Igor Smal nowym hokeistą GKS-u

29.07.2021 14:16

Dwudziestoletni napastnik dołączył do hokejowej GieKSy.

Igor Smal związał się z GKS-em Katowice dwuletnim kontaktem. Swoją przygodę z hokejem rozpoczynał w Stoczniowcu Gdańsk. Następnie trafił do juniorskich drużyn szwedzkiego IFK Täby, a w sezonie 2017/18 zadebiutował na poziomie seniorskim dla MH Automatyka Gdańsk. Następnie występował w barwach Stoczniowca, a miniony sezon rozegrał w Zagłębiu Sosnowiec, dla którego w 36 meczach Polskiej Hokej Ligi zanotował 4 gole oraz 6 asyst. Na kolejne rozgrywki dołączy do GKS-u Katowice.

- Nieustannie szukamy młodych zawodników, którzy prezentują odpowiedni poziom aby reprezentować GKS Katowice w PHL. W naszej ocenie Smal ma duże szanse, aby wywalczyć stałe miejsce składzie. Posiada dobre warunki fizyczne, przegląd gry oraz jest bardzo ambitny. Takich cech poszukujemy w doborze zawodników. Liczymy na to, że Igor z sezonu na sezon będzie robił postępy - mówi Roch Bogłowski, dyrektor GKS-u Katowice. 

- Chciałem zrobić krok w przód i nadal się rozwijać. Uznałem, że GKS Katowice jest dla mnie odpowiednim miejscem. W zespole jest bardzo dużo hokeistów, od których mogę się wiele nauczyć i dzięki którym mogę podnieść swoje umiejętności. Skupiam się na tym, by pokazać się drużynie z jak najlepszej strony i w ten sposób notować regularne występy. Nie ukrywam, że moim celem jest gra w pierwszej piątce - mówi Igor Smal. 

Witamy Igora w drużynie i życzymy powodzenia.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy