Aleksi Varttinen: Każdy wie, co ma robić

21.09.2023 12:14

W ostatnim meczu fiński obrońca ponownie zapisał się na liście strzelców.

Jak ocenisz naszą grę w starciu z JKH? 

W każdym meczu musimy się sporo napracować, żeby odnieść zwycięstwo. Przeciwko Jastrzębiu mieliśmy wiele szans na to, by zakończyć spotkanie wcześniej. Oczywiście, że mogliśmy zamknąć spotkanie w 60 minut, ale ważne jest to, że ostatecznie znaleźliśmy sposób na to, by wygrać. Cieszę się, że znów byliśmy skuteczniejsi w rzutach karnych. 

Czy był to najtrudniejszy mecz do tej pory? 

Mierzyliśmy się z nimi w ćwierćfinałach ostatniej fazy play-off i doskonale pamiętam, że oni w każdej piątce mieli sporo jakości, dlatego są bardzo groźnym zespołem. Ostatecznie udało nam się Jastrzębie pokonać, ale dzisiaj ponownie się przekonaliśmy, że to będzie trudny przeciwnik. 

BILETY NA MECZ GKS - STS W SPRZEDAŻY!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa. Jak ocenisz początek sezonu? 


Do każdego meczu przystępujemy z chęcią zwycięstwa, tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Chyba nie ulega wątpliwości, że stać nas na walkę w czołówce. Każdy z nas wie, co ma robić na lodzie i każdy daje z siebie wszystko. Tylko w ten sposób możemy myśleć o tym, by powtórzyć sukces z ostatniego sezonu. 

Spędziłeś w Katowicach już trochę czasu. Jak się czujesz w mieście i w drużynie? 

Katowice to fantastyczne miasto, jestem naprawdę zadowolony z tego, jak układa się tutaj moja przygoda. Ludzie są naprawdę mili, poza tym jest tutaj wiele dobrych restauracji. W drużynie natomiast mamy świetną atmosferę, szybko złapaliśmy dobry kontakt. Teraz chcemy się skupić na tym, by przekładać to na nasze wyniki już na tafli. 

Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
TAURON Hokej Liga