Nowy obrońca hokejowej GieKSy

15.12.2020 09:59

Do składu GKS-u Katowice dołączył doświadczony obrońca z Finlandii.

38-letni obrońca Jyri Marttinen podpisał umowę z naszym Klubem do końca sezonu. Mierzący 182 cm wzrostu gracz ma na swoim koncie aż 805 występów w ciągu 17 lat gry w fińskiej ekstraklasie i zajmuje czwarte miejsce w historycznym rankingu hokeistów Liigi z największą ilością minut na lodzie. Zdobył w jej meczach łącznie 213 punktów, a także dwa medale rozgrywek – srebrny (2012) z Pelicans i złoty (2013) z zespołem Ässät, w którym pełnił funkcję kapitana.

Marttinen zanotował 15 występów w młodzieżowej kadrze narodowej i 26 gier w seniorskiej reprezentacji swojego kraju, dzięki czemu do swojego sportowego CV może dopisać także brązowy medal mistrzostw świata U-18 z 2002 i srebro mistrzostw świata z 2014 roku. Nasz nowy gracz doczekał się także wyboru przez Calgary Flames w ósmej rundzie draftu NHL z 2002 roku. W tym sezonie nowy obrońca GieKSy występował w klubie drugiej ligi fińskiej Pelikaanit, a także słowackim HC Detva, w którym rozegrał 5 spotkań, notując 3 asysty. Wcześniej Marttinen występował za granicą w Szwecji w latach 2007-2010.

- Jyri to bardzo doświadczony zawodnik, który przez lata występował na najwyższym szczeblu w Finlandii czy Szwecji. Liczymy iż będzie przykładem dla naszych młodszych zawodników, a także wydatnie wspomoże nas podczas fazy play off. Jego doświadczenie powinno także pomóc nam podczas gier w przewadze i osłabieniu, gdzie mamy kilka elementów do poprawy - ocenił dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Roch Bogłowski.

Witamy Jyriego w drużynie i życzymy powodzenia!

 

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy