• Wronka (25)
  • Gula (15)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee - Varttinen, Wanacki, Simek, Monto, Lehtonen - Kolusz, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Hitosato - Maciaś, Ciepielewski, Krężołek, Smal, Bepierszcz

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) - Kinnunen, Jeżek, Kasperlik, Rac, Sawicki - Saur, Gula, Wronka, Polak, Kapica D. - Husak, Graborenko,  Brynkus, Racuk, Tomi - Krejci, Bdzoch, Kapica F., Michalski, Arrak

Po długim okresie gry na wyjeździe z powodu trwających w Spodku mistrzostw świata w piłce ręcznej nadszedł czas powrotu do "Satelity", i to od razu na hitowe starcie z liderem tabeli PHL COMARCH Cracovią. Bardzo ważną informacją był powrót do meczowego składu Joony Monto, który od półfinału Pucharu Polski zmagał się z urazem wykluczającym z gry. Przed meczem uczczono pamięć ofiar tragicznego w skutkach wybuchu w kamienicy na Szopienicach, ponadto uhonorowano dwusetny występ Jakuba Wanackiego w barwach naszego Klubu. Po pierwszej tercji uroczyście wręczono urodzinowy prezent piłkarskiej legendzie GieKSy, Gerardowi Rotherowi.

Pierwsze minuty mecze stały pod znakiem szanowania krążka przez obie ekipy, walki przy bandach za bramkami i ofensywnej przewagi Cracovii. Goście mieli szansę na objęcie prowadzenia w 8. minucie, ale sędziowie nie uznali bramki Sawickiego po dobitce. W odpowiedzi strzelał Rompkowski, ale nie sforsował on defensywy Cracovii, podobnie jak Pulkkinen w akcji jeden na jeden ze Stojanoviciem. Ta szansa zemściła się w 15. minucie po karze dla Simka i szybkim trafieniu Guli. Po karze dla strzelca bramki grający w przewadze GKS miał trzy niemal stuprocentowe okazje na wyrównanie, ale ostatecznie zakończyliśmy pierwsze 20 minut bez trafienia.

Drugą część meczu zaczęliśmy agresywniej, co miało przynieść efekt bramkowy. Niestety strzał Lehtonena z bliskiej odległości nie dał nam bramki, a w 25. minucie Patryk Wronka strzelił z ostrego kąta do opuszczonej bramki GieKSy, dobijając akcję Racuka podczas naszej gry w osłabieniu. Do tego doszła kolejna niewykorzystana gra w przewadze po naszej stronie po karze dla Bdzocha. W 32. minucie musieliśmy grać bez ukaranych Magee i Monto, co przyjezdni wykorzystali po raz kolejny po trafieniu Kinnunena. Biliśmy głową w mur aż do 38 minuty, kiedy to Mateusz Bepierszcz przełamał impas i dał nam po podaniu Olssona trafienie, które wyraźnie ożywiło naszą grę.

Widać było, że w trzecią część gry weszliśmy z nową energią. O włos od drugiej bramki dla GieKSy byli Simek, Krężołek i Pasiut, tym razem to GKS panował na lodzie i dominował nad oponentem. Jednak wciąż brakowało skutecznego, kontaktowego trafienia, a okresy gry 5 na 4 po karach dla Bdzocha i Jeżka nie dawały nam upragnionych goli. W ostatnich 2 minutach meczu zagraliśmy bez bramkarza, co wykorzystał Roman Rac, dając Cracovii gola numer 4.