0:0

k. 0:1

HK Dukla Michalovice: Glosar, Majercik - Melisko, Jasecko, Michnac, Pu, Gabriel - Slovacek, Drgon, Palocko, Svitana, Fominykh - Stripai, Bodak, Valach, Ronini, Varga - Pisoja, Semanak, Fedor, Solensky, Kabac.

GKS Katowice: Murray, Kieler - Runesson, Kostek, Kovalchuk, Engback, Fraszko - Varttinen, Koponen, Juhola, Salituro, Dawid - Maciaś, Englund, Hofman J., Anderson, Rydstrom oraz Verveda, Bepierszcz i Michalski.

W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Oświęcimiu, GKS Katowice podejmował słowacki HK Dukla Michalovce występujące w słowackiej najwyższej klasie rozgrywkowej. W pierwszej tercji inicjatywa należała do rywala, który stworzył kilka dogodnych szans. Katowiczanie bronili się przez dwie minuty w osłabieniu. Chwilę później mieli swoją szansę podczas gry w przewadze, ale nie udało się jej wykorzystać.

W 24. minucie spotkania Stephen Anderson nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam uderzając w parkan bramkarza Dukli. W 37. minucie świetnie wyjechał Jakub Hofman na lewym skrzydle. Jego próba zatrzymała się na słupku. Katowiczanie dwukrotnie grali w osłabieniu i dwukrotnie wychodzi z opresji cało. Tuż pod koniec tercji John Murray fantastyczną interwencją zatrzymał akcję dwa na jeden.

Na trzecią tercję wracaliśmy więc z wynikiem 0:0. W 46. minucie dobrą okazję po podaniu Travisa Vervedy miał Albin Runesson, lecz uderzył obok słupka. W międzyczasie świetnie na ataki Dukli reagował Murray. 60 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, więc ekipy przystąpiły do serii rzutów karnych. Stephen Anderson jako jedyny wykorzystał swoją próbę i GKS Katowice ostatecznie cieszył się ze zwycięstwa.