0:1

Englund 57’

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lackovič) - Mäkelä, Ronkainen, Kaleinikovas, Kuru, Pulkkinen - Žůrek, Bagin, Kasperlík, Kiełbicki, Král - Kunst, Onak, Urbanowicz, Ślusarczyk, Sołtys - Górny, Hanzel, R. Nalewajka, Stolarski, Zając.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Runesson, Kostek, Kovalchuk, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Juhola, Salituro, Bepierszcz - Maciaś, Englund, Smal, Anderson, Rydstrom oraz Verveda, Engback, Michalski.

W ramach ostatniego meczu turnieju towarzyskiego w Ostrawie GKS Katowice mierzył się z krajowym rywalem, JKH GKS-em Jastrzębie. Choć katowiczanie rozpoczęli spotkanie od kilku dobrych okazji, to rywalem zaczęli strzelanie bramek w 10. minucie po szybkiej kontrze duetu Kasperlik-Kiełbicki. Co gorsza, od 13. minuty graliśmy w podwójnym osłabieniu i choć wydawało się, że wyjdziemy z opresji, Kiełbicki mierzonym strzałem po lodzie podwyższył prowadzenie JKH. W drugiej tercji pojawiła się szansa na odrobienie strat w 26. minucie, kiedy to nasi przeciwnicy z powodu kar grali 3 na 5, ale tym razem naszym formacjom specjalnym nie udało się znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Macieja Miarkę.

Ta sytuacja zemściła się w 30. minucie, kiedy to Sołtys otrzymał precyzyjne podanie zza bramki Johna Murray'a i zdobył trzeciego gola dla JKH. Na lodzie nie brakowało emocji i starć pod bramkami, mogliśmy żałować niewykorzystanych szans na bramki po uderzeniu Varttinena w spojenie bramki JKH i akcji sam na sam Andersona, który zatrzymał się na parkanach golkipera rywali. Tym samym ostatnia tercja upływała pod znakiem o trafienia, które mogły odwrócić przebieg spotkania. Oglądaliśmy wyrównaną walkę polskich drużyn, która ostatecznie przyniosła dla nas honorowe trafienie Pontusa Englunda z lewego bulika.

W dniach 23-25 sierpnia GKS Katowice weźmie udział w sparingowym turnieju w Oświęcimiu, gdzie zagra z gospodarzami zawodów oraz ekipami HK Dukla Mihalovce i HK Poprad.