Dante Salituro nowym hokeistą GKS-u Katowice

01.07.2024 12:27

Kolejny kanadyjski hokeista dołączył do drużyny wicemistrzów Polski.

Do zespołu GKS-u Katowice dołączył 27-letni kanadyjski napastnik Dante Salituro, który związał się z naszym Klubem roczną umową. Nowy zawodnik GKS-u większość swojej kariery spędził w kanadyjskiej Ontario Hockey League w barwach Ottawa 67's oraz rozgrywkach ECHL, w których rozegrał 169 spotkań i zanotował 134 punkty, w tym 54 gole.

Salituro rozpoczął granie poza ojczyzną w 2019 roku od występów w SaiPa, klubie fińskiej Liigi, a w kolejnych sezonach reprezentował kolejno norweski Narvik Hockey, francuskie Mulhouse, słowacki HK Spisska Nova Ves oraz niemiecki EC Hannover Indians. W ostatnim sezonie Salituro zdobył w barwach klubu z Hanoweru 57 punktów (23 bramki + 34 asysty).

- Chcąc zintensyfikować dynamikę i szybkość do naszych poczynań ofensywnych, zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Dante, który te atuty posiada. Jest to zawodnik, który potrafi skutecznie sfinalizować akcję zespołu, jak i samemu wykreować pozycję strzelecką, co powinno podnieść jakość i rywalizację wśród napastników - powiedział dyrektor sportowy hokejowej sekcji naszego Klubu Roch Bogłowski.

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga