KH Energa Toruń

• Bashirov (13)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Michalski.

KH Energa Toruń: Studziński (Lisewski) - Behm, Zieliński, Kogut, Larionovs, Tiainen - Johansson, Kurnicki, Bashirov, Fjodorovs, Djumic - Jaworski, Gimiński, Jaakola, Syty, Maćkowski - Bajwenko, Schafer, Subotic, Napiórkowski, Wenker.

W przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu 2023/24 THL, GKS Katowice na Jantorze podejmował Energę Toruń. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem gości po bramce Ruslana Bashirova w 13. minucie. Katowiczanie dwukrotnie grali w przewadze, ale mimo usilnych starań, nie zdołali pokonać Mateusza Studzińskiego. Zaraz na starcie drugiej tercji sam na sam wyjechał Grzegorz Pasiut, ale on też nie był w stanie pokonać dobrze spisującego się Studzińskiego.

Katowiczanie mieli w drugiej tercji wyraźną przewagę, cały czas naciskają w tercji torunian. Długo jednak nie przekładało się to na gola wyrównującego. Na 35 sekund przed końcem drugiej tercji, kapitan Grzegorz Pasiut otrzymał krążek przed bramką i w dogodnej sytuacji pokonał bramkarza doprowadzając do remisu, z którym wracaliśmy na trzecią tercję. W 47 min. znakomitą szansę miał Mateusz Bepierszcz po podaniu Pasiuta, ale jego uderzenie przeleciało tuż obok słupka. Ale w ostatniej minucie Igor Smal wykończył dynamiczną akcję GKS-u i ostatecznie zakończyliśmy sparing zwycięstwem 3:1, gdy gola na pustą bramkę dołożył Bartosz Fraszko.