Składy

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin, Płonka - Bezuska, Dyukov, Krzemień, Dziubiński, Olsson - Vertanen, Limonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Soderberg, Ackered, Holm, Olsson Trkulja, Marklund - Prokopiak, Noworyta, Prusak, Galant, Kowalówka.

GKS Katowice: Murray, Kieler - Verveda, Kostek, Salituro, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Michalski, Anderson, Bepierszcz - Runesson, Englund, Smal, Sokay, Kallionkieli - Maciaś, Hofman Ja., Rydström Taxin, Kovalchuk.

Przebieg spotkania

W 2. kolejce spotkań TAURON Hokej Ligi, doszło do starcia mistrza z wicemistrzem kraju. Katowiczanie po zwycięstwie z Texom STS-em Sanok, w drugim meczu rozgrywek 2024/25 mieli zostać przetestowani przez dobrze radzącą sobie w Hokejowej Lidze Mistrzów Re-Plast Unię Oświęcim. Wynik w 5. minucie wynik otworzył Carl Ackered, który skutecznie uderzył pod parkanami Johna Murraya. Zarysowała się przewaga gospodarzy, ale katowiczanie mieli szansę, by doprowadzić do remisu, gdy Krystian Dziubiński zjechał na karę. Minimalnie obok słupka strzelał Stephen Anderson.

Kolejny cios w 17. minucie wyprowadził Radosław Galant, który po błędzie GieKSy wykorzystał podanie kolegi strzelając prosto w okienko bramki GKS-u. Gościom z Katowic udało się szybko odpowiedzieć. Kolejną grę w przewadze wykorzystał Bartosz Fraszko, który po dobrym rozegraniu strzelił do pustej bramki. Na drugą tercję wracaliśmy z wynikiem 2:1 dla Unii. Oświęcimianie mieli jednak problem z utrzymaniem dyscypliny i kolejne minuty karne otworzyły szansę przed GKS-em. W 28. minucie dynamiczna akcja naszego zespołu zakończyła się golem Bena Sokaya, który doprowadził do remisu.

W drugiej tercji inicjatywa należała do podopiecznych trenera Jacka Płachty. Kilkukrotnie poważnie zagroziliśmy bramce Linusa Lundina. W 37. minucie Fraszko wyłuskał krążek od rywala i ruszył w akcji sam na sam. Celnie przymierzył i wyprowadził GKS na prowadzenie 3:2. Z takim wynikiem wracaliśmy na trzecią tercję. W 45. minucie do remisu doprowadził Jere Vertanen, który wykorzystał grę w przewadze swojej drużyny. Mecz się wyrównał. W 52. minucie przytomność umysły pod bramką Murraya zachował Anton Holm, który przywrócił gospodarzy na prowadzenie. Katowiczanie walczyli do samego końca, ale w meczu 2. kolejki musieli uznać wyższość gospodarzy.

Składy

60

Koniec meczu.

60

Krążek kilkukrotnie przeleciał obok słupka bramki Unii. Sporo szczęścia gospodarzy.

56

Już jest nas czterech. Jechaliśmy z kontrą dwa na jeden, ale zabrakło dobrego wykończenia.

55

Kara także dla Michalskiego, bronimy w trzech.

54

Kara dla Stephena Andersona.

52

Holm przywraca Unię na prowadzenie po dynamicznej akcji.

51

Lundin łapie strzał Michalskiego.

51

Englund z backhandu prosto w Lundina.

50

Dwie próby Soderberga, ale dobrze reaguje nasza obrona w trudnej sytuacji.

49

Sprytnie zza bramki próbował Anderson, niewiele zabrakło.

48

Koponen bliski zaskoczenia Lundina, ten instynktownie zatrzymuje krążek parkanem.

48

Fraszko bliski dobitki po strzale Salituro! Nie uderzył jednak precyzyjnie w podskakujący krążek.

46

Sokay w indywidualnej akcji uderza obok słupka.

45

Vertanen szybko doprowadza do remisu.

