Kalvis Ozols wraca do GieKSy

28.01.2020 09:52

W hokejowym GKS-ie Katowice ponownie zagra łotewski obrońca Kalvis Ozols.

Łotysz po raz pierwszy zawitał do Katowic pod koniec sezonu 2016/2017. Rozegrał wtedy 8 spotkań sezonu zasadniczego i 4 gry play-off. Jego ówczesny bilans w GieKSie to jedna bramka i pięć asyst. W swojej późniejszej karierze Ozols występował w klubach z Łotwy, Francji i Norwegii, a jego ostatnią drużyną był Narvik Hockey.
 
- Imponujące warunki fizyczne (198 cm i 97 kg), połączone z dobrą jazdą na łyżwach i mocnym strzałem z niebieskiej linii, będą wykorzystane w naszej grze ofensywnej i defensywnej. Kalvis wraca do GKS po trzech latach, podczas których m. in. zadebiutował w reprezentacji Łotwy zdobywając w trzech meczach dwa gole – podkreśla Wojciech Tkacz, dyrektor sportowy hokejowej GieKSy.
 
- Mam dobre wspomnienia z Katowic, więc cieszę się, że mogę tutaj wrócić. Widzę jednak, że wiele rzeczy się zmieniło, zaczynając od szatni po zarząd. Zespół wygląda naprawdę dobrze i ma potencjał na walkę z najlepszymi. Jestem w Katowicach od dwóch dni, ale już czuję się tu naprawdę dobrze. Uczestniczyłem tylko w jednym treningu, ale widzę, że poziom drużyny jest wysoki. Wiem, że przed sezonem zmieniły się przepisy, co wpłynęło mocno na rywalizację w Polskiej Hokej Lidze. Jestem bardzo podekscytowany przed moim pierwszym meczem z powrotem w "Satelicie" - mówi Ozols.

Debiut nowego zawodnika GKS-u już we wtorkowych Hokejowych Derbach Śląska. Zapraszamy na spotkanie z GKS-em Tychy, które rozpocznie się o godz. 18.30. Bilety dostępne TUTAJ.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy