2:0

0:0

HK Poprad: Belányi – Fereta, Ligas – Šiška, Mrázik, Šotek – Čajkovič, Turan – Giľák, O’Leary, Murín – Sluka, Kotvan – Nauš, Suchý, Török – Brejčák – Coskey, Calof, Centazzo – Žitný

GKS Katowice: Murray, Kieler - Runesson, Kostek, Kovalchuk, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Juhola, Salituro, Dawid - Maciaś, Englund, Hofman J., Anderson, Rydstrom oraz Verveda, Bepierszcz, Michalski i Engback.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu turnieju z KH Dukla Michalovce, w drugim starciu katowiczanie ponownie zmierzyli się ze słowackim ekstraligowcem - HK Poprad. W pierwszej tercji skuteczniejsi byli rywale. W 7. minucie Oldrich Kotvan wykorzystał grę w przewadze swojego zespołu otwierając wynik meczu. W kolejnych minutach to GieKSa miała okazję grać w przewadze, ale pomimo kilku okazji nie udało się doprowadzić do wyrównania. W 14. minucie Markus Suchy wykorzystał podanie kolegi zza bramki i podwyższył prowadzenie Słowaków.

Na drugą tercję GKS Katowice wracał z wynikiem 0:2. Ten stan rzeczy zmienił się w 23. minucie, gdy Orrin Centazzo pokonał Michała Kielera z najbliższej odległości. Pięć minut później drogę do naszej bramki znalazł Andrew Calof, który potwierdził przewagę swojego zespołu. Pod koniec drugiej tercji dobrą okazję na rozpoczęcie strzelania dla GKS-u miał Stephen Anderson, ale będąc oko w oko z bramkarzem uderzył w jego parkany.

Na trzecią tercję wracaliśmy więc z wynikiem 0:4. W 46. minucie dobrą okazję miał Mateusz Bepierszcz, gdy wyjechał sam na sam, lecz w starciu z bramkarzem górą był rywal. Chwilę później czujność bramkarza sprawdzał Dante Salituro, ale jego próbie również zabrakło precyzji. W 50. minucie rzut karny wykonywał Jouka Juhola, ale on również nie znalazł sposobu na wpakowanie krążka do bramki. W trzeciej odsłonie więcej szans miała GieKSa. Salituro w kontrze uderzył w słupek.