• Fric (46)
  • Przygodzki (4)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Prokurat, Lehtonen, Pulkkinen - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Lebek, Musioł, Bepierszcz, Smal, Krężołek.

TAURON Podhale Nowy Targ: Bizub (Polak) - Voronin, Mrugała, Kamiński, Neupauer, Wielkiewicz - Wsół, Volrab, Fric, Vorona, Słowakiewicz - Moksunen, Zorko, Przygodzki, Svitana, Maunula oraz Tomasik, Aleksandrov i Saroka.

W pierwszym grudniowym meczu GKS Katowice podejmował na własnej tafli TAURON Podhale Nowy Targ. Katowiczanie po trzech zwycięstwach z rzędu, celowali w kolejny komplet punktów. Spotkanie zaczęło się lepiej dla gości. W 4. minucie zamieszanie przed bramką Johna Murraya wykorzystał Martin Przygodzki. Podhale grało agresywnie, próbując odebrać krążek w naszej tercji. Katowiczanie długo nie potrafili na to odpowiedzieć. W sukurs przyszły nam dwie gry w przewadze. Podczas drugiej Bartosz Fraszko wykorzystał dobre podanie kolegi i doprowadził do remisu precyzyjnym strzałem.

W ostatnich minutach nie stworzyliśmy sobie dogodnych sytuacji na objęcie prowadzenia, dlatego na drugą tercję wracaliśmy z remisem 1:1. W 24. minucie bliski gola był Grzegorz Pasiut, ale jego uderzenie z backhandu zatrzymało się na bocznej siatce. W połowie tercji Patryk Krężołek szukał miejsca pomiędzy parkanami Bizuba, ale ten szybko je zamknął broniąc instynktownie. Podczas jednej z gry w osłabieniu z kontrą ruszył Pasiut i dobrze zmylił bramkarza gości, ale przy próbie strzału z backhandu nieznacznie się pomylił.

W drugiej tercji nie padła ostatecznie żadna bramka. To oznaczało sporo emocji w trakcie kolejnych 20 minut gry. Zaraz po powrocie Joona Monto przekierował uderzenie Patryka Wajdy i dał GKS-owi prowadzenie. Nowotarżanom udało się jednak odpowiedzieć w 46. minucie, gdy Patrik Fric wykorzystał dobre podanie kolegi i trafił do pustej bramki. GieKSa wykorzystała szybką akcję Pasiuta. Krążek po jego uderzeniu spadł przed Marcina Kolusza i ten dobił go do bramki Bizuba. W 54. minucie prowadzenie podwyższył Teemu Pulkkinen po podaniu Matiasa Lehtonena. Wynik nie uległ już zmianie.

Koniec meczu. GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Murray mrozi po szybkiej akcji Podhala.

Pulkkinen bliski wykorzystania zamieszania przed bramką.

W tym momencie katowiczanie kontrolują wydarzenia na lodzie.

Pulkkinen podwyższa!

Wanacki z dobrą okazją na bombę, niestety źle trafił w krążek.

Kara dla Hitsato i Wielkiewicza.

GOL! Kolusz poprawił uderzenie Pasiuta!

Bizub odbija uderzenie Krężołka z niebieskiej.

Fric doprowadza do remisu po dobrym podaniu kolegi.

Krężołek blisko, w dobrej sytuacji mierzył w okienko i się niestety nie udało.