• Jeziorski (21)
2-1
(0:0; 1:0; 0:1, k. 1:0)

• Olsson (50)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Younan, Kaskinen, Sedivy, Komorski, Jeziorski - Bizacki, Pociecha, Szturc, Galant, Marzec - Bagin, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Ciura, Jaśkiewicz, Gościński, Starzyński, Bukowski.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Mikkola, Wanacki, Magee, Lehtonen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato oraz Musioł, Pulkkinen, Smal i Blomqvist.

Po przerwie reprezentacyjnej wróciliśmy do rywalizacji w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Katowiczanie w derbowym starciu na wyjeździe zmierzyli się z GKS-em Tychy. Oba zespoły przed tym meczem miały tyle samo punktów, więc starcie zapowiadało się szczególnie interesująco. Początek należał do tyszan, którzy częściej tworzyli zagrożenie pod bramką GieKSy. Szansa dla podopiecznych trenera Jacka Płachty przyszła w 16. minucie po karze dla Emila Bagina. Przed szansą stanął m.in. Shigeki Hitosato, ale Tomas Fucik obronił jego strzał. Końcówka tercji była wyrównana. Niestety tuż przed przerwą ukarany został Hampus Olsson.

To oznaczało, że GKS Katowice na drugie 20 minut wracał w osłabieniu. Tyszanie mieli więc możliwość zaplanowania akcji, która mogłaby im dać prowadzenie. I swoją szansę wykorzystali, gdy Bartłomiej Jeziorski przekierował podanie Romana Szturca tuż przed bramką Johna Murraya. Sekundę później na tafli Stadionu Zimowego wylądowały dziesiątki pluszaków w ramach akcji “Teddy bear toss”. Katowiczanie zaraz po stracie gola rzucili się do odrabiania strat. W trakcie kolejnych kilkunastu minut byliśmy zespołem aktywniejszym. W 33. minucie karę otrzymał Ondrei Sedivy. Blisko był Bartosz Fraszko, ale drogi do bramki podczas tych dwóch minut nie znaleźliśmy.

Lepsza gra GieKSy w drugiej tercji napawała nadzieją na to, że w trzeciej odsłonie uda się doprowadzić do remisu i odwrócić losy spotkania. W 43. minucie dobrą akcję zawiązali Fraszko i Brandon Magee. Uderzenie tego drugiego zatrzymało się na parkanach Fucika. Gospodarze dobrze jednak spisywali się w defensywie, odcinając nas od czystych sytuacji na strzelenie gola. W 48. minucie na ławkę kar zjechał Christian Mroczkowski. Zgodnie z powiedzeniem do trzech razy sztuka - Hampus Olsson znalazł krążek przed bramką i dopełnił formalności doprowadzając do remisu. W 57. minucie dwie szanse miał Alexander Younan, ale dwukrotnie górą w tym starciu był Murray.

Na 2 minuty przed końcem ponownie na ławkę kar sędziowie odesłali Christiana Mroczkowskiego. Katowiczanie stanęli więc przed szansą zdobycia gola na zwycięstwo. To się nie udało, a dopisało nam także szczęście, gdy Jeziorski nie trafił w stuprocentowej sytuacji po kontrze swojego zespołu. Zespoły zagrały dogrywkę i tam mimo kilku znakomitych szans po obu stronach, nadal nie było rozstrzygnięcia. To oznaczało rzuty karne i w nich lepsi okazali się tyszanie po trafieniu Jean Dupuy.

• Niestety, Kolusz się myli. Gospodarze wygrywają w karnych 1:0 i w całym meczu 2:1.

• Mroczkowski zatrzymany. Teraz musimy strzelić, by zachować szansę.

• Lehtonen także nie strzela. Ciągle 1:0 dla tyszan.

• Szturc nie znalazł miejsca obok Murraya.

• Fucik broni uderzenie Pasiuta. 1:0 dla tyszan po trzeciej serii.

• Sedivy nad bramką.

• Fucik zatrzymuje Magee. 1:0 dla tyszan.

• Dupuy pokonuje Murraya.

• Blomqvist gubi krążek. 0:0.

• Bukowski nie trafia w bramkę.

• Zaczną gospodarze.

• 65 min

Karne...

• 65 min

Tyszanie domagali się odgwizdania czterech na lodzie po naszej stronie. Sędziowie nakazują kontynuowanie gry.

• 65 min

Dwie szanse Pasiuta, potem Fraszko... brakuje precyzji.

• 64 min

Zmęczenie daje się we znaki obu zespołom.

• 64 min

AJJ! Wanacki zgubił krążek przed bramką, szkoda!

• 63 min

Pasiut z lewego skrzydła, uderzał obok bramki.

• 62 min

Teraz Murray zatrzymuje Szturca.

• 62 min

GKS Tychy w akcji 2 na 1, Boivin spudłował.

• 61 min

Niewiele brakowało po podaniu Pasiuta do Kolusza... Krążek obok bramki.

• 61 min

Zaczynamy grę 3 na 3.

Przed nami dogrywka.

Gramy 5 na 5.

Jeziorski mógł skończyć kontrę, miał stuprocentową sytuację, ale na nasze szczęście nie trafia.

Kara dla Mroczkowskiego, zagramy jednego więcej. Do końca meczu 2:07.

Murray mrozi strzał Bizackiego.

Indywidualnie Magee, który objechał obrońcę. Jego uderzenie zatrzymuje się na Fuciku.

Doskonała okazja Younana... Ratuje nas Murray.

W ostatnich minutach rywalizacji dużo niedokładności po obu stronach.

Pasiut pojechał za akcją kolegów i miał dobrą pozycję do strzału, krążek niestety mija bramkę tyszan.

Murray dwa razy zatrzymuje Sedivego.

