Dusan Devecka przywiązany do GKS-u!

04.06.2019 19:09

Słowacki hokeista nigdzie się nie wybiera!

38-letni Dusan Devecka podpisał z TAURON KH GKS-em Katowice przedłużenie na kolejny rok. Doświadczony słowacki obrońca ma przed sobą trzeci sezon z GieKSą. W trakcie dwóch poprzednich lat spędzonych w Katowicach stał się ulubieńcem fanów, zawsze grając z wielkim zaangażowaniem i dostarczając drużynie dużo energii. W 42 meczach poprzednich rozgrywek zasadniczych Devecka strzelił 11 bramek i rozdał 19 asyst. 

- To pierwszy kontrakt dla obcokrajowca. Dla Dusana będzie to już trzeci sezon w naszej drużynie i można odnieść wrażenie, że gra w GieKSie od zawsze. Bardzo pomocny w przewagach i w poprzednich rozgrywkach zespół wiele tracił, gdy Dusan nie grał z powodu urazu. Liczę też na to, że będzie integrował szatnię i stanie się swego rodzaju łącznikiem pomiędzy Polakami, a nowymi zawodnikami zza granicy - mówi Wojciech Tkacz, dyrektor sportowy GieKSy. 

- Od początku chciałem kontynuować karierę w Katowicach. Cieszę się, że zostaję w GKS-ie i nadal będę mógł grać dla tych fantastycznych kibiców - mówi Dusan Devecka. 

Oficjalny partner Klubu
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy
Polska Hokej Liga