Plan przygotowań do sezonu 2024/2025

28.06.2024 16:02

Wicemistrzów Polski czekają sparingi z polskimi i zagranicznymi rywalami.

Wzorem poprzednich sezonów pierwsza część przygotowań do nowego sezonu jest realizowana przez zawodników indywidualnie, zgodnie z rozpiskami przygotowanymi przez sztab szkoleniowy. Start wspólnych treningów na Lodowisku Jantor planowany jest na 29 lipca. Ponadto od tego dnia do 2 sierpnia odbywać się będzie Prospect Camp dla młodych zawodników, którzy zaprezentują swoje umiejętności przed sztabem trenerskim GKS-u Katowice.

Drużyna pod wodzą trenera Jacka Płachty rozpocznie okres sparingowy w połowie sierpnia turniejem w Ostrawie, gdzie GKS zmierzy się z czeskimi zespołami AZ Hawierzów i HC RT Torax Poruba, a także JKH GKS-em Jastrzębie. Kilka dni później czeka nas kolejny sparingowy turniej, tym razem w Oświęcimiu, gdzie zmierzymy się z Re-Plast Unią oraz rywalem z zagranicy. Oficjalny skład turnieju ma zostać potwierdzony w najbliższych tygodniach.

Z drużyną z Poruby zmierzymy się raz jeszcze 29 sierpnia w Katowicach, gdzie rozegramy także dwie gry kontrolne z niemieckim IceFighters Leipzig. Tuż przed startem nowego sezonu TAURON Hokej Ligi zmierzymy się na wyjeździe z PZU Podhalem Nowy Targ.

Plan sparingów GKS-u Katowice przed sezonem 2024/2025 TAURON Hokej Ligi:

14-16 sierpnia: turniej w Ostrawie (AZ Hawierzów, HC RT Torax Poruba, JKH GKS Jastrzębie)
23-25 sierpnia: turniej w Oświęcimiu
29 sierpnia: HC RT Torax Poruba (Katowice)
31 sierpnia i 1 września: IceFighters Leipzig (Katowice)
7 września: PZU Podhale Nowy Targ (Nowy Targ)

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga