(2:0, 2:0, 4:0)

TAURON Podhale Nowy Targ

GKS Katowice: Miarka (Murray) - Mrugała, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Rompkowski, Maciaś, Simek, Monto, Bepierszcz - Varttinen, Wanacki, Hitosato, Pulkkinen, Olsson oraz Lebek, Ciepielewski, Smal, Krężołek.

TAURON Podhale Nowy Targ: Bizub (Polak) - Tomasik, Wsół, Maunula, Neupauer, Chikantsev - Zorko, Aleksandrov, Saroka, Słowakiewicz, Bochnak - Szlembarski, Wikar, Jarczyk, Malasiński J., Malasiński K..

W zaległym meczu 37. kolejki PHL podejmowaliśmy Tauron Podhale Nowy Targ, którego kadra na to spotkanie liczyła tylko 15 graczy. Liczyliśmy na pełną zdobycz punktową i zachowanie szans na awans na trzecią pozycję w tabeli ligi na finiszu rundy zasadniczej. Do składu GieKSy na to starcie wrócił Szwed Hapuss Olsson, zabrakło natomiast kadrowiczów Patryka Wajdy i Macieja Kruczka.

Nie czekaliśmy długo na pierwsze trafienie, bo już w 5. minucie Joona Monto po podaniu Simka zwiódł obrońcę i pewnym strzałem posłał krążek do bramki Bizuba. Pięć minut później podczas gry w przewadze idealnym podaniem został obsłużony Igor Smal, który podwyższył wynik. Od tego momentu GKS dość spokojnie kontrolował wydarzenia na lodowisku i pozwalał nowotarżanom tylko na pojedyncze kontry. Mimo niemal stuprocentowych szans Simka tuż po drugiej bramce i Pasiuta pod koniec tercji kończyliśmy pierwszą część meczu z dwubramkowym prowadzeniem.

Start drugiej tercji to problemy po karach dla Bepierszcza i Varttinena, z których wyszliśmy obronną ręką. Natomiast kiedy to gracze Podhala musieli grać w osłabieniu, stracili trzecią bramkę w 29. minucie po właściwym dostawieniu kija przez Juraja Simka. Cztery minuty później Simek z Monto zainicjowali kontratak, który skutecznie wykończył Mateusz Bepierszcz. Dalsze minuty tej tercji to skuteczne interwencja Macieja Miarki i dalsze próby podwyższenia wyniku przez mistrzów Polski.

Obraz gry nie zmienił się w ostatniej tercji, w której katowiczanie zdecydowanie sprawniej radzili sobie z transferem krążka do tercji rywala i szybką wymianą podań. Efektem tego był gol numer pięć GieKSy autorstwa Hampusa Olssona. Kolejne trafienie dołożył Bartosz Fraszko po podaniu Magee przez całą szerokość lodowiska, a wynik na 7:0 podwyższył Olsson błyskotliwą próbą strzału z ostrego kąta bez przyjęcia krążka. W międzyczasie kolejne skuteczne interwencje notował Maciej Miarka, a strzelanie goli w "Satelicie" podsumował Grzegorz Pasiut. Nie mogło być inaczej, GKS efektownie zdobył trzy punkty!

Koniec, trzy punkty dla GieKSy!

Pasiut i mamy ósmą bramkę!

Magee niepocieszony, miał wszystko w tej akcji, ale guma trafia w łapaczkę Bizuba.

Akcja w kontrze zapoczątkowana przez Wsóła i broni nasz golkiper.

Rajd Olssona i strzał w poprzeczkę!

Blisko bramki numer 8 Varttinen i Fraszko.

Gramy 4 na 4 po karze dla rywali, konkretnie Słowakiewicza.

Druga z rzędu kara 2 minut dla Magee.

Musiał się wykazać nasz bramkarz, który bronił barkiem niebezpieczny strzał rywali spomiędzy bulików.

Strzał Zorki mija bramkę Miarki.

Magee zjeżdża na 2 minuty za atak kijem.

Olsson z ostrego kąta!

Zatrzymane podanie Simka do Pasiuta. Wcześniej blisko gola numer 7 po zagraniu Bepierszcza.

Kara dla Patryka Wsóła.

Sześć! Bartosz Fraszko zaskakuje Bizuba strzałem po podaniu przez szerokość lodowiska.

Piąte trafienie! Hampus Olsson wykończył wzorowo akcję GieKSy.

Była okazja po szybkiej wymianie podań, zablokowany Bepierszcz.

Aleksandrow schował krążek w rękawicy, będą dwie minuty kary.

Gramy już w równowadze.

Gola strzałem po długim słupku szukał Bartosz Fraszko.

Ostatnia tercja przed nami.

Dwie minuty kary dla Mrugały.

Mrugała przerwał dobrze akcję gości.

Błąd naszej obrony naprawa Miarka w starciu z Jarczykiem.

Niewykorzystany okres gry w przewadze.

Kara mniejsza dla Aleksandrowa.

Szybka kontra i bramka numer cztery GieKSy! Bepierszcz kończy akcję Simka i Monto.

Napór GieKSy trwa, strzelał obok lewego słupka Krężołek.

Juraj Simek skutecznie dostawia kij!

Jarczyk w boksie kary, zagramy 5 na 4.

Na nasze szczęście Malasiński mija się z krążkiem przed bramką GKS-u.

Krężołek na ławce kar.

Odważnie walczył o krążek przed bramką Ciepielewski.

Niewykorzystana kontra duetu Kolusz-Olsson.

Miarka broni uderzenie Kacpra Malasińskiego.

Wybroniliśmy się z trudnej sytuacji!

Niestety, ukarany też został Varttinen.

Kara mniejsza dla Bepierszcza.

Swojej szansy z dalszej odległości szukał Kolusz.

Druga próba kapitana GieKSy odbita pod parkanów bramkarza gości.

Pasiut... Nie ma 3:0, krążek zgarnięty z linii w ostatniej chwili!

Spokojna kontrola wyniku przy nieustającym dopingu kibiców.

Okres bardziej wyrównanej gry, najwięcej emocji dostarczyło w ostatnim czasie wpadnięcie Malasińskiego na bramkę Miarki.

Kąśliwy strzał Hitosato, Bizub broni z trudem.

Simek nie skorzystał z wielkiego błędu obrony rywala.

Igor Smal i bramka numer 2 po podaniu Maciasia!

Simek z Bepierszczem dobijali się do bramki Podhala.

Zagramy w przewadze po karze dla Neupauera, który wcześniej szukał kontry po akcji Kolusza.

Uparcie szukamy gola z linii niebieskiej.

Joona Monto po podaniu Simka!

Napieramy na bramkę Podhala, Bizub łapie strzał Rompkowskiego.

Niestety niecelne podanie Brandona Magee, potem nieudany strzał.

Niecelna próba Rompkowskiego. W bramce GieKSy Maciej Miarka,

Zaczynamy!

• Przed meczem uhonorowano chwilą ciszy pamięć zmarłego Janusza Świerca, członka Galerii Sław hokejowego GKS-u Katowice.

• Witamy przed zaległym meczem 37. kolejki Polskiej Hokej Ligi z Tauron Podhalem Nowy Targ.