski. Zagramy w Elicie!

06.05.2023 12:22

Reprezentacja Polski Mistrzostwa Świata dywizji IA zakończyła na 2. miejscu w grupie, a to oznacza, że za rok w Czechach przystąpimy do rywalizacji z najlepszymi zespołami na świecie.

Po 21 latach wracamy do hokejowej Elity! Podopieczni trenera Roberta Kalabera wygrali cztery z pięciu meczów turnieju w Nottingham i z dorobkiem 13 punktów zakończyli zmagania na 2. miejscu w grupie. To oznacza, że wspólnie z Wielką Brytaną, liderem tegorocznych zmagań w Dywizji IA, Polska awansowała do Elity i za rok rozegra turniej Mistrzostw Świata w Czechach. W składzie drużyny narodowej było aż siedmiu zawodników GKS-u Katowice: bramkarze John Murray i Maciej Miarka, obrońcy Marcin Kolusz, Patryk Wajda i Maciej Kruczek oraz napastnicy Grzegorz Pasiut i Bartosz Fraszko. Natomiast członkami sztabu byli Roch Bogłowski oraz Ireneusz Jarosz.

W Nottingham marsz do triumfu podopieczni Kalabera rozpoczęli od wygranej z Litwą 7:0, w kolejnym starciu minimalnie przegrali z Wielką Brytanią 4:5 po dogrywce, lecz zdobyty w tym meczu jeden punkt miał kluczowe znaczenie dla ostatecznego rozstrzygnięcia. Najważniejszą bramkę w tym spotkaniu strzelił Bartosz Fraszko, gdy tuż przed końcem trzeciej tercji doprowadził do remisu 4:4. W kolejnym meczu Polacy ograli Włochów 4:2 i w ten sposób weszli na prostą ścieżkę do awansu. Zwycięstwa z Koreą Południową 7:0 oraz Rumunią 6:2 przypieczętowały nasz awans. 

Grzegorz Pasiut był wspólnie z reprezentantem Wielkiej Brytanii - Liamem Kirkiem, najlepszym podającym turnieju, kończąc z dorobkiem siedmiu asyst. Do tego zapisał na swoje konto pięć goli. Z dorobkiem dwóch goli i pięciu asyst zmagania zakończył Bartosz Fraszko. Gola i trzy asysty zapisał Marcin Kolusz, natomiast John Murray zanotował dwa czyste konta. Występ w spotkaniu z Rumunią zanotował także drugi bramkarz GieKSy Maciej Miarka.

Zarówno naszym zawodnikom, jak i całej reprezentacji Polski gratulujemy dobrych występów i niewątpliwie jednego z największych sukcesów drużyny narodowej na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. 

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga