Czas na wyjazdowe mecze CHL

06.09.2022 19:56

GKS Katowice rozegra 8 i 10 września wyjazdowe spotkania fazy grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów. Transmisja meczów na kanałach Polsat Sport News i Polsat Sport Extra.

Po pierwszych dwóch spotkaniach Hokejowej Ligi Mistrzów rozegranych na lodowisku Jantor GKS Katowice ma na swoim koncie 2 punkty za sprawą sensacyjnej wygranej ze szwajcarskim ZSC Lions Zurych (2:1). Debiut GieKSy w tych prestiżowych rozgrywkach zakończył się porażką 4:5 z Rögle Ängelholm, obrońcą mistrzowskiego tytułu CHL, po fantastycznym widowisku pełnym zwrotów akcji i wyjątkowej urody goli. Już wtedy było blisko sporej niespodzianki, bo GKS po dwóch pierwszych tercjach prowadził z wyżej notowanym zespołem ze Szwecji 3:1. Tym większe brawa należą się zespołowi trenera Jacka Płachty za postawę w najważniejszych klubowych rozgrywkach hokeja na lodzie w Europie i godne reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej.- Jestem dumny z chłopaków. Zdobyliśmy pierwsze w historii naszego klubu punkty w Lidze Mistrzów, a to dla nas wielka sprawa, bo że zostały wywalczone w starciu z drużyną, która należy do najlepszych w Europie. Nasza drużyna ma charakter - mówił po zwycięstwie nad ZSC Lions trener Płachta. Jego drużynę czeka jeszcze większe wyzwanie niż w pierwszych dwóch kolejkach fazy grupowej CHL. GKS Katowice poleci do Zurychu, gdzie 8 września o godzinie 19:45 zagra z ZSC Lions w Swiss Life Arena, a dwa dni później w Ängelholm o godzinie 14:35 rozpocznie się rewanżowe starcie z Rögle. Transmisja meczu w Zurychu odbędzie się na kanale Polsat Sport News, a spotkania w Szwecji na kanale Polsat Sport Extra, ponadto z tych wydarzeń prowadzone będa relacje LIVE na naszej stronie internetowej.

- Myślę, że z każdym meczem będziemy czuć się lepiej. Trzeba podkreślić, że spotkania na wyjeździe będą zupełnie inne niż te w domu, ale zrobimy wszystko, aby powtórzyć wyniki. Na pewno musimy grać jak najwięcej meczów na tym poziomie. Nie da się powiedzieć, że po dwóch spotkaniach będziemy grali jak Szwajcarzy czy Szwedzi, ale pokazujemy, że z takimi drużynami potrafimy walczyć i wygrać - ocenił kapitan GKS-u Katowice Grzegorz Pasiut. To właśnie on jest liderem punktowym GieKSy po pierwszych spotkaniach CHL (2 gole + 2 asysty), tuż za nim plasuje się Bartosz Fraszko z dwoma golami i jedną asystą.

Kluczem do zanotowania dobrych występów w Zurychu i Ängelholm będzie zachowanie dyscypliny w szeregach obronnych i utrzymanie wysokiego tempa gry przez całe spotkanie. Statystyki turnieju pokazują, że GKS wyciągnął właściwe wnioski z analizy rywali i konsekwentnie realizuje swój plan gry w tercji obrony. W rankingu najczęściej interweniujących bramkarzy szóstą pozycję zajmuje John Murray, który do tej pory obronił 57 strzałów rywali, a w statystyce graczy najczęściej blokujących strzały rywali jest Marcin Kolusz (6 udanych prób). 

---
Ostatnie domowe spotkanie GKS-u Katowice w ramach fazy grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów odbędzie się we wtorek 4 października o godz. 18:00 na Lodowisku Jantor przy ul. Nałkowskiej w Katowicach. Rywalem będzie węgierski Fehérvár AV19 Zachęcamy do zakupu wejściówek na to spotkanie. Ceny biletów wynoszą: 59 zł (normalny) i 29 zł (ulgowy). W sprzedaży są także bilety VIP w cenie 220 zł. Bilet ulgowy przysługuje osobom powyżej 65 lat oraz młodzieży do 18 lat. Dzieci do lat 5 wchodzą na mecz na podstawie darmowego biletu odebranego w Systemie Biletowym GieKSy.

Każdy kibic, który zakupi bilet na mecz Hokejowej Ligi Mistrzów, otrzyma od nas w hali pamiątkowy szalik. Bilety można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu i w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13).
 

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Polska Hokej Liga