Arkadiusz Kostek dołącza do GKS-u Katowice

10.05.2024 12:00

Obrońca reprezentacji Polski podpisał dwuletni kontrakt z naszym Klubem.

Nowy obrońca GKS-u Katowice, 29-letni Arkadiusz Kostek, to wychowanek absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, którego sportowa kariera jest związana z dwoma klubami: Orlikiem Opole, którego Kostek jest wychowankiem (2010-2014, 2014-2019) oraz JKH GKS-em Jastrzębie (2014, 2019-2024).

W barwach klubu z Jastrzębia-Zdroju Arkadiusz Kostek sięgał łącznie po trzy medale mistrzostw Polski - złoty i dwa brązowe - a także dwa triumfy w Pucharze Polski i jeden w Superpucharze Polski. Nasz nowy zawodnik to także wieloletni reprezentant Polski na szczeblu młodzieżowym, jak i seniorskim. Kostek był częścią drużyny, która pod wodzą trenera Roberta Kalabera awansowała najpierw do dywizji IA Mistrzostwa Świata, a następnie do rozgrywek Elity w 2023 roku.

- Nasz nowy obrońca to etatowy reprezentant Polski oraz ograny zawodnik w naszej lidze. Znamy dobrze jego atuty i styl gry, który wpisuje się w naszą filozofię budowania drużyny - ocenił dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice Roch Bogłowski.

Witamy Arkadiusza w GieKSie i życzymy wielu udanych występów! 

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga