• Rompkowski (39)
  • Magee (15)

Marma Ciarko STS Sanok: Salama (Świderski) - Karlsson, Valtola, Lorraine J., Tamminen, Heikkinen - Florczak, Łysenko, Ahoniemi, Makela, Lorraine E. - Hoglund, Biłas, Filipek, Mocarski, Harila - Rąpała, Dobosz, Ginda, Miccoli, Sienkiewicz.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee - Maciaś, Wanacki, Simek, Lehtonen, Bepierszcz - Lebek, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Hitosato oraz Krężołek, Ciepelewski, Smal.

W 34. kolejce Polskiej Hokej Ligi graliśmy na wyjeździe z Marmą Ciarko STS-em Sanok, z którym dwa ostatnie mecze wygraliśmy 3:1. Do składu dołączył napastnik Patryk Krężołek, zabrakło w nim natomiast Marcina Kolusza, ponadto wciąż wykluczeni z gry przez urazy byli Joona Monto i Dawid Musioł. Zdobycz punktowa z Sanoka byłaby bardzo cenna w kontekście walki o powrót do pierwszej trójki tabeli PHL, tym ważniejszy był dobry występ GieKSy w spotkaniu rozgrywanym w święto Trzech Króli.

GKS wszedł dynamicznie w ten mecz, próbując ustawić jego przebieg szybko strzeloną bramką, tym samym gospodarze zostali zepchnięcie do głębokiej defensywy. Już w 4. minucie karę meczu otrzymał za uderzenie rywala głową Juraj Simek, co utrudniło nam zadanie i sprawiło, że przez jakiś czas obie drużyny zgarniały kary. Przez jakiś czas sanoczanie testowali refleks Johna Murray'a, ale hokeiści GieKSy odzyskali inicjatywę w tercji i zagrażali bramce Salamy strzałami Hitosato i Wanackiego. W końcu w 15. minucie Brandon Magee po podaniu Olssona zdecydował się chytry strzał w prawy róg bramki, który zaskoczył całą obronę rywala i dał nam prowadzenie. Utrzymaliśmy prowadzenie do syreny kończącej pierwszą tercję, choć była jeszcze okazja na podwyższenie wyniku po karze dla Filipka.

Miejscowi po zmianie stron ruszyli do ataku, licząc na szybkie wyrównanie. Dzięki dobrej pracy obronnej kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na lodzie, ale w 25. minucie pozwoliliśmy Marmie Ciarko na trójkową akcję i finisz z bliska Konrada Filipka, który dał przeciwnikom remis. Co gorsza, trzy minuty później karę 2+2 za ostrą grę otrzymał Maciej Kruczek, a tuż po tym zdarzeniu sędziowie po długiej wideoweryfikacji uznali bramkę Harili i straciliśmy prowadzenie w spotkaniu. Wytrzymaliśmy mimo dużych trudności napór rozpędzonych sanoczan, którzy chwilami wręcz oblegali naszą bramkę, ale brakowało kontrargumentów w ataku. Pojawiła się szansa w postaci gry 5 na 4 od 37. minuty, ale to po tej przewadze padł gol dający remis 2:2. Na 41 sekund przed końcem tercji kapitalnie przymierzył z daleka Mateusz Rompkowski i mogliśmy nieco odetchnąć przed ostatnimi 20 minutami.

GKS zaczął trzecią część gry od częstego pobytu w tercji rywala, ale brakowało dokładności w zagraniach. Sygnał do ataku dała świetna akcja tercetu Magee-Fraszko-Pasiut z 44. minuty, po której ostatni z wymienionych stanął przed szansą na odzyskanie prowadzenia. Pięć minut później Shigeki Hitosato świetnie obrócił się z krążkiem przed bramką STS-u i mierzonym strzałem po długim słupku sprawił, że znów prowadziliśmy! Zdenerwowani gracze z Sanoka notowali kolejne minuty karne, a w 54. minucie Grzegorz Pasiut szybko wykorzystał grę w podwójnej przewadze naszej ekipy. Na koniec naszej gry o jednego zawodnika więcej padła bramka numer 5 po akcji Olssona i Lehtonena, która ostatecznie zabrała gospodarzom marzenia o dobrym wyniku. Końcówka spotkania upływała pod znakiem starć i spięć między zawodnikami obu zespołów. GKS zasłużenie zdobył komplet punktów w Sanoku!

Koniec, komplet punktów dla nas!

Kontra 2 na 3 sanoczan, niecelny strzał.

Wolne tempo ostatnich minut meczu.

Hitosato strzałem z pierwszego krążka zaskoczył całą obronę przeciwnika.

Znów o trafienie walczył Rompkowski.

Kolejne spięcie między graczami obu ekip.

Odpowiadają gospodarze, ale bez werwy.

Wykorzystaliśmy po raz drugi przewagę! Olsson korzysta z podania Lehtonena.

Gramy nadal z przewagę jednego zawodnika, Salama musiał się wykazać przy strzale Fraszki.

