3-0
(1:0, 1:0, 1:0)

HC RT Torax Poruba: Dolejš (Bláha) – Doudera, Sedlák, Klimíček, Pohl, Adamec - Lemcke, Voráček, Gutwald, Mrázek, Vachovec - Šoustal, Häring, Tvrdoň, Klímek, Berisha - Moravec, Střondala, Gřeš, Razgals, Brodek.

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Delmas, Kruczek , Fraszko, Smal, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Michalski, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kowalczuk, Lebek, Kaczyński oraz Moś.

W ramach ostatniego sparingu przed startem TAURON Hokej Ligi Mistrzowie Polski grali w miejscowości Kravare z HC RT Torax Poruba, zespołem z Czechy, który w poprzednim sparingu rozgrywanym w Katowicach GieKSa wygrała 4:2. W składzie naszej drużyny zabrakło tym razem Grzegorza Pasiuta, którego w pierwszej piątce zastąpił Igor Smal.

Po pierwszej tercji w lepszych humorach byli gospodarze meczu, który prowadzili po trafieniu Razgalsa z 12. minuty. GKS walczył mocno w drugiej tercji o wyrównanie wyniku, ale gol Mistrzów Polski z 29. minuty meczu nie został uznany przez arbitrów. Drużyna z Poruby podwyższyła prowadzenie po golu Strondali sześć minut później. Ponadto plac gry opuścił musiał Jakub Wanacki po urazie spowodowanym przez uderzenie krążkiem. Ostatnia tercja przyniosła kolejną bramkę dla czeskich rywali, tym razem autorstwa Berishy. Polski zespół nie był w stanie do końca meczu pokonać doskonale broniącego bramkarza przeciwników Ondreja Blahy. Tym samym katowiczanie przegrali drugi sparing w okresie przygotowawczym przed startem ligi.

Inauguracja sezonu TAURON Hokej Ligi w "Satelicie" już 10 września o godzinie 17:00! Rywalem GieKSy będzie zespół GKS-u Tychy. Bilety na ten mecz w sprzedaży online na stronie bilety.gkskatowice.eu, w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 13, Katowice) oraz w Oficjalnym Sklepie GKS-u Katowice (Bukowa 1A, Katowice).