Fraszko technicznie z niebieskiej, ale krążek wysoko nad poprzeczką bramki rywala.

Murray odbija uderzenie Bizackiego. Tyszanie wyraźnie podrażnieni stratą gola.

Krążek przed bramką spadł na kij Olssona i ten dopełnił formalności.

GOOOOL! HAMPUS OLSSON!

Zamieszanie pod bramką GKS-u Tychy. Rywalowi udaje się wyekspediować krążek spod własnej bramki.

Kara dla Mroczkowskiego za podcięcie Hitosato. Zagramy jednego więcej.

Murray zatrzymuje szarżującego Sedivego.

Strzał Pasiuta w kontrze, Fucik odbił krążek i za chwilę go zamroził.

Fraszko do Magee! Bardzo blisko gola dla katowiczan.

Uderzenie Dupuya obok naszej bramki. Dobry początek gospodarzy.

Galant do Marca, ale ten nie opanował krążka i ostatecznie tyszanie nie oddali strzału.

Wracamy na trzecią tercję, do boju GKS!

Koniec drugiej tercji.

Ładna akcja Fraszko-Pasiut-Magee, niestety ten ostatni nie zdołał oddać strzału.

Przekierowanie Boivina i mogliśmy stracić gola w bliźniaczy sposób, co pierwszego. Na szczęście Murray zostawił parkan na lodzie i odbił uderzenie.

Kara dla Patryka Wajdy.

W odpowiedzi uderzenie Bukowskiego, ale Murray na posterunku.

Okazja Pulkkinena, ale kąt był na tyle ostry, że nasz zawodnik nie znalazł miejsca obok Fucika.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Fraszko mierzył, ale odbity krążek.

Kontra tyszan, Murray broni strzał i uspokaja sytuację.

Kara dla Sedivy'ego, gramy jednego więcej.

Wajda obok bramki, w ostatnich minutach GieKSa wyraźnie lepsza.

Pasiut do Fraszki przed bramkę, nie udało się przekierować krążka.

Teraz Lehtonen z prawego skrzydła! Znów górą dobrze spisujący się tego dnia bramkarz tyszan.

Magee świetnie zmylił obrońcę! Uderzał będąc oko w oko z Fucikiem, ale trafił w rękawice bramkarza.

Sytuacyjne uderzenie Pasiuta, Fucik czujny.

Katowiczanie wyjeżdżali w kontrze 3 na 2, ale Magee niestety spalił.

Teraz wycofanie krążka do Hitosato, ten miał dużo czasu i miejsca, aby przymierzyć, trafia w bramkarza GKS-u Tychy.

Fraszko sam na sam po podaniu Bepierszcza! Odbija Fucik.

Lepszy okres GieKSy. Uderzenie Blomqvista tuż obok spojenia bramki Fucika.

Uderzenie z backhandu Marca zatrzymuje się na parkanie Murraya.

Fucik odbija uderzenie z niebieskiej jednego z naszych graczy.

Murray otrzymał uderzenie z kask, więc konieczne było sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku. Kontynuujemy grę.

Murray łapie uderzenie Dupuya. Bardzo dobra okazja napastnika tyszan.

Gramy.

Czeka nas przerwa w grze na posprzątanie maskotek, które wylądowały na tafli Stadionu Zimowego.

Gol Jeziorskiego.

Wracamy na drugą tercję. Tyszanie przez 90 sekund jednego więcej.

Koniec pierwszej tercji.

Kara dla Olssona. Tyszanie jednego więcej. Do końca tercji 22 sekundy.

Bepierszcz do Pasiuta, krążek przeleciał obok kija naszego kapitana.

Blomqvist do Pulkkinena w kontrze! Niewiele zabrakło.

Bardzo dużo działo się teraz przed Fucikiem. Ten pozbawiony kija obronił strzał Hitosato.

Zamieszanie pod bramką Fucika, ten leżał na lodzie, ale nie zdołaliśmy znaleźć gumy, by skierować ją do bramki.

Kara dla Bagina, gramy jednego więcej.

Mroczkowski przed szansą po dynamicznej akcji tyszan. Napastnik GKS-u Tychy przestrzelił.

Bukowski najeżdżał z lewego skrzydła, pilnował go Kolusz. Murray odbija gumę.

Aj! Kruczek był z krążkiem przed bramką, nie zdecydował się jednak na strzał. Szukał podania i ostatecznie tyszanie zdołali wybić krążek z własnej tercji.

Galant dość przypadkowo wyjechał jeden na jeden, jego strzał z backhandu nieprecyzyjny i łapie Murray.

Bizacki obok słupka bramki Murraya z lewego skrzydła.

Mikkola z niebieskiej, Fucik odbił krążek przed siebie, ale zabrakło jednego z hokeistów GieKSy, by próbę dobić.

Rywale od początku bardzo agresywnie, stwarzają większe zagrożenie i testują czujność naszej defensywy.

Murray mrozi krążek po strzale Bukowskiego.

Mocne uderzenie Dupuya, odbija Murray.

Akcja tyszan w naszej tercji. Udaje nam się przerwać groźne podanie.

Zablokowane uderzenie z niebieskiej Kruczka.

Kolusz wjechał w tercję rywala, Blomqvist strzelał i krążek odbity przez Fucika.

Dupuy ograł naszego defensora i mógł uderzać z backhandu, na szczęście zdążyliśmy zareagować.

• Spotkanie rozpocznie się później z uwagi na konieczność zmiany koszulek przez gospodarzy.

• Przed nami mecz 31. kolejki PHL. GKS Katowice rozegra derbowe starcie z GKS-em Tychy. Za chwilę początek spotkania. Transmisja na POLSKIHOKEJ.TV.