Pasiut i szybko powiększamy prowadzenie!

Zagramy 5 na 3.

Dłuższa przerwa w grze, sędziowie naradzają się nad słusznością ostatniej kary.

Nadmierna liczba hokeistów po stronie sanoczan.

Pulkkinen walczył o dobicie krążka z bliska, kara dla Florczaka za uderzenie. Zagramy 5 na 4.

Obrócił się z krążkiem Hitosato i odzyskujemy prowadzenie!

Nieco ożywili się sanoczanie, ich fińscy gracze spróbowali swoich sił przed bramką Murray'a.

Wanacki pokusił się o najazd z lewej strony, ale jego strzał nie sprawił Salamie kłopotu.

Obustronne kary.

Bójka pod boksem STS-u, Magee powalił rywala.

Kapitalna okazja tercetu Magee-Pasiut-Fraszko! Było o krok od trafienia.

Johan Lorraine mógł skutecznie strącić krążek do naszej bramki.

Nieco chaotyczna gra z obu stron.

GieKSa dominuje na lodzie, ale brakuje dokładności w podaniach.

Ostatnia tercja!

Remis po dwóch tercjach.

REMIS! Ale przymierzył Rompkowski!

Patryk Wajda starał się o zaskakującej trafienie z daleka.

Szansę na trafienie miał Patryk Krężołek, chwilę potem kontra miejscowych.

Dwa soczyste uderzenia Pasiuta, ale obok lewego słupka.

Będzie kara dla Eliotta Lorraine'a za pchnięcie naszego gracza przy bandzie.

Rompkowski zatrzymał rozpędzonego Heikkinena.

Murray broni strzał Filipka.

Strzał Krężołka z bekhendu, odpowiadamy na akcje STS-u.

Wrócił Kruczek, nieco się uspokoiło na lodzie.

Słupek po strzale gospodarzy, bardzo nerwowo w naszej tercji.

Duże zamieszanie, duże nerwy pod bramką GKS-u. Bepierszcz i Makela będą posłani na ławkę kar.

Gol zaliczony.

Wciąż sprawdzana jest sytuacja z trafieniem Harili.

Będzie wideoweryfikacja po golu sanoczan.

Wykluczenie dla Macieja Kruczka. Kara 2+2 za atak kijem i ostrość.

Kontra gospodarzy, Tamminen pudłuje na nasze szczęście.

Wyrównanie po trójkowej akcji i finiszu Filipka.

Lehtonen wykonał dobrą obronną pracę w tercji rywala. Kontrolujemy na razie przebieg wydarzeń na tafli.

Pasiut minął Heikkinena, potem po nieudanym strzale spiął się z jednym z rywali.

Dwa strzały Makeli, ale Jasiek Murarz muruje jak trzeba,

Niepotrzebna strata na koniec tercji, ale kończymy z dobrym wynikiem.

Znów chytry strzał Brandona Magee, teraz z prawej flanki.

Dobra akcja Lehtonena, ale przerwana po przejętym podaniu na prawa stronę.

Był strzał Bepierszcza, ale nie wykorzystaliśmy powerplaya.

Olsson nie przejął bezpańskiego krążka. 40 sekund do końca przewagi.

Kara dla gospodarzy za spowodowanie upadku. Filipek na ławce kar.

Uderzenie STS-u spod linii niebieskiej, znów obok lewego słupka naszej bramki.

Magee! Zaskoczył obronę i bramkarza rywali uderzeniem po lodzie koło słupka.

Dobre podanie Olssona w poprzek lodowiska, Salama jednak czujny.

Koronkowa kontra, strzał Wanackiego obok spojenia bramki.

Hitosato przed bramką! Zabrakło kogoś, kto dobiłby krążek po zagraniu Japończyka.

Aktywny Lehtonen przejął krążek, ale Florczak zatrzymał Fina przy bandzie.

Ofiarna obrona Murray'a po akcji Ahoniemiego. Blisko bramki dla gospodarzy.

Tamminen zmusił Murray'a do dużego wysiłku, Lorraine nie dobił gumy do bramki.

Ponad 2 minuty gry 4 na 5 GieKSy po karze meczu.

Teraz gramy w osłabieniu, niewykorzystana akcja Fraszki i Magee.

Niestety, Simek odesłany przez sędziów do szatni. Karę Słowaka odsiaduje Igor Smal. Na ławce kar także Biłas.

Juraj Simek na ławce kar. Lód na 2 minuty opuszcza też Ahoniemi, czyli gramy 4 na 4.

Rozpędził się lewą stroną Heikkinen, ale nie wykorzystał okazji.

Odpowiada Johan Lorraine, broni strzał ze slotu Murray.

Aktywna także trzecia piątka GieKSy, szukał swojej okazji po rykoszecie Hampus Olsson.

Lehtonen z drugą akcją ciągu kilkudziesięciu sekund.

Pierwsza próba Brandona Magee zza bramki sanoczan.