Stoklasa i Cunik wzmacniają GieKSę

08.07.2020 10:45

Filip Stoklasa i Matej Cunik podpisali kontrakty z GKS-em Katowice.

Czeski napastnik Filip Stoklasa i słowacki obrońca Matej Cunik, którzy reprezentowali ostatnio Zagłębie Sosnowiec, będą zawodnikami GKS-u w nadchodzącym sezonie. Obaj hokeiści należeli do kluczowych postaci nie tylko swojego dotychczasowego zespołu, ale i całej ligi. 29-letni Stoklasa w 46 występach w poprzednim sezonie zanotował 25 goli i 24 asysty. To dało mu siódme miejsce wśród najskuteczniejszych graczy ligi. Cunik zagrał w 43 meczach i zaliczył w nich 2 gole i 7 asyst. Atutem 33-letniego defensora jest doświadczenie. Cunik przez wiele lat grał w najwyższych ligach Czech i Słowacji.

- Filip był jednym z najskuteczniejszych zawodników ubiegłego sezonu. Dlatego cieszymy się, że wzmocni naszą ofensywę. Gra w polskiej lidze już kilka lat. W związku z tym mamy nadzieję, że zmiana otoczenia będzie dla niego naturalna i nie wpłynie na jego skuteczność. Matej również występuje w PHL już od dłuższego czasu, prezentując solidny i równy poziom w swojej grze. Liczymy przede wszystkim na jego umiejętności defensywne oraz spore doświadczenie – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy GKS-u.

Dodajmy, że kadra GieKSy na sezon 2020/21 Polskiej Hokej Ligi została w ten sposób skompletowana. Po rozpoczęciu przygotowań do sezonu w zespole mogą być jeszcze poddani testom młodzi zawodnicy.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy