• Järveläinen (23)
  • Valentin (25)

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Hitosato, Pasiut, Bepierszcz - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Michalski - Cook, Wanacki, Kovalchuk, Marklund, Olsson oraz Maciaś, Lebek, Smal, Kaczyński.

Lausitzer Füchse: Quapp (Steffen) - Zauner, Bettahar, Hordler, Makitalo, Järveläinen - Ruopp, Kaiser, Kiefersauer, Coughler, Fluders - Blumenschein, Ritter, Scheidl, Dore-McFalls, Valasek - Braus, Bohac, Visner, Valentin, Breitkreuz.

W kolejnym meczu sparingowym, GKS Katowice na lodowisku Jantor zmierzył się z grającym w niemieckim DEL 2 Lausitzer Füchse. W meczu zabrakło chorego Bartosza Fraszki, za to w składzie pojawił się młody zawodnik z Naprzodu Janów - Eric Kaczyński. Po pierwszej tercji GieKSa przegrywała 0:2 po golach Sama Ruoppa oraz Roope Mäkitalo. Rywal zawiesił poprzeczkę naprawdę wysoko.

W 23 min. na listę strzelców wpisał się Ville Järveläinen, ale za dwie minuty odpowiedział Mateusz Bepierszcz podczas gry w przewadze. W tej samej minucie Eric Valentin strzelił na 4:1. Do końca tercji strzelali już tylko katowiczanie i to wszystkie bramki padły w przewadze. Na listę strzelców wpisywali się Olli Iisakka, Santeri Koponen oraz Hampus Olsson. Na finałowe 20 minut wracaliśmy z wynikiem 4:4.

W 47. minucie na prowadzenie GKS mógł wyprowadzić Mateusz Michalski, ale nie udało mu się wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem Lausitzer. To katowiczanie wyglądali w tej tercji lepiej, mając kilka szans na to, by objąć w tym starciu prowadzenie. Po 60 minutach wynik był remisowy, co oznaczało 5-minutową dogrywkę 3 na 3. Po nałożeniu na jednego z rywali czterech minut kary, graliśmy 4 na 3. Nie udało się wykorzystać tej szansy i spotkanie rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsi byli goście.