44

Kallionkieli zjeżdża na ławkę kar. Znów szansa dla gospodarzy na grę jednego więcej.

43

Gramy w pełnych zestawieniach.

42

Murray odbija strzał Heikkinena.

41

Kara dla Arkadiusza Kostka, rywal w przewadze.

41

Zaczynamy trzecią tercję.

40

Koniec drugiej tercji, którą GKS wygrywa 2:0.

40

Kontra GKS-u. Dyukov blokuje podanie, a potem Lundin łapie strzał Runessona.

40

Murray mrozi po uderzeniu z niebieskiej.

37

Nasz napastnik wyłuskał krążek w bezpośredniej walce i pokonał Lundina w akcji jeden na jeden.

37

FRASZKO! PROWADZIMY!

35

Lundin łapie strzał z niebieskiej Maciasia. Wcześniej akcja Unii, w której rywal domagał się kary za uderzaniu naszego zawodnika.

35

W ostatnich minutach przewaga katowiczan.

33

Lundin ratuje oświęcimian przed utratą trzeciego gola po akcji przed bramką.

32

Świetnie Ben Sokay! Wykreował sobie przestrzeń do strzału, lecz zabrakło precyzji.

31

Więcej inicjatywy ze strony GKS-u, który aktywniej wjeżdża w tercję rywala.

29

Bepierszcz centymetry obok słupka!

28

Pod koniec kary wykorzystujemy grę w przewadze. Gol Bena Sokaya!

27

Pasiut tuż nad poprzeczką.

26

Kara dla Karjalainena za uderzanie. Przez 23 sekundy gramy w podwójnej przewadze.

25

Sokay nie trafia w dogodnej sytuacji przed bramką Lundina.

23

Już 5 na 5.

22

Gramy jeszcze 35 sekund w przewadze.

21

Ahopelto sam na sam z Murrayem. Górą ponownie bramkarz GKS-u.

21

Wracamy do walki.

20

Koniec pierwszej tercji.

20

Kara dla Holma, GieKSa znów jednego więcej.

20

Salituro do Pasiuta w akcji dwa na jeden! Niestety zabrakło wykończenia.

20

Murray ratuje nas z opresji zatrzymując rywala nacierającego w akcji sam na sam.

18

Świetny powrót Pasiuta, który odbiera rywalowi krążek tuż przed strzałem.

18

Bartek Fraszko do pustej bramki! Łapiemy kontakt.

17

Kara dla Prusaka. GKS w przewadze.

17

Galant wykorzystuje nasz błąd i podwyższa prowadzenie Unii.

16

Murray mrozi krążek po długiej akcji rywala.

16

Teraz nasz bramkarz odbija strzał Vertanena.

15

Murray wyrzucił złapany krążek i dopadł do niego zawodnik Unii. Uderzył jednak prosto w naszego bramkarza.

12

Murray broni w sytuacji sam na sam z Ahopelto.

11

Murray łapie odbity strzał Galanta.

10

Gramy 5 na 5.

9

Teraz Lundin zatrzymuje Andersona parkanem.

8

Dobry strzał Andersona, ale niestety nie w światło bramki.

8

Kara dla Dziubińskiego, gramy jednego więcej.

7

Fraszko był oko w oko z Lundinem! W porę zainterweniowali obrońcy Unii.

6

Strzał Kovalchuka obok bramki.

5

Strzał Ackereda daje gospodarzom prowadzenie.

4

Rozpędzony Anderson wpadł w tercję rywala, ale uderzył obok bramki Lundina.

2

Zamieszanie pod bramką Johna Murraya, ale ten mrozi krążek i zaczniemy z bulika.

1

Przed nami hitowe starcie 2. kolejki TAURON Hokej Ligi. GKS Katowice na wyjeździe zmierzy się z Re-Plast Unią Oświęcim, to zatem starcie mistrza z wicemistrzem. Transmisja o godz. 18:00 na https://polskihokej.